Zümrüt yelek örneği yapılışı tığ işi

0
2157
zümrüt yelek örneği yapılışı

Yelpaze örgü modeli kullanılarak yapılan zümrüt yelek örneği özellikle gelin bohçalarında yer alan yeleklerde kullanılan bir örgü modelidir. Tığ işi örgüler sınıfında yer aldığı için birçok bayan maalesef bu örgü modelinin nasıl yapıldığını bilmemektedir. Bu yüzden sizlere zümrüt yelek örneği yapılışı video anlatımlı olarak arttırılacak. Yeleğin tamamı video içerisinde yer almamaktadır. İlgili örgü tekniğinin nasıl uygulandığı hakkında detaylı bilgiler videoda bulunmaktadır. Yeleğin hem ön hem de arka kısmında aynı örgü tekniklerini kullanarak zümrüt yelek örneğini rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Zümrüt yelek örneği içerisinde kullanılan örgü teknikleri aslında çok eskidir fakat örgü modası sürekli olarak değiştiği için günümüzde moda haline gelmiştir. Büyük ihtimalle sizler de yakın zaman içerisinde incelediğiniz bir gelin bohçasında zümrüt yelek örneğini görmüşünüzdür çünkü gerçekten de gelin bohçalarının vazgeçilmez yelek modelleri arasında zümrüt yelek örneği yer almaktadır. Dışarıdan bakıldığı zaman aşırı derecede karmaşık bir görüntüye sahip olduğu için zümrüt yelek örneği yapılışı herkes tarafından zor olarak görülebilir ancak bu yelekte uygulanan örgü tekniklerini öğrendikten sonra yani zümrüt yelek örneği yapılışı hakkında bilgi aldıktan sonra gerçekten de bu yeleği yapmanın aşırı derecede kolay olduğunu göreceksiniz. Zümrüt yelek örneği yapılışı esnasında sadece tek renkli iplik kullanılmaktadır. Birden fazla renkli ipi kullanarak yelek modelini yapan kişilerin yapmış olduğu ürünleri de inceledim ama güzel bir görüntü oluşmadığı için sizlere sadece tek renkte iplik kullanarak zümrüt yelek örneğini yapmanızı tavsiye ediyorum.

Zümrüt yelek örneği yapılışı video anlatımlı olarak aktarıldığından orta düzeyde örgü bilgisi olan bayanlar sadece video anlatımı inceleyerek bu yelek örneğini rahat bir şekilde yapabilir. Daha önceden tığ işi örgü yapmadıysanız bu model sizlere ağır gelebilir. Bu yüzden daha hafif modellere yönelmeniz mantıklı olacaktır. Zümrüt yelek örneği ilgi gören yelekler sınıfında yer aldığı için el işi ürünler satan yerlerde de zümrüt yelek örneğine rastlayabilirsiniz. Ortalama olarak 100 tl civarında fiyatlara bu yeleklerin satıldığı bilinmektedir.

Ben de daha önceden zümrüt yelek örneğini yaptım ancak bu yelek örneğini çok fazla sevdiğimi söyleyemem çünkü üstüme giydiğimde yelekte kabarmalar meydana geliyor ve bu da olduğundan daha fazla kilolu görünmeme neden oluyor. Sizlerin de benim gibi kilo takıntılarınız varsa büyük ihtimalle bu yelek modelini sevmeyebilirsiniz. Yeleği yapıp emeğiniz ziyan olmasın diye bunu ön bilgi olarak sizlere verme gereği duydum. Gelin yeleği yapmak için malzemelerinizi hazırladıysanız bu yelekte nasıl bir örgü tekniği kullanılıyormuş birlikte öğrenelim.

Zümrüt yelek örneği yapımı

zümrüt yelek örneği yapılışı

Tığ işi zümrüt yelek örneği yapılışı sizlere video anlatımlı olarak arttırıldı. Bu yeleği yaparken simli olan iplikleri kullanabilirsiniz. Özellikle gelin çeyizleri için bu yelek modeli yapılacaksa simli olan iplikleri kullanmak mantıklı olur. Bu sayede daha canlı bir yelek modeline sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here