Üçlü Büzme Örgü Anlatımlı 3 Düz 3 Büz Yapılışı

0
1419
üçlü büzme örgü modeli yapılışı

3 düz 1 büz örgü örneği olarak da bilinen üçlü büzme örgü modeli anlatımlı olarak bu makalede ele alınmaktadır. Bu modeli birçok örgü üründe kullanabilirsiniz. Yapılışı tüm ayrıntılarıyla sizlere aktarılacak. Üçlü büzme örgü anlatımlı olarak ele alınacağı gibi bu örgü tekniğinin nasıl uygulandığı ile alakalı video açıklamalar da sayfamızda yer almaktadır.

Üçlü büzme örgü örneği aslında birçoğunuz tarafından üçlü burgu olarak da biliniyor. Üçlü burgu sökmeli bere bağlantısını kullanarak bu tarz teknikler kullanılarak yapılan diğer modeller hakkında da bilgiler almanız mümkün. Üçlü büzme örgü örneğinin bu kadar ilgi görmesinin en büyük nedeni şişle yapılıyor olmasıdır. Bu güne kadar en güzel tasarımları tığ işi tekniklerle yaptık fakat o kadar güzel şiş örgü teknikleri geliştirilmiş ki gerçekten de tığ işi örgüleri aratmıyor. Bu tekniklerden birisi de üçlü büzme örgü modelinde uygulanan tekniklerdir.

Üçlü büzme örgü anlatımlı olarak ele alındıktan sonra bu örgü tekniğini kullanarak bir şeyler örmek isterseniz bere, şapka, kazak, hırka ve bluz gibi ürünleri yapabilirsiniz.

Üçlü büzme örgü modeli yapılışı

üçlü büzme örgü anlatımlı

Bu örgü modeli iki tur tekrarlarından meydana gelmektedir. Üçlü büzgü örgü modelinde üçün katları olacak şekilde örgümüzü yapacağız. Ayrıca kenarlara 2 ilmek atarak örgüye başlayacağınızı da hesaplamayı unutmayın. Bunları bir kenara yazdıysanız gelin modelin uygulanışına sıra olarak geçelim.

  • 1. Sıra: şişinize gerekli olan ilmekleri attıysanız sıra boyunca ters örgü yapacağız.
  • 2. Sıra: bu sırada kenar ilmeği düz bir şekilde örülecek. Daha sonraki 3 ilmeğe sağ şişi takın ve 1 düz örgü yapın. Şişi herhangi bir şekilde çıkarmadan ipi şişe 1 defa dolayın ve sonrasında aynı noktaya batıp düz örgü yapın. Yapılan uygulamayı özetleyecek olursak; 3 ilmeği topladığınız zaman aynı ilmeklerin iç kısmından yeniden 3 ilmek çıkartmış olacaksınız. İlgili uygulamayı sıra sonuna kadar tekrarlayıp bu sırayı tamamlamanız gerekiyor. Bu örgü modelinin şüphesiz en zor kısmı buydu. Bu sıranın yapılışını kavradıysanız sizleri zorlayacak başka bir şeyle karşılaşmayacaksınız.
  • 3. Sıra: Bu sırada yer alan ilmeklerin tamamı ters bir şekilde örülecek.

Üçlü büzme örgü modeli makalemizin başında da belirttiğimiz gibi 2 turdan meydana gelmektedir. Örgü modelinde arka sırada yer alan ilmeklerin tamamı ters bir şekilde örülüyor. Ön sıraya geçtiğinizde yani ikinci turda yapılanları tekrarlamanız gerekmektedir.

Üçlü büzme örgü modeli video anlatımlı

Yukarıda sizlere bu örgü modelinin nasıl yapıldığı sözel anlatımlı olarak sunuldu. Eğer örgü yapmaya yeni başladıysanız ve uygulamada zorluklar çekiyorsanız bir de video anlatımlı olarak bu modelin nasıl uygulandığına göz atın.

Üçlü büzme örgü hem sözel hem de video anlatımlı olarak paylaşıldı. Buna rağmen bu örgü modelini yaparken uygulamalarda zorluk çekecek olursanız takıldığınız kısımları bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here