Yeni Lif Modelleri 30 İlgi Çekici Lifler Anlatımlı Yapılışı

0
2413
Yeni lif modelleri

Örgü ürünlerin sıradanlaşması bizleri her zaman yeni model arayışına sokmaktadır. Yeni lif modelleri de bu arayış sayesinde yeni tasarımların yapılmasıyla oluşmuştur. Birçok kişi yeni lif modelleri yapılışı hakkında anlatımlı bilgiler vermemizi istediği için sizlere 30 ilgi çekici lifler sunulacak ve bazılarının yapılışları ile alakalı bilgiler verilecek.

Lif iplerimizi hazırlayıp model arayışına girdiğimiz zaman maalesef güncelliğini yitirmiş olan sayfalar karşımıza çıktığı için eski örneklerle karşılaşıyoruz. Örgü lif arayışında olan takipçilerimiz arama zahmetine girmeden en moda ve en yeni lif modellerine sayfamızdan kolay bir şekilde ulaşabilecek.

Bilgi: Elinizde çok sayıda örgü lif modeli varsa ve bunların modası geçtiyse yapacağınız bazı değişikliklerle bu lifleri yeni lif örnekleri arasına sokabilirsiniz. Örneğin liflere kenarlıklar yapmanız ya da düz formda olan liflere desenler işlemeniz bu lifleri yeni lif modelleri haline getirecektir. Sizlere bu tarz liflerin yapılışları ile alakalı bilgiler vermeden önce günümüzün en yeni liflerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

En yeni lif modelleri

Sizlere sunacağımız lifler arasında çilek desenli lif örnekleri yer aldığı gibi nazar boncuklu lifler de yer almaktadır. Bunun gibi popüler liflerin yanı sıra daha birçok örnek sizlerin beğenisine sunulmuştur. Örgü yaparken çevrenizdeki kişilerin yapmış olduğu çalışmalardan etkilenmeyin ve kendi özgün tarzınızı yakalamaya çalışın. Yani mevcut tasarımlarına yeni şeyler eklemeye özen gösterin.

Sizleri bu modellerle sınırlandırmak istemiyorum. O yüzden beğendiğim bazı lifleri tavsiye olarak kabul ederseniz sizlerle paylaşacağım.

Yeni uzun lifler

yeni uzun lif modeli
Yeni uzun lif modeli

Her zaman uzun olan lifler bence daha kullanışlıdır. Özellikle sırtı keselerken birçoğumuzun eli sırtımızın her yerine ulaşmıyor. İşte bu durumda imdadımıza uzun lif modelleri koşmaktadır. Henüz lif yapmadıysanız ya da eksikleriniz varsa bu tarz ürünleri örmeyi seçmeniz daha mantıklı olacaktır.

Yeni gelin damat desenli lifler

Yeni gelin damat desenli lifler
Yeni gelin damat desenli lifler

Üstünde gelin ve damat desenlerinin yer aldığı lifler benim en sevdiğim yeni liflerden birisidir. Püsküllü gelin damat lifleri özellikler en çok beğendiğim modeller arasında yer alıyor. Genellikle bu tarz lifleri çeyizlerde görmeye alışık olsak da aslında gündelik yaşamda kullanmak için de gayet uygunlar.

Yeni yelpaze lif modeli yapılışı video anlatımlı

Üstünde yer alan desenlerin yelpaze şeklinde olmasından dolayı bu lif modeline yelpaze lif modeli denilmektedir. Bu lif en yeni örnekler arasında yer aldığı için de sizlerin beğeneceğini düşündüm ve sayfama ekledim. Normal liflere göre yapılışı biraz zor olsa da göstermiş olduğunuz gayrete değeceğinden hiç şüpheniz olmasın.

Yeni papatyalı yuvarlak lif yapımı

Tam anne aracılığıyla yapılışı hakkında bilgi alacağınız bu model yapımı kolay olduğu kadar güzel bir görüntüye sahip. Eğer yeni lifler ilginizi çekiyorsa, kolay olup olmaması sizler için bir öneme sahip değilse, kesinlikle her ne kadar kolay olsa da bu lifi örmelisiniz.

Sizlere bu makalede en yeni lif örnekleri hakkında detaylı bilgiler verildi. Her yıl yeni tasarımlar oluşacağı için zaman içerisinde mevcut lifler kaldırılacak ve yerlerine yeni lif örnekleri ile ilgili bilgiler eklenecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here