Tığ İşi Dantel Bluz Modelleri Yapılışları

395
tığ işi dantel bluz modelleri yapılışları

Tığ işi dantel bluzlar genellikle genç kızların giymeyi tercih ettiği bluzlardandır. Eğer bir genç kızınız varsa ve sizler de el işleri ile ilgileniyorsanız kesinlikle sizden tığ işi dantel bluz yapmanızı istemiştir. Bunun farkında olduğumuzdan dolayı da sizlere tığ işi dantel bluz modelleri yapılışları hakkında bilgi vereceğiz.

Merserize iplikler kullanılarak yapılan tığ işi bluzlar diğerlerine göre daha fazla ilgi görüyor. Özellikle Derya Baykal merserize iplikler kullanılarak yapılan bluz modellerini paylaştıktan sonra bu ürünlere olan ilgi daha da arttı. Modern bir görünüme sahip olan bu ürünleri tabi ki tek başına giymek mümkün değildir çünkü üzerlerinde bir hayli delik var ve bu da içimizin görünmesine neden olur. Bu tarz örgü ürünleri yapıp kullanmak istiyorsanız kesinlikle içine bir şeyler giymelisiniz. Bazı kişiler içerisine bluzun rengine uygun astar dikerek bu ürünleri daha da kullanışlı hale getiriyor. Yazın sıcağından bunalmak istemiyorsanız sizler de astar dikmeyi bir seçenek olarak görebilirsiniz.

Tığ işi dantel bluz modelleri

Bu modeller örgü örmeye yeni başlamış olan kişilerin bile yapabileceği kadar kolay. Tığ işi dantel bluz modelleri bu yılın modası olduğu için dışarıya çıktığımızda birçoğumuzun karşılaşabileceği bluzlardandır. Durum böyle olsa da insanların büyük bölümü bu bluzları hazır tekstil ürünü olarak alıyor. Siz benim giydiğim bluz çok az kişide oldun diyorsanız kendiniz bluzunuzu örüp giyebilirsiniz. Gelin öncelikli olarak bu yılın modası olan ürünlere göz atalım.

Tığ işi dantel bluz yapılışı video açıklamalı

Yaz mevsimi için iddialı olan bu modeli yapıp giymek yürek ister. Özellikle dekolteyi seven bayanlar için hazırlanmış olan bu tığ işi dantel bluz modeli, kesinlikle genç kızlar tarafından çok sevilecek. Tatil yerlerinde bikini üstüne giymeye uygun olan bu modeli tatil için hazırladığınız bavula şimdiden koyun. Bu modelin yapılışı video açıklamalıdır. Yabancı dilde anlatım olsa da yapılanları sadece videoyu izleyerek bile anlayabilirsiniz. Tığ işi dantel bluzlar, bayanlar arasında ilgi çekici bir ayrıntı olarak kabul edilir. Mağazalarda bu tarz ürünlere sıklıkla rastlasak da her modelde bir kusur bulduğumuz bilinen bir şey. Bizlere hazır olarak sunulan, beğenmediğimiz yerleri olan bu ürünleri almak yerine kendimiz yaparsak emin olun daha güzel şeylere sahip olur. Dantel bluzlar tasarıma açık olduğu için tüm bayanların büyük bir beğeniyle kullandığı ürünler arasında yer alır.

Merserize tığ işi dantel bluz yapımı

Yukarıda sizlere merserize ipliklerle yapılan dantel bluzların daha popüler olduğunu söylemiştik. Bu yüzden çeşitli motiflerden oluşan bir modelin nasıl yapıldığını sizlere anlatacağız. Motifler halinde yapılan bu bluz, motiflerin birleştirilmesi şeklinde yapılıyor. Bu konuda sizlere kılavuzluk yapacak şemalar makalemizin devamına eklenecek. Şablonda yer alan dizilim şekli belirli beden ölçüleri için yapılmıştır. Sizler küçültmek için motif azaltabileceğiniz gibi büyütmek için motif eklemesi yapabilirsiniz.

merserize tığ işi dantel bluz yapımı

1.aşama: toplamda 8 zincir çekin ve bu zincirle halka yapın.

2. Aşama: 6 zincir çekin, sonrasında halkanın iç kısmına trabzan yapın. Ara kısımlarda 3 zincir çekip 6 adet trabzan yapmalısınız.

3. Aşama: 6 zincir çekin, ilk yuva kısmına 4 trabzan yapın, 10 zincir çekin, 2. Yuva kısmına 4 trabzan yapın. Sonrasında 3 zincir çekin ve yuva kısmına 4 trabzan yapın. Bu uygulamayı sıra sonuna kadar tekrarlayacaksınız. Böylelikle tığ işi dantel bluz modelinde kullanacağımız motifler oluşmuş olacak. Motifleri birbirine 10 zincir olan bölgelerden ekleyeceksiniz. Ekleme işleminde kaydırma yapmamaya özen gösterin. Kaydırma yaparsanız bluzun şekli bozulur.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin