Uzun lif modelleri anlatımlı

Uzun lif örnekleri insanların vücutlarının özellikle sırt bölgelerini bu lifler ile daha rahat bir şekilde keseleyebiliyor olmasından dolayı tercih ediliyor. Uzun lif modelleri genelde basit örgü teknikleri kullanıldığı için de diğer liflere göre yapımı kolay. Uzun lif yapımı diğer liflere oranla daha fazla zaman alsa da kullanım kolaylığı sağlamasından dolayı uzun banyo lif örnekleri ilgi görmeye devam edecektir. Uzun olan liflere halk arasında sırt lifi de denilmektedir. Hatta birçok kişi uzun lif modelleri ile sadece sırt bölgesini keselemek kolay olduğundan dolayı bu liflere ek olarak vücudunun başka yerlerini keselemek adına kısa olan lifleri kullanmaktadır.

Sizler de keselenme konusunda sıkıntılar yaşayan bir kişiyseniz kesinlikle uzun lif örnekleri konusunda yer alan lif modellerine göz atmalısınız. Bu liflerin yapılışı kolay olduğu kadar güzel görünüme sahiptir. Sizler de kısmi değişiklikler yaparak daha güzel örneklerin ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Ben kilolu bir bayan olduğundan dolayı sırtımı yıkarken gerçekten de çok zorlanıyorum. Uzun lifleri örüp kullanmaya başladığım günden beri büyük oranda rahatladım. Uzun lif modelleri konusunu yazarken aklıma geldi ve kesinlikle bu liflere sap yapmanız gerektiğini söylemek isterim. Daha önceden yapmış olduğum liflerin tamamına sap ekledim. Bu sayede lif elimden kaymadan daha rahat bir şekilde kullanabiliyorum. Tercih tabi ki de her zaman ki gibi sizlerin. Hangi lif modelini örecekseniz örün mutlaka banyonuzda yer alan fayans renkleriyle uyumlu renkler seçin. Aksi takdirde yapmış olduğunuz örgüler banyonuzda aşırı derecede sırıtacaktır.

Uzun lif modelleri

Örgü dünyasında dikdörtgen formunda olan liflerin büyük bölümü uzun lif modelleri arasında yer alır. Kullanışlı olmaları bunların tercih edilmesindeki en büyük nedendir. Yapılan ürünlerin büyük kısmı uzun zamandan beri aynı olduğu için elimden geldiğinde yeni tasarımları sizlerle paylaşacağım. Eğer daha farklı tasarımlara ihtiyaç duyarsanız yeni lif modelleri sayfasındaki örnekleri inceleyebilirsiniz.

Tabi ki daha farklı uzun yapılı lifler de var. Her zaman olduğu gibi model seçmekte zorlananlarınız için en sevdiğim uzun lif modelleri hakkında da bilgiler vereceğim.

Püsküllü uzun lif modelleri

Püsküllü uzun lif modeli
Püsküllü uzun lif modeli

Düne kadar ucunda halkalı olan uzun lifler modayken günümüzde ucunda püsküller olan uzun lifler moda haline geldi. Ben örgü dünyasındaki modayı yakından takip ettiğim için son zamanlarda uzun lif yaparken tercihimi püsküllü olanlardan yana kullanıyorum.

Puf çiçekli uzun lif yapımı

Toplamda 2 anlatım videosundan oluşan bu modelin her ne kadar anlatımı uzun görünse de yapılışı kolaydır. Modelin anlatımında tüm detaylara değinildiği için 2 ayrı video vardır. Ören hanım lif örnekleri arasında yer alan bu uzun lif modelini eminim ki sizler de çok seveceksiniz.

Bu modelin uygulamasında 4 farklı renk iplik kullanılıyor. Sadece bu lifi yapmak için yeni ipler almak lifin pahallıya mal olmasına neden olur. Bu yüzden size tavsiyem artan iplerinizi değerlendirmenizdir.

Uzun lif yapımı resimli anlatım

Uzun örgü lif modelleri ile vücudu keselemek daha kolay olduğundan dolayı örgü uzun lif yapılışı merak edilen örgü konularından birisidir. Resimli anlatımlı olarak sayfamıza eklenen uzun örgü lif modelleri sayesinde örgü bilgisi olan her bayan lif örgü tarifleri aracılığıyla bu lifin nasıl yapıldığını kolay bir şekilde öğrenebilir. Özellikle Derya Baykal örgü lif modelleri konusu hakkında bilgi verdikten sonra örgü uzun lif yapılışı hakkında çeşitli resimli ve videolu anlatımlar web sitelerinde yer almaya başladı. Her ne kadar bayanlar tarafından çok sayıda paylaşılmış uzun örgü lif modeli olsa da bizler en güzelini sizlere sunmaya çalışacağız.

Halkalı uzun lif yapılışı

Bu lifin yapımına 8 fıstık örerek başlamaktayız. Lifi yaparken yıldız lif tekniğini kullanacaksınız ve herhangi bir arttırma yapmadan örgüye devam edeceksiniz. Üçüncü sıraya geldiğiniz zaman yaprakları yapmaya başlayın. Daha sonra çiçekleri de yapıp örgüye devam edin. İki sıra boyunca düz örgü örün ve kafes tekniğini kullanarak diğer renkteki ipliğe geçiş yapın. Bu şekilde iki sıra boyunca örgü yaptıktan sonra beyaz ipliği alıp eksiltmeye yaparak örgüye devam edin. Aynı uygulamayı başlangıç kısmına gelerek de tekrardan yapmanız gerekmektedir. Kenar kısımlarını renkli iplikle öreceksiniz ve halkanın olduğu kısmı beyaz iplik kullanarak döneceksiniz. Halka etrafı dönülürken halkaların oturması için halka uçlarını birleştireceksiniz. Son olarak renkli iplikler kullanarak life süsleme yapın. Tüm bu işlemler sonrasında halkalı uzun lif yapılışı sonlanmış olacak. Sözel anlatımı desteklemek için aşağıda yer alan resimli anlatıma da göz atın.

Uzun lif modeli yapılışı video anlatımlı

Yapılışı ile ilgili video anlatımlı bilgi verilen bu uzun lif modelleri yapılırken ebruli iplikler kullanılacak. Video anlatımda yer alan lif modelini yaparken daha çok pastel tonların yer aldığı ebruli iplikler tercih edilmiş. Eğer banyo renginiz açık tonlardaysa sizler de bu lifi yaparken pastel tonlarında olan bir ebruli ipliği tercih edebilirsiniz. Bu uzun lif modelini kolay ve güzel kılan bir diğer şey ise bu lifi yaparken şişlerin kullanılmasıdır. Tığ işi lifleri yapmakta zorlanıyorsanız şişle yapılan bu uzun lif modelini deneyebilirsiniz.

Sizlere yeni uzun lif modelleri ve bu liflerin yapılışları video anlatımlı olarak aktarıldı. Eğer dah afarklı liflere ve bu liflerin yapılışları ile alakalı bilgilere ihtiyacınız varsa, bir rehber niteliği taşıyan lif örnekleri makalesini incelemenizi tavsiye ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here