Şık Uzun Bayan Yelek Modeli Anlatımlı

0
512
Şık uzun bayan yelek örneği anlatımlı
Şık uzun bayan yelek örneği anlatımlı

Uzun yelekler hem yazlık hem de kışlık olarak kullanılsa da yazlık uzun bayan yelek modelleri kışlıklara göre daha ilgi görmektedir. Uzun yelek modelleri denildiği zaman akla şüphesiz kayra ve sefamerve gelir. Birçoğumuz buralardan bayan kumaş yelek modelleri almaktansa bu uzun bayan yelek modellerini kendimiz örmeyi tercih ederiz.

Şık uzun yelek modelleri şüphesiz kafadan uydurulabilecek nitelikte örgüler değildir. Bu yüzden Şık uzun bayan yelek modeli anlatımlı olarak sayfamıza eklenecek. Anlatımlar hem yazılı hem de videolu olacak.

Uzun Bayan Yeleği Açıklamalı

Şık uzun bayan yeleği örneği, ön ve arka kısım olarak anlatılacak. Sizler eğer modeli sade bulursanız, bayan yelek modelleri sayfasından daha farklı örneklere ulaşabilir ve yapılışları hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Şık uzun bayan yeleği örneği
Şık uzun bayan yeleği örneği

Yeleğin ön kısmının yapılışı: 29 lastik örgü yapın. Yaklaşık olarak 6 santimetre yaka örün. Tek bir tarafı her sırada 1 ilmek arttırıp diğer kısmı 6 santimetre lastik örün ve 22 santimetre kol için inin. Kol oyuğunu yaptıktan sonra 8 santimde 1 olmak üzere ve toplamda 3 defa tek taraftan kesme yapın. Bu uygulama sonrasında yeleğimizin bel oyuğu tamamlanmış olacak.

Kol kısmının bittiği noktadan 30 santimetre sonra, yırtmaç kısmını yapmak için 3 ilmekli lastik olarak modeli örmeye devam edin. Eteğin uç kısmını 6 santimetre lastikle bitirmelisiniz. Bu ön tarafın bir kısmıdır. Diğer kısımda da aynı uygulamayı yapmalısınız. Diğer kısmı yaparken ilikleri açmayı unutmayın. Yaka kısmından başlayarak 10 santimetrede 1 olmak üzere ilik açmanız yeterli olacaktır.

Yeleğin arka kısmının yapılışı: 47 tane lastik örgü yaparak arka kısma başlayın. 6 santimetre yaka kısmını örün. Her sırada 1 arttırma yaparak 22 santimetre örgü yapın. 8 santimetre sonrasında 3 defa olmak üzere 1 ilmek kesin. Akabinde 3 defa olmak üzere 8 santimetrede 1 ilmek arttırın. Bu uygulama sonrasında şık uzun bayan yelek örneğinin bel oyuğu tamamlanmış olacak.

Kol kısmının bittiği noktadan 30 santimetre sonra, yırtmaç kısmını yapmak için 3 ilmekli lastik olarak modeli örmeye devam edin. Etek ucuna geldiğiniz zaman 6 santimetre lastik yaparak yeleğin arka kısmını tamamlayın. Son olarak tüm parçaları birleştirerek yeleği kullanıma hazır hala getirebilirsiniz.

Uzun Bayan Yelek Yapımı Video Anlatımlı

Çoğu kişi bayan yeleklerini yaparken sözel anlatımlarda zorluk çeker. Bunu bildiğim için sizlere Türkçe anlatımlı olarak şık görünüme sahip olan bir bayan yeleğinin nasıl yapıldığını sunacağım.

Uzun yelek modelleri ve fiyatları üstüne araştırmalar yaptığımızda, bu yeleklerin 100 TL gibi rakamlara satıldığını gördük. Özellikle etek üstü yelek modelleri vitrinlerde yeni sezon yelek örnekleri olarak yer almaktadır. Modayı yakından takip ediyorsanız, bu tarz ürünlere para vermek yerine vereceğimiz anlatımdan yola çıkarak kendi yeleğinizi örebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here