Tunus İşi Örgü Bebek Yelekleri Nasıl Örülür Anlatımlı

0
1661
Tunus işi örgü bebek yelekleri nasıl örülür anlatımlı
Tunus işi örgü bebek yelekleri nasıl örülür anlatımlı

Tunus işi örgü bebek yelekleri yapımında kullanılan örgü tekniği farklı olduğundan dolayı bayanlar bebek yeleği yaparken yaygın olmamasından dolayı Tunus işi örgü bebek yeleği modellerine yönelmeye başlamış durumda. Yaşam süren tüm canlılar kendisinde olan bir şeyin başkasında olmamasını ister. Bu da ister istemez bizleri değişik örgü modellerini aramaya yöneltmektedir. Tunus işi örgü teknikleri de az bilinen örgüler arasında yer aldığı için bu yelek modelleri bizler için biçilmiş kaftan olarak görülüyor.

Tunus işi örgü yelek örnekleri zahmetli yelek modelleri arasında yer alır çünkü bu yelekleri yaparken uygulanan teknikler büyük bölümümüzün aşina olmadığı tekniklerdir. Tabi ki Tunus işi her örgü modelinin zor olduğu söylenemez çünkü Tunus işi olup aşırı derecede kolay olan örgüler de bulunuyor. Bizler sizlerin zorlanıp örgüyü yarıda bırakmanızı içimize sindiremediğimizden dolayı yapımı kolay olup güzel örgünün örgü bebek yeleği modellerini bir araya getirdik.

Tunus işi örgü yapan herkes bilmelidir ki bu örgüleri yaparken en önemli olan şey şüphesiz ip seçimidir. Seçmiş olduğunuz ip ne aşırı ince ne de aşırı kalın olmalıdır. Bu yüzden bu bebek yeleği modellerinden birisini yapacaksanız teleği örmek için orta kalınlıkta ip seçmeye özen gösterin. Aksi takdirde bu örgü bebek yeleklerini yaparken aşırı derecede zorlanırsınız.

Tunus işi örgü bebek yelekleri

Tunus işi örgüler az bilindiğinden dolayı bu tarz ürünleri satın almak isteyecek olursanız normal bebek yeleklerine oranla daha fazla para ödersiniz. Durumun böyle olmasındaki temel neden bu örgüleri yaparken kullanılan tekniklerin hem az bilinmesi hem de yeleği örerken harcanan zamanın fazla olmasıdır. Tunus işi örgü tekniklerini bilseniz bile bu örgü bebek yelekleri diğer bebek yeleklerine oranla daha fazla vaktinizi alacaktır çünkü örgüde yer alan ilmekler daha sıkıdır. Bu da doğal olarak örgünün daha uzun sürmesine neden oluyor.

Tunus işi örgü bebek yelekleri modelleri yapılırken özel olarak üretilmiş olan şişler kullanılır. Bu şişlerin normal şişlerden farkı uç kısımlarının tığ şeklinde olmasıdır. Sizlere daha önceki makalelerimizde Tunus işi örgülerin tığ işi örgüler olduğunu söylemiştik. Elbette bu bebek yeleklerini tığla da yapabilirsiniz ancak bahsetmiş olduğumuz ucu tığ şeklinde olan şişleri kullanacak olursanız işiniz daha kolay hale gelecektir. Bu örgü bebek yeleği modelleri kış mevsiminde bebeğinizi soğuktan büyük oranda koruyacaktır. Ayrıca bu yelekleri yaz mevsiminin serin akşamlarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Türkçe örgü anlatımı yapan kişilerin yapmış oldukları anlatımları incelediğimce çok az sayıda Tunus işi örgünün nasıl yapıldığının anlatıldığını görüyorum. Sanırım ilgili durum bu tarz örgülerinin aşırı derecede zor olmasından kaynaklanıyor. Bizler zor olsa bile meraklıları olabileceğinden ötürü bu tarz örnekleri aktarmaya ve zaman içerisinde nasıl yapıldıkları hakkında bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Tunus işi erkek bebek yelekleri anlatımlı

Erkek bebek yeleklerinin birçoğunda Tunus işi örgü teknikleri kullanılmaktadır. Genellikle erkekler için yapılan yeleklerde bu teknikler kullanılsa da kesinlikle kızlar için yapılan yeleklerde de kullanıldığı biliniyor. Yelekleri resimli ya da yazılı anlatımla yapmak zor olduğu için sizlere bir tane erkek yeleğinin nasıl yapıldığı video anlatımlı olarak verilecek.

Video anlatımlı yapılışı hakkında bilgi verilen modelde renkli iplikler bir araya getirildi. İsteyen kişiler tek renk iplik kullanarak da bu Tunus işi erkek bebek yeleğini örebilir ve kesinlikle başarılı sonuçlar elde eder. Dilerseniz erkek bebek yelekleri sayfasını ziyaret edip en yeni modellere de ulaşabilirsiniz.

Tunus işi bebek yeleği nasıl örülür?

Tunus işi örgü bebek yelekleri nasıl örülür konusunda verilen bilgileri yetersiz bulan çok sayıda kişi var. Bu yüzden sizlere belki de internet dünyasının en detaylı anlatımını sunacağız. Video biraz uzun olduğundan dolayı sıkılabilirsiniz ancak örgü yapmaya yeni başlayan kişiler için arşivlik bir kaynak olduğunu söyleyebilirim.

Tunus işi bebek yelekleri ilgi görmeye devam ettiği müddetçe sizlere en yeni modelleri sunma yarışı içerisinde olacağız. Hazır giyim sektöründe bu tarz ürünleri andıran yani benzer olan ürünler yer almaktadır. Eğer merakınız varsa ancak örgü bilginiz yoksa bu tarz hazır ürünleri de alıp kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here