Tığ İşi Bebek Tulumları Anlatımlı

365
tığ işi bebek tulumları anlatımlı

Örgü bebek tulumlarından birisi olan tığ işi bebek tulumları, farklı modelleri yapmaya uygundur. Bu yüzden tığ işi bebek tulumları anlatımlı olarak ele alınıyor. Modeller çok fazla olduğu için şimdilik sınırlı sayıda tığ işi bebek tulumu modelinin nasıl yapıldığını ele alacağız.

Bebeklerimiz büyüyüp ileride kemik sistemiyle ilgili bir sorunla mücadele etmemesi için kesinlikle yapmış olduğunuz örgü ürünlerin bebeğinizin bedenini sıkmamasına dikkat edin. Özellikle bazı bayanların yapmış olduğu tığ işi bebek tulumlarına baktığımda fazla dar olduğunu görüyorum. Sağlık alanında uzman olan kişiler kesinlikle bebek elbiselerinin bol olması gerektiğini belirtiyor. Eğer sizlere verdiğimiz modellerden birisini örmek istiyorsanız ancak kısa sürmesi için bu tulumları dar bir şekilde örme niyetiniz varsa öncelikli olarak bu düşünceyi aklınızdan çıkarmanızı tavsiye ederiz.

Tığ işi bebek tulumu modelleri

Tığ işi bebek tulumu modellerinde özellikle aslan, tavşan, kurbağa, maymun ve fil gibi hayvanların figürlerine yer veriliyor. Tabi bu tarz modeller daha çok içi hayat dolu, kendisini halen gençlik yıllarında hisseden annelerin tercihidir. Özellikle il bebeğini dünyaya getiren anneler de hayvan figürlü olan tığ işi tulum modellerine daha fazla ilgi gösteriyor. Bu yüzden sizlere çok sayıda hayvan figürlerinin yer aldığı tığ işi bebek tulum modelleri verilecek. Ayrıca sadeliği seven kişiler için de birçok model paylaştık.

Tığ işi bebek tulumları yapılışı video anlatımlı

Tığ işi bebek tulumu kesinlikle gözünüzü korkutmasın. Bu bebek tulumlarında temel düzeyde olan tığ işi teknikler kullanılıyor. Tığ işi bebek tulumu yapılışı ayrıca video anlatımlı olduğu için tüm detayları öğrenebiliyorsunuz ve takılmadan, zorluk çekmeden bu örgü ürünleri yapabiliyorsunuz. Anlatımını paylaştığımız bu tulum modelinde 2 renk iplik kullanılıyor. Tulumun pantolon kısmında gri, askı kısmında ise pembe renkli ipler tercih edildi.

Ben tığ işi tulum modellerinin erkek bebekler için daha uygun olduğunu düşünsem de birçok bayan kız bebekler için de bu tarz tulumları yapıp kullanıyor. Ben tulum örme konusunda iddialıyım diyorsanız modellerinizi bizlerle paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Bu tulumlar sayesinde örgü becerileriniz de gelişecektir.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin