Tunus işi patik modelleri

Basit örgü teknikleri kullanılarak yapılan Tunus işi patik modelleri Türk örgü kültürü ile derinlemesine özdeşleşmiştir. Bu örgü patikler her zaman kış mevsiminin en çok tercih edilen ürünlerinden birisi olmayı başarmıştır. Şekillerinin güzel olmasının yanı sıra ayakları sıcak tutmaları patik yapan kişilerin genellikle basit örgü teknikleri kullanılarak yapılan Tunus işi patikleri tercih etmesine neden oluyor.

Tunus işi patik modelleri hem gündelik yaşamda hem de özel misafirliklerde modern göründükleri için rahatlıkla kullanılabilir. Bu patikleri yaparken kullanılan örgü teknikleri birçok patikte kullanılan örgü tekniklerine göre daha basittir. Örgü teknikleri sayfalarından bu tekniklerin nasıl uygulandığını öğrenebilirsiniz.

Tunus işi patik modelleri kesinlikle her yaştan bireyler için örülebilir. Bu tarz patikleri yapıp satarak para kazanan çok sayıda bayan vardır. Eğer maharetlerinize güveniyorsanız sizler de Tunus işi patik yapıp satabilirsiniz. Klasik patik modellerini yapmaktan birçoğumuz sıkılmış durumdayız. Bu sıkılmışlığı üzerimizden atabilmek kesinlikle bu patikler ile mümkündür. Farklı örgü teknikleri yer aldığından dolayı ilk etapta modellere bire bir uyabilirsiniz. Kendinizi geliştirince elbette kendi tasarımlarınıza da yer vermeniz gerekiyor. Böylelikle fark yaratabilirsiniz.

Tunus işi patik modelleri

Yaptığım uzun araştırmalar sonrasında yeni model olarak nitelendirebileceğim çok sayıda patik modeline ulaştım. Ayrıca çeyizimde yer alan yani kendime ait olan Tunus işi patik modellerini de ekledim. Bu sayede birbirinden güzel tasarımlarla karşılaşacağınızı düşünüyorum. Modeller arasında yer alan kalpli çizgili ve kurdeleli Tunus işi patik modelleri diğerlerine göre daha fazla ilgi görmektedir.

Tunus işi patik modelleri kesinlikle bunlarla sınırlı tutulamaz. Daha çok sayıda patik modeli bulunmaktadır. Eğer tavsiye olarak bir örnek vermemi isterseniz aşağıda yer alan modeli inceleyebilirsiniz. Bu model hem klasik hem de modern çizgileri üzerinde bulundurduğu için seveceğiniz bir örnek olmaya adaydır.

Tunus işi patik örneği

Tunus işi patik modelleri yapılmaya başlandığı zaman adeta tutku haline gelir. Bu patikleri ilk yapmaya başladığınızda biraz zorlansanız da zaman içerisinde kendi tasarımlarınızı yapabilecek duruma geleceksiniz. Bu da kesinlikle yeni tasarımlar oluşturmaktan keyif almanızı sağlayacaktır. Tunus bizlere uzun bir ülke olarak görülse de ilgili coğrafyada yaşam süren insanlarla çok uzun yıllar önce bağ kurmuşuz ve bu durum köklerimizde yer alan değerlere yeni değerlerin eklenmesini sağlamıştır. Tunus işi örgü teknikleri bu sayede Türk kültürü ile özdeşleşmiş ve bizlerin de örgü tekniklerinden birisi haline gelmiştir.

Kalpli Tunus işi patik modeli

Bu patik modellerinin genellikle çeyizlerde yer aldığını belirtmiştik. Kalp desenleri her zaman çeyizlerde aşkı ve sevgiyi simgelemesinden dolayı yer almıştır. Bu desenler patiklere de yansımış ve kalpli Tunus işi patik modelleri ortaya çıkmıştır. Bu tarz patiğe ihtiyacınız varsa minimalist bu modeli yapmayı deneyebilirsiniz.

Kalpli Tunus işi patik modeli

Bazı kişiler kalplerin büyük boyutta olmasından rahatsız olabilir. Bu tip durumlarda desenleri küçülterek kalplerin daha küçük olmasını sağlayabilirsiniz.

Kurdeleli Tunus işi patik modeli yapılışı

Size bu kadar fazla model vermişken bu tarz patiklerin nasıl yapıldığını da anlatmamız gerektiğini düşünüyorum. Tunus işi patiklerde farklı örgü teknikleri kullanıldığı için kesinlikle bu patiklerin video anlatımlı olarak ele alınması gerekmektedir. Aşağıdaki video içerikte pembe renkte olan bir bayan kurdeleli Tunus işi patiğin yapılışı hakkında bilgiler yer alıyor.

Bu patik dışarıdan bakıldığı zaman adeta bir ayakkabıyı andırıyor. Bu yüzden özel günlerde kullanmaya diğer modellere göre daha uygun olduğunu düşünüyorum. Tunus işi patik modelleri arasından bir modeli yapmayı düşünüyorsanız kurdeleli bu modeli yapmanız mantıklı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here