Tunus İşi Bebek Battaniyesi Modelleri Açıklamalı

2558
tunus işi bebek battaniyesi

Bebek battaniyelerinde uygulanan tekniklerden birisi de Tunus işi yani Afgan işi teknikleridir. Tunus işi bebek battaniyesi modelleri klasik örgülerden farklı olduğu için bebeğinin üstünü değişik battaniyelerle örtmek isteyen annelerin tercih ettiği modellerdendir. Sizlere yapılışı açıklamalı olarak verilecek olan Tunus işi bebek battaniyesi modelleri eminiz ki daha önceden görmediğiniz modellerden oluşuyor. Bir bebek battaniyesi örmek istiyorsanız ancak henüz bir model belirlemediyseniz kesinlikle bu bebek battaniyelerini değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Tunus işi bebek battaniyeleri aradan uzun yıllar geçse de popüler olarak kalmaya devam edecektir. Bu bebek battaniyelerini yaparken tığ kullanıldığı için battaniyelerin formu uzun süre boyunca kendisini koruyabilmektedir. Bu da emeğinizin yıllar boyunca karşılığını bulması anlamına gelmektedir. Daha önceden yapmış olduğum Tunus işi bebek battaniyelerini incelediğinde bir bebek battaniyesini birden fazla çocuğun kullandığını görüyorum. Geçen gün elime 20 sene evvel yapmış olduğum Tunus işi bir bebek battaniyesi geçti. Bilmem inanır mısınız ki hala bu bebek battaniyesi kullanılmaya devam ediyor. Yani demem o ki bebek battaniyesi örmeyi düşünüyorsanız kesinlikle Tunus işi bebek battaniyeleri ideal bir seçim olacaktır.

Tunus işi bebek battaniyesi modelleri

Tunus işi örgü tekniklerini biliyorsanız sayfamızda yer alan modelleri bire bir şekilde uygulamanıza da gerek yok. Örneğin erkekler için bir bebek battaniyesi yapılacaksa bu bebek battaniyesinde araba motifleri Tunus işi örgü teknikleri ile işlenebilir. Yani demem o ki sürekli olarak modele sadık kalmayın ve kendiniz de yeni modeller üretmeye çalışın. Zaten örgü tekniklerini bildiğiniz zaman aklınızda olanları örgülere yansıtmanız daha kolay olacaktır. Gelin sizlere fikir vermesi açısından popüler olarak görülen Tunus işi bebek battaniyeleri nelermiş birlikte göz atalım.

Tunus işi bebek battaniyesi açıklamalı

Video açıklamalı olarak ele aldığımız bu Tunus işi bebek battaniyesi modeli birçok rengi içerisinde barındırıyor olsa da dilerseniz sizler sadece iki farklı renkte ipliği kullanarak da bu bebek battaniyesini yapabilirsiniz. Tunus işi örgüler tığla yapılmaktadır. Bu yüzden bu bebek battaniyesini yapmadan önce tığ işi Tunus örgü tekniklerini de öğrenmeye çalışın. Teknikleri öğrendiğiz zaman açıklamada yer alan bilgileri daha kolay anlarsınız.

Bayanlar Tunus işi örgü tekniklerini öğrendikten sonra yeni ürünler yapıp örgü dünyasına dahil ettikleri için Tunus işi bebek battaniyeleri arasına her gün yeni bir model eklenecektir. Biz de elimizden geldiğince kendi zevkimize göre güzel olduğunu düşündüğümüz örgü bebek battaniyelerini sizlere aktarıyoruz. Makalemizin güncel kalması ve örgü modellerinin zenginleşmesi adına elimize yeni Tunus işi bebek battaniyeleri geçtikçe bu makalemiz üzerinden sizlere aktarılmaya devam edilecek.

Daha önceden bebek battaniyesi örenler bebek battaniyesini yapmaya kaç ilmekle başlayacaklarını bilse de yapmayanlar Tunus işi bebek battaniyesi kaç ilmek başlanır sorusunu soruyor. Bu tarz bebek battaniyelerine 130 – 160 arası bir ilmekle başlamanız yeterli olacaktır. Daha fazla olmasının zararı olmaz ama daha az ilmek kullanmanız battaniyenin küçük olmasına neden olur. Tunus işi bebek battaniyesi ölçüleri 160-120 santimetre şeklinde olursa yeterli olacaktır. Bir de Tunus işi bebek battaniyesi hangi iple örülür konusu da önemli. Bu battaniye modellerinde normal yün iplikleri kullanıyorsunuz. Yani özel olarak geliştirilmiş olan ip iplik yok. Sadece sakallı ip olarak tabir ettiğimiz ipleri kullanmamaya özen gösterin.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin