Yakadan başlamalı bebek hırkası modelleri anlatımlı
Yakadan başlamalı bebek hırkası modelleri anlatımlı

Bebek hırkaları denildiği zaman yakadan başlamalı bebek hırkası her zaman en çok tercih edilen modellerden birisi oluyor. Bu durumun temel sebebi bu bebek hırkası modellerinin ceketi andırıyor olmasıdır. Eğer içinizde bu tarz bebek hırkalarını yapmak isteyenler varsa ancak nasıl yapıldıklarını bilmiyorsa sizlere yakadan başlamalı bebek hırkası anlatımlı olarak aktarılacak ve her biriniz bu hırka modellerini rahat bir şekilde yapabileceksiniz.

Yakadan başlamalı bebek hırkası modelleri zor gibi göründüğü için bayanlar bu hırkaları hiç yapmayı denemeden hazır olarak almayı seçiyor. Bazen sizleri gerçekten de anlamakta zorlanıyorum çünkü gerçekten de parayı boşa savurmayı seviyorsunuz. Bana bazılarınız şuan hak vermiyor olsa da yakadan başlamalı bebek hırkası yapılışı ile alakalı bilgilere göz attıktan sonra kesinlikle bana hak vereceksiniz çünkü bu hırkaları yapmak gerçekten de çok kolay.

Kırmızı, mavi, yeliş, sarı ve beyaz gibi renklerin kullanıldığı bu hırkalar yapımı kısa süren örgülerdir. Hiç kendinizi bunalıma sokmadan kısa süre içerisinde bu bebek hırkalarını yapacağınızdan şüpheniz olmasın.

Yakadan Başlamalı Bebek Hırkası Modelleri

Bu yılın popüler olan yakadan başlamalı bebek hırkası modelleri bir araya getirildi. Birçoğunuz sadece modellere bakarak örnek çıkarıp kesinlikle bu bebek hırkalarını yapacaktır. Hırkaları yaparken tek dikkat etmeniz gereken yer kol kesimleridir. Bu bebek hırkası kol kesimi birçok bayanın en çok zorlandığı kısımdır. Bu yüzden anlatımı incelerken bu kısma ayrı bir dikkat vermenizi tavsiye ediyoruz. Gelin hep birlikte bu yıl bayanların en çok tercih ettiği yakadan başlamalı bebek hırkası modelleri nelermiş göz atalım.

Öreceğiniz bu hırkalar sayesinde bebeğinizi kışın soğuğundan koruyabilirsiniz. Sizinle paylaştığım modellerden hangisini yapacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız, öneri olarak sunacağım yakadan başlamalı bebek hırkalarına da bakmanızı tavsiye ederim.

Yakadan başlamalı bebek hırkası
Yakadan başlamalı bebek hırkası

Yukarıda yer alan bu hırka modeli yakadan başlanan bebek hırkaları arasında en çok tercih edilen örnektir. Tek renk iplik kullanılarak yapılan bu hırka, uygun renkler seçilecek olursa hem kız hem de erkek bebekler için örülebilir.

Yakadan başlamalı bebek hırkası

Şimdi heyecanlayanmaya başladım. Bir model daha görsem tam anlamıyla karar verebilirim diyenleriniz varsa, son zamanların popüler örneklerinden birisi olan aşağıdaki modeli inceleyebilir.

Yakadan başlamalı bebek hırkası

Eğer sizler de benim gibi hırkalarda ajurlu örneklerin yer almasından hoşlanıyorsanız, bu bebek hırkası modeli tam sizlere göre. Fotoğrafta yer alan renkteki iplikleri kullanarak bu hırkanın aynısını ördüm. Gerçekten de çok güzel oldu. Eğer bu rengi sevdiyseniz, sizler de bu renkteki iplikleri kullanarak bu hırkayı örün. Bu hırkaları ördükten sonra bebek yelek örnekleri sayfasında yer alan modelleri de incelemenizi tavsiye ederim.

Yakadan Başlamalı Bebek Hırkası Video Anlatımlı

Yakadan başlamalı bebek hırkaları bazı kişiler tarafından karmaşık bulunduğu için bu hırkaların nasıl yapıldığının kesinlikle video anlatımlı olarak da ele alınması gerekmektedir. Video anlatım içerisinde yakadan başlayarak yapılan hırkanın nasıl örüldüğü ile alakalı en detaylı bilgiler yer almaktadır. Resimli ve sözel anlatımlardan kafanız karıştıysa kesinlikle bu video anlatımı izlemenizi tavsiye ediyorum.

Sizi bir modelle sınırlandırmamak için yakadan başlama bebek hırkası yapılışı ile alakalı bir video anlatımı da paylaşmak istiyorum.

Yakadan Başlama Bebek Hırkası Nasıl Örülür

Birçoğumuz parçalar şeklinde örülen ve daha sonradan birleştirilen bebek hırkalarını örüyoruz. Bu yüzden yakadan başlama hırkaları yaparken zorlanabiliriz ya da örnek çıkaramayabiliriz. Bunun farkında olduğum için sizlere kesinlikle video anlatımlı bilgilerin gerekli olduğunu düşündüm. Bu doğrultuda hareket ederek, basit ve güzel bir modelin yapılışına yer verdim.

Yakadan başlama bebek hırkası yapılışı, hakkında en az bilgi verilen örgü ürünlerdendir. Elimize yeni video anlatımlar geçtikçe bunları sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Yakadan Başlamalı Bebek Hırkası Nasıl Yapılır

100 ilmek atarak başlanan bu bebek hırkasına sonrasında 4 sıra boyunca haraşo örerek devam ediyorsunuz. Bu modelde bizler beyaz iplikleri kullanmayı tercih ettik. Sizler dilediğiniz renkte iplikleri bu bebek hırkasını yaparken kullanabilirsiniz. Kullanılan iplik rengi düzgün seçilecek olursa hem kız hem de erkek bebekler için bu bebek hırkası yapılabilir. Normalde üzerinde ajurlu yer aldığından dolayı kızlar için uygun olduğu düşünülse de lacivert renkte iplik kullanılacak olursa gerçekten de erkekler için aşırı derecede güzel bir model haline gelecektir.

Not: Resimlere tıklayarak resimlerin büyük halini görebilir ve anlatımın devamına ulaşabilirsiniz.

Sayfamızda yer alan yakadan başlamalı bebek hırkası modelleri yapılacak olursa bu konuda kişi kendisini geliştirmiş olacaktır. Bu sayede kendi tasarımlarını kendisi yapabilen kişileri örgü dünyasına kazandırmış olacağız. Bu hırka modellerini gözünüzü korkutmasına izin vermeyin ve vakit kaybetmeden bu kış için örmeye başlayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here