Tiryakilere Mavi Çaydanlık Lif (Demlik)

çaydanlık lif modeli

Çaydanlık, kültürümüzün en önemli içeceklerinden olan çayı demlemek adına kullandığımız mutfak ürünüdür. Çaydanlık lif modeli de bu yüzden özellikle çay tiryakilerinin sevdiği bir örnektir.

Mavi çaydanlık lif modeli yapılışı ile alakalı video anlatımı görünce takipçilerimin bunu çok seveceğini düşündüm. İlgili örneğin yapılışı ile alakalı bilgileri hazırlayıp bu güzel demlik desenli lif yapımını sizlere sunmaya karar verdim.

Çaydanlık lifin nedenini bilmesem de mavi renkle özdeşleştiğini söyleyebilirim. Genelde tasarımı uygulayanların da mavi renkte iplikleri kullandığını görüyorum.

Her ne kadar popüler bir banyo kesesi olsa da ben çaydanlık lif örneğinin daha çok mutfak bezi olarak kullanılmasının daha uygun olduğunu düşünüyorum. Dileyen olursa bu demlik desenli örneği mutfak bezi olarak da örüp kullanabilir.

Örgü Çaydanlık Lif Yapımı

Modelimizi yaparken toplamda 3 farklı renkte iplik kullanıyoruz. İpliklerimiz arasında beyaz ve mavinin iki tonu yer alıyor. Kare formda olan bu örneği uzun bir şekilde de örebilirsiniz.

7 numara tığ kullanarak yapılan bu lifimizin boyutları 22 fıtığa 23 fıstıktır. Yapacağınız uygulamanın daha büyük olmasını istemiyorsanız örgünüzde ilmekleri kesinlikle sıkı bir şekilde yapmaya özen gösterin.

Daha fazla life ulaşmak ister misin? Cevabın evetse Lif Modelleri Yeni En Güzel 35+ Lif Örnekleri sayfasında yer alan tasarımları inceleyin.lif modelleri

Demlik lif modeli yapılışı tüm detaylarıyla sizlere verildi. Eğer modelde kısmi değişiklikler yapmak isterseniz kesinlikle lifimizde yer alan kenarlıklar yerine daha can alıcı özellikte olan kenarlıkları örmeyi tercih edebilirsiniz. Kenarlıklar lifinizin uzun ömürlü olmasını sağladığı gibi görsel açıdan albenisinin artmasını da sağlayacaktır. Bundan dolayı kenarlık örmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here