Yumuşak Dokulu Bebek Lifleri

Yumuşak bebek lifleri

Bebekler için özel olarak yapılmış olan yumuşak dokulu liflerden bir örnektir. Tavşan ve yanında yer alan havucu bu lifin sevimli olmasını sağlıyor. Eğer çocuklarınız için özel bir şeyler örmek istiyorsanız bu lifi örmenizi tavsiye ederim.

Banyo yapmaktan korkan çocukları bu tarz sevimli örgü liflerle banyo yapmaya alıştırmak mümkündür. Ben torunum için bu lifi ördüm ve şimdi eskisine oranla daha fazla banyo yapmak istiyor.

Bebeklere özel olan daha çok lif örneğini geçmişte paylaştık. Ayıcık şeklinde lif yapılışı sadece bunlardan birisidir. Ayrıca tasarımlarımız arasında yer alan balık şeklinde lif örneği de bebekler tarafından sevilen, yumuşak dokuda olan bir örnektir.

Yumuşak Dokulu Bebek Lifi Nasıl Örülür?

Bu örneğimiz yeşil turuncu beyaz siyah pembe renk ipler kullanılarak örülmektedir. Çok sayıda iplik kullanıldığından dolayı artan iplerinizi bu örneği yaparken değerlendirebilirsiniz.

Yumuşak bebek lifi yapılırken 6 numara tığ kullanılıyor. Lifin orta kısmından başlayıp 6 dilim olacak şekilde 7 sıra arttırarak örme işlemi gerçekleştirilmelidir. Tavşan denildiği zaman akla renk olarak beyaz geldiği için tavşanı beyaz renkte örmeyi tercih ediyoruz.

Dilim başı tavşanı yaparken eksiltme yaparak uygulamaya devam etmelisiniz. İkinci sıraya gelindiği zaman tavşanın burnu yapılacak. 2 fıstık kalıncaya kadar beş sıra halinde örgüye devam edilmektedir. Daha sonra tavşanımızın kulaklarını yapabilirsiniz.

Tavşanın gözlerini fıstık yapıp daha sonradan üstüne tutturmanız yeterli olacaktır. Havuç da eksiltme örgü tekniğiyle yapıldı ve sonrasında yeşil yapraklarla süslendi.

Lifin orta kısmına havucu andıran yapıda olan bir parça örüldü ve dikildi. Lifi süslemek isteyen kişiler kulak kısımlarına kurdele takarak lifi süsleyebilir. Erkek bebekler için örülecekse papyon yapılması daha uygun olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here