Üç fıstıklı yelek modeli video anlatımlı

0
1192
üç fıstıklı yelek modeli

Ara kısımlara dolgu şeklinde fıstıklar yapılan üç fıstıklı yelek modeli birçoğunuzun beğeneceği türden bir yelek modelidir. Üç fıstıklı yelek modeli video anlatımlı olarak sayfamıza eklenmiş durumda. Yelek modelinde tek renkli iplik kullanılıyor. Üzerinde fazla delik yer aldığından dolayı kış için kullanılması bence pek uygun değil ancak elbiselerin üzerine sıcak tutması adına kullanılabilir. Üç fıstıklı yelek modeli video anlatımlı şekilde ele alındığından dolayı hiç zorlanmadan bu yelek modelini yapabilirsiniz. Modelin üzerinde belirgin bir şekilde çiçekler yer almaktadır. Çiçekli yelek modelleri bu sene moda olduğu için üç fıstıklı yelek modelini yapacak olursanız doğal olarak modaya ayak uydurmuş olursunuz. Diğer birçok yelek modelinde olduğu gibi üç fıstıklı yelek modelinde simli iplikler kullanılabilir. Eğer simli iplik kullanırsanız bu yelek modeli özellikle çeyizleri için daha uygun hale gelir.

Üç fıstıklı yelek modeli yapılışı resimli anlatımlı olarak ele alınabilirdi ancak bu yelek modelinde bugüne kadar görmediğiniz daha farklı örgü teknikleri uygulandığı için video anlatım sayesinde daha kolay bir şekilde bu yelek modelinin nasıl yapıldığını anlayabilirsiniz. 3 fıstıklı yelek modeli büyük ihtimalle vazgeçemeyeceğiniz örgü yelek modelleri arasında yer alacak. Bu yelek modelinde her ne kadar birçok bayan koyu renkteki iplikleri kullanıyor olsa da bence açık renkteki iplikler kullanılırsa 3 fıstıklı yelek modeli daha güzel bir görünüme sahip olur.

Ben de birçok defa üç fıstıklı yelek modelini yaptım. Yapmış olduğum yelek modellerinde beyaz renkteki iplikleri kullandım. Beyaz renkteki iplikler örgü modelinde gerçekten de kendisini aşırı derecede gösteriyor. Sizler içinde yapmış olduğunuz örgü ürünlerde modelin kendisini göstermesi önemliyse sizlerde üç fıstıklı yelek modelini yaparken beyaz renkteki iplikleri kullanabilirsiniz. Bazı bayanlar koyu renkteki ipliklerin örgü modelini daha iyi gösterdiğini söylemektedir. Sizler de deneme yanılma yaparak modelin hangisinde daha iyi olduğuna karar verebilirsiniz.

Bu örgü tekniğini kullanarak hırkada yapılabilir. Ben yakın zaman öncesinde bu yelek modelinde kullanılan örgü tekniğini kullanarak hırka yaptım. Gerçekten de güzel göründü. Manşet kısımlarına ayrıca dantel yapmanızı tavsiye ediyorum. Bu sayede yapmış olduğunuz hırkaların ve yeleklerin albenisi gerçekten de aşırı derecede artıyor. Bu yeleği yapmak için malzemeler hazırlanmışsa video anlatımı inceleyerek 3 fıstıklı yelek modeli yapılışını öğrenelim.

3 fıstıklı yelek modeli yapımı

üç fıstıklı yelek modeli

Üç fıstıklı yelek modeli video anlatımlı olarak ele alındı. Video anlatımda emeği geçen herkese örgü dünyasına sağlamış oldukları bu katkılardan dolayı teşekkür ederiz. Bu yeleği yaparken kol ve manşet kısımlarında farklılıklar yapmaya çalışın. Bu sayede sizler de örgü dünyasına yapmış olduğunuz tasarımlar ile katkı sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here