Tığ İşi Bebek Elbisesi Tığla Yapılan Bebek Elbiseleri Anlatımlı

1265
tığ işi bebek elbisesi

Kız bebekler yaklaşık olarak 1 yaşına geldiği zaman tığ işi elbiseler adeta onları bir meleğe çeviriyor. Tığ işi bebek elbisesi modelleri her kız evladı olan annenin ilgisini çektiği için sizle bu elbiselerin yapılışları ile alakalı bilgiler vereceğiz. Modayı takip eden bir yönümüz olduğu için sizlere ayrıca tığ işi bebek elbisesi modelleri de sunulacak.

Tığla bebek elbisesi nasıl örülür konusu birçoğunuzun zorlanmasına neden olacak çünkü elbiselerde yapılan kol, yaka ve etek kesimleri bilmediğiniz bilgileri içeriyor olabilir. Bu yüzden daha çok Derya Baykal gibi kişilerin yayınlamış olduğu video anlatımlı içeriklere yönelmelisiniz. Bu sayede yapılanlar ile alakalı en detaylı bilgileri görüp uygulamaya geçebilirsiniz. Bebek örgüleri denildiği zaman ister istemez aklımıza kışlık örgüler gelir ancak yazın bebeklerimize giydirebileceğimiz türden örgüler de vardır. Tığ işi bebek elbiseleri de bunlardan sadece birisidir.

Tığ işi bebek elbisesi modelleri

Tığ işi bebek elbisesi modelleri arasına her gün yeni bir model ekleniyor. Durumun böyle olmasının tek sebebi annelerin kimsede olmayan örgüleri yapıp kullanmak istemesidir. Bu yüzden sizlere elimizden geldiğince en yeni modelleri sunmaya çalışacağız. Gelin tığ işi bebek elbisesi modelleri arasında hangi ürünler yer alıyor öğrenelim.

Tığla yapılan bebek elbiseleri ilginizi çektiyse, elbise lif modelleri sayfasındaki örnekleri de inceleyebilirsiniz. Hem bu lifler elbiseleri yapmadan önce pratik yapmanızı sağlayacaktır.

Tığla bebek elbisesi nasıl örülür?

Tığ işi bebek elbisesi yapmaya karar verdiyseniz kesinlikle tığ işi örgü yapma konusunda bilginiz olmalıdır. Eğer ileri düzey bilginiz yoksa resimli ve sözel anlatımlar yerine kesinlikle video anlatımlar tercihiniz olmalıdır. Bu durumun farkında olduğum için sizlere video anlatımlı olarak bir tığ işi bebek elbisesi modelinin nasıl yapıldığını aktaracağım. Etrafımda yer alan çoğu arkadaşım bebeğine elbise örmek istiyor fakat elbiseyi yapmaya başladıktan bir süre sonra devamını getiremiyor. Bunun en büyük nedeni detaylı anlatıma ihtiyaç duyulmasıdır.

Yukarıda yer alan modeli yaptıktan sonra, kesinlikle aşağıda video anlatımlı olarak verilmiş olan tığ işi bebek elbisesi modelini de örmelisiniz.

Video anlatımlı olarak verdiğimiz modellerin tamamı bu yılın en çok ilgi gören örnekleridir. Bu özelliklerinden dolayı bu örnekleri yaptığınız zaman kesinlikle etrafınızdaki kişiler beğenecektir.

Tığla bebek elbisesi yapılışı anlatımlı

5-12 aylık bebekler için uygun olan, yapılışı anlatımlı olarak verilen bu bebek elbisesini daha büyük ya da daha küçük bebeklere yapmak isterseniz, zincir sayısını arttırıp azaltabilirsiniz. Bu tığ işi bebek elbisesi ön ve arka olmak üzere 2 kısımdan oluşmaktadır. Size öncelikle ön kısmının yapımıyla alakalı bilgi vereceğiz.

tığ işi bebek elbisesi yapımı

Tığ işi bebek elbisesi ön kısım yapılışı: 90 zincir çekerek elbisenin yapımına başlıyoruz. Sonrasında her zincire batarak trabzan yapacaksınız. Örgümüze devam ederken sonraki sıralarda baş ve son kısımda trabzan eksiltmesi yapacağız. Toplamda bu uygulamayı 15 sıra boyunca yapın. Daha sonra hiç örgü azaltması yapmadan 5 sıra boyunca örgünüzü yapın. Yirmi birinci sıraya geldiğinizde baş ve son kısımdan 3 trabzan eksilteceksiniz. Yirmi ikinci sırada baş ve son kısımlarda iki trabzan eksiltilecek. 23. 24. 25. ve 26. Sıralarda sadece 1 trabzan eksiltmesi yapmanız gerekmektedir. 27. 28. ve 29.sıralarda eksiltme yapmadan örgünüze devam edin. 30. Sırayı geldiğinizde 15 trabzan, 12 sık iğne, 15 trabzan yapın. Bunların sonrasında elbisede yer alan askıları yapmanız gerekiyor. Askılar için 15’er trabzanın üstüne 1 eksiltme yaparak 5 sıra boyunca trabzan yapacaksınız. Askıda 33. Sıraya geldiğinizde düğmeyi dikebilirsiniz. Böylelikle bebek elbisesinin ön kısmı tamamlanmış olacak.

Tığ işi bebek elbisesi arka kısım yapılışı: arka kısımda ön kısımdakine benzer uygulamalar var. Ön kısımda 30. Sıraya kadar yapmış olduğunuz her şeyi arka kısım için de yapın. 30. 31. 32. ve 33. Sırada eksiltme yapmadan trabzan örgü yapın. 34. sırada baş ve son kısımdan 20′şer trabzan yapacaksınız. 35. sırada 20′şer trabzanın üst kısmına 15′er trabzan yapacaksınız. Elbisede yer alan askı için 15 trabzanın üst kısmına 5 sıra boyunca birer eksiltme yaparak, 5 sıra da herhangi bir eksiltme yapmadan trabzan yapmanız gerekmektedir. Askılara ayrıca ön kısımdakine eş gelecek düğme ilikleri açmalısınız. Elbisenin ana kısmı böylelikle bitmiş olacak. Daha sonra kollara ve etek uçlarına sık iğneyle süsleme yapacaksınız. Ayrıca çeşitli çiçek desenleri yapıp elbisenin üzerine dikebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin