Yıldız Şeklinde Lif Yapmayı Öğretiyoruz

0
971
yıldız şeklinde lif modelleri yapılışı anlatımlı

Yıldız şeklinde lif örnekleri kolay lif modelleri arasında yer alsa da yapımı çoğu kişiye zor gelir. Özellikle kare yıldız lif nasıl örülür sorusu sıklıkla sorulur. Bu yüzden yıldız lif modelleri yapılışı anlatımlı olarak ele alınacak. Hem resimli hem de videolu anlatımlar sayesinde temel düzeyde örgü bilgisi olanlar bile bu lifleri kolaylıkla yapabilecek.

Yıldız lif modelleri yapılışı anlatımlı olarak ele alınacak olsa da her modelin nasıl yapıldığına değinmemiz mümkün değildir. Bu yüzden sizlere sadece birkaç modelin nasıl yapıldığı anlatılacak ancak en yeni yuvarlak ve kare şeklinde olan lif örnekleri anlatımları yapılmasa da örgü bilgisi iyi olan hünerli hanımlar için paylaşılacak. Bu örnekler birçok parçanın birleştirilmesi şeklinde yapıldığı için diğerlerine göre biraz zor. Altı üstü bir lif modeli, bu kadar vakit ayıramam diyenler çok olduğu için de haliyle bu tarz örnekler çok az kişide yer alıyor. Benim farkım zor olanları bir araya getirmek derseniz kesinlikle tercihinizi bu ürünlerden yana kullanın.

Yuvarlak kare yıldız şeklinde lif örnekleri

Yıldız lifler arasında yer alan yuvarlak ve kare şeklinin içerisine yıldız eklenmiş olan örgü lifler bu yılın modası haline geldi. Bu yüzden paylaşacağımız örneklerin büyük kısmı bunlardan oluşacak. Tabi ki her zaman olduğu gibi klasikleşmiş hale gelen ürünlere de yer vereceğiz. Bazı bayanlar desenleri işleme şeklinde yapıyor. Eğer çok vaktiniz yoksa ve bu tarz bir life sahip olmak istiyorsanız daha önceden yaptığınız düz liflerin üzerine yıldız işleyerek bu lifleri yıldızlı lifler haline getirebilirsiniz.

Yıldız lif nasıl örülür video anlatımlı

Tek renk iplik kullanarak yapacağımız yıldız şeklindeki bu lif modeli video anlatımlı olduğu için tüm ayrıntıları içerisinde barındırıyor. Eğer sizler yıldız şeklinde lif yapmayı düşünüyorsanız model seçmeden önce yapılışı ile alakalı bilgi verdiğimiz bu modeli inceleyin. Çok vaktinizi almadan, sadece 2 ila 3 saat arasında yapıp bitirebileceğiniz bu model sıklıkla yaptığınız bir lif modeli olacaktır.

Yıldız şeklinde lif yapılışı resimli anlatımlı

yıldız şeklinde lif yapılışı resimli anlatımlı

 • 1. Sıra: bu sıranın tamamı düz örgü şeklinde yapılacak.
 • 2. Sıra: 4 düz örgü, örme yönüne göre şişe ipi sar, 10 düz örgü, dönüş yap, ters örgü yaparak bitir.
 • 3. Sıra: sıranın tamamında düz örgü yap
 • 4. Sıra: 4 düz örgü, örme yönüne göre şişe ipi sar, 9 düz örgü, dönüş yap, ters örgü yaparak bitir.
 • 5. Sıra: sıranın tamamının düz örgü şeklinde ör.
 • 6. Sıra: 4 düz örgü, örme yönüne göre şişe ipi sar, 8 düz örgü, dönüş yap, ters örgü yaparak sırayı sonlandır.
 • 7. Sıra: sıranın tamamını düz örgü şeklinde ör.
 • 8. Sıra: 4 düz örgü, örme yönüne göre şişe ipi sar, 7 düz örgü, dönüş yap, ters örgü yaparak sırayı bitir.
 • 9. Sıra: bu sıranın tamamında düz örgü yap.
 • 10. Sıra: 4 kesme yap, tüm ilmekleri düz ör, dönüş yap
 • 11. Sıra: 16 düz örgü yap, dönüş yap

Bu işlemler sonrasında yıldız lif modelimizin sadece bir noktası tamamlanmış olacak. Toplamda 13 nokta yapmak için yukarıdaki uygulamaları tekrarlayın ve sonrasında ilmekleri bağlayın. Son olarak kenar kısımları aynı ipliği kullanarak dikin. Böylelikle lif modelimiz bitmiş olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here