V saç örgüsü nasıl örülür anlatımlı

V saç örgüsü yapılışı normal saç örgüsüne oranla daha kolay olduğu için v saç örgüsü nasıl yapılır konusu örgü severler tarafından merak edilmektedir. V saç örgüsü modeli son zamanlarda sıklıkla bebek örgü ürünlerinde kullanılmaya başlandı. Bu yüzden insanlar normal saç örgüsü yapmak yerine v saç örgüsü yapılışı hakkında bilgi aldıktan sonra bu saç örgüsünü yapmış oldukları örgü ürünlerde kullanmayı tercih eder hale geldi. Eminim ki birçoğunuz bu örgü örneğini yapmayı bilmiyordur. Bu yüzden sizlere elimden geldiğince ilgili örgü modelini yaparken hangi teknikler uygulanarak yapıldığını anlatmaya çalışacağım.

V saç örgüsü yapılışı normal saç örgüsünden farklıdır. Sizlere hem resimli hem de video anlatımlı olarak bu saç örgüsünün yapılışı hakkında bilgi vermenin yeterli olmayacağını düşündüğümden dolayı sözel anlatıma da başvurmayı düşünüyorum. Tüm anlatılanları benimsedikten sonra v saç örgüsü nasıl yapılır konusunda yeterli düzeyde bilgiye ulaşacağınızdan şüpheniz olmasın. Birçoğunuz anlatımlardan sonra bu örgü örneğinin yapılışı hakkında detaylı bilgilere sahip olacağından dolayı hiç zorlanmadan bu örgü modelini yapabilecektir.

V saç örgüsü nasıl örülür?

Bu saç örgüsü modeli şişle yapılan bir örgü modelidir. Şişinizi ve ipinizi hazırladıysanız 8 ilmek atarak örgümüze başlayabiliriz. 8 ilmek atıldıktan sonra dört tane ilmek örmeden soldaki şişe geçiş yapılır ve şişten çıkartılır. Sağ kısımdaki 2 ilmek sol şişe yeniden geçirilir. Orta kısımdaki 2 ilmek sağ şişe ön kısımdan alınır ve akabinde sol şişe takılır. Daha sonra 4 ilmek düz şekilde örülür. Bunları yaptıktan sonra büyük oranda modelimiz ortaya çıkmış olacaktır. İlgili uygulamayı bu kısma kadar yaptıysanız aynı uygulamaların tersini yaparak örgünüze devam etmeniz gerekiyor.

V saç örgüsü yapılışı bu şekildedir. Bu saç örgüsü modelini yeleklerde, atkılarda, hırkalarda, kazaklarda kullanabilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında yapılışı her ne kadar zor gibi görünse de görüldüğü üzere bu örgü modelinin yapılışı gayet kolaydır. Sözel anlatımımızı pekiştirmek için sayfamızın devamında bulunan resimli anlatıma ve video anlatıma göz atabilirsiniz. Özellikle videolu anlatımda yer alan bilgiler v saç örgüsü nasıl yapılır konusunda daha fazla detaylı bilgiye sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu örgü tekniğinin nasıl uygulandığını öğrendikten sonra, bu örgü tekniği en çok kullandığınız örgü tekniklerinden birisi haline gelecektir. Örgü yapısının aşırı derecede sık olması bu örgü modelinin özellikle bebek örgülerinde kullanılmasını kolaylaştırmaktadır.

V saç örgüsü yapılışı hakkında sizlere resimli, videolu ve sözel açıklamalı olarak bilgiler aktarıldı. Saç örgüsü modelleri örgü dünyasında en çok kullanılan modeller arasında bulunmaktadır. Bu yüzden sizlere daha farklı teknikler uygulanarak yapılan saç örgüsü modelleri ilerleyen günlerde aktarılacaktır. Sizler de örgü ürünlerde saç örgüsünü kullanmayı seviyorsanız yeni saç örgüsü tekniklerinin nasıl uygulandığını öğrenmek için bizleri takip etmenizi tavsiye ederiz. Sizlere bugüne kadar çok sayıda örgü tekniğinin nasıl uygulandığı hakkında açıklamalı bilgilerde bulunduk eğer web sitemizi yeni ziyaret eden bir kişiyseniz diğer örgü tekniklerinin nasıl uygulandığı hakkında bilgiler almak için web sitemizde arama yapmanızı tavsiye ederiz.

V saç örgüsü nerelerde kulanılır?

Bu örgü modeli tüm bebek örgü ürünlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle bebek yeleklerini ve hırkalarını yaparken bu örgü tekniğini kullanabilirsiniz. Yetişkinler için yapılan örgülerde de değerlendirilebilmektedir. Özellikle bayan örgü yeleklerinde bu modelin kullanılması uygundur. Eski bir örgü tekniği olmasına rağmen yapılışı kısmen karmaşık geldiğinden dolayı birçok kişi bu model yerine başka modelleri seçiyor. Bu durum da bu örgü modelinin çok az sayıda kişide olmasını sağlıyor. Aşırı derecede yayılan modelleri sevmiyorsanız kesinlikle bu örgü tekniğini öğrenmenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here