Tığ İşi Atkı Modelleri Yapılışları Değişik Anlatımlı Atkılar

690
Tığ işi atkı modelleri yapılışları

Atkılar soğuk ve rüzgarlı havalarda bizleri soğuktan koruyan en önemli örgü ürünlerdir. Tığ işi erkek, bebek, bayan ve çocuk atkı modelleri bu yüzdendir ki kış mevsimi geldiği zaman herkesin boynunda yer alır. Tığ ile atkı nasıl örülür ile alakalı bu güne kadar birçok kişi tarafından çeşitli paylaşımlar yapılmış olsa da bizler fark yaratarak en güzel modellere ve bu örneklerin nasıl yapıldıklarına yer vermek istiyoruz. Eminiz ki hepinizin seveceği ve yapabileceği tığ işi atkı modelleri sayfamızda yer alıyor.

Bayanların tığ işi atkı modelleri arasından bir modeli beğenip örmeye başladığında yaptıkları ilk hata aşırı derecede ince iplik kullanmasıdır. Tığ işi örgüler zaten sıkı yapıda oldukları için ince iplik seçilirse bunların soğuktan koruyucu özelliği azalır. Bu yüzden atkı yaparken daha çok kalın ve pamuklu iplikleri tercih etmeye özen gösterin. Tığ işi atkı modelleri ve yapılışları ile alakalı verdiğimiz bilgiler zaten bu konuda en detaylı bilgilere ulaşmanızı sağlayacaktır.

Tığ işi atkı modelleri

Pirinç, Selanik, saç örgüsü, haraşo gibi çeşitli örgü tekniklerinin kullanıldığı birbirinden güzel tığ işi örgü atkı modelleri bulunmaktadır. Bebek, çocuk, bay ve bayanlar için tasarlanmış olan modeller kış soğuğundan sizleri koruyacak. Hayal gücünüzün gelişmiş olduğunu düşünüyorsanız ayrıca sizler de farklı tasarımlar yaparak kendi tarzınızı bu tığ işi atkı modelleri sayesinde oluşturabilirsiniz.

Bu yıl en çok çift taraflı örgü atkılar moda haline geldi. Çift taraflı oldukları için ayrıca normal atkılara göre daha kalınlar ve soğuktan daha iyi koruyorlar. Ayrıca çift taraflı oldukları için her iki tarafından farklı renkteki iplikler kullanılarak daha farklı elbiseler ile de kullanılabilmeleri bu çift taraflı atkıların tercih edilmesini sağlayan önemli bir husustur. Bu durumun bilincinde olduğumuz için sizlere çift taraflı örgü atkıları da sunacağız.

Aklında Kalsın: Tığ işi atkıların üzerinde çok sayıda delik olduğundan dolayı bence kış için uygun değiller. Ama ben yine de tığ işi ürünleri çok seviyorum diyorsanız atkılarınızı çift taraflı yapın. Bu yıl mor, fıstık yeşili, turuncu gibi cırtlak renkler sıklıkla kullanılıyor. Ben de renkli bir kişiliğe sahibim diyorsanız sizler de bu renkteki iplikleri kullanın.

Herkesin mutlaka kendisi için favori olan bir tığ işi atkı modeli vardır. Benim de yapmayı ve kullanmayı sevdiğim bir model var. Paylaştığım her model çok güzel olsa da herkesin gönlüne yatan mutlaka bir şey vardır. Kararsız kalanlar için benim çok sevdiğim bu modeli sizlere sunmak istiyorum.

Tığ işi örgü atkı tavsiye

Ebruli iplikler kullanılarak yapılan bu atkı birçok elbiseyle kullanılmaya uygundur. Ebruli iplerin içerisinde yer alan renkleri barındıran elbiselerinizle bu atkıyı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Görünümü modern olduğu kadar yapılışı basit olması bu örneği sevmenizi sağlayacak. Eğer daha farklı atkılara da ihtiyacınız varsa atkı modelleri sayfasındaki örnekleri inceleyebilirsiniz.

Tığ işi bayan atkı yapılışı video anlatımlı

Bayanlar şişle yapılan atkılardan çok tığ işi atkı modellerini yapıp kullanmayı tercih ediyor çünkü tığla yapılan kaşkollar şişle yapılanlara göre daha modern görünmektedir. Resimli anlatımlı olarak sunulan modelleri anlamakta zorlananlarınız olduğu için tığ işi bayan atkı modeli yapılışı video anlatımlı olarak sayfamıza eklendi. Bu atkıyı yaparken tek renk iplik kullanacaksınız. Ayrıca aldığınız iplerin kalın olmasına dikkat edin.

Tığ işi örgü türbanlı atkı yapımı

Tığ işi örgü türbanlı atkı normal atkı modellerine oranla insanı soğuğa karşı daha iyi korumaktadır. Tesettürlü bayanlar bere takmadıklarından dolayı kış mevsimi geldiği zaman başları aşırı derecede üşümektedir. Havaların soğuk olduğu günlerde yanınızda bu tarz bir atkı modeli olursa başınıza türban olarak da bu atkıyı koyabileceğiniz için başınızı soğuğa karşı daha iyi korursunuz. Ben de tesettürlü bir bayan olduğum için daha evvel bu atkı modelini yaptım. Bu atkıyı yapacak olan kişiler kesinlikle atkı boyunu iyi bir şekilde ayarlamalı. Atkının boyunu uzun tutarsanız hem başınızı hem de boynunuzu bu atkı ile rahat bir şekilde sarabilirsiniz.

Tığla erkek atkı yapımı

Tığ işi bu erkek atkı modelini örerken tek renk iplik kullanacak olmanıza rağmen atkının üzerinde yer alan desenler gayet net bir şekilde belli olmaktadır. Erkekler genelde delikleri geniş olan örgü ürünleri sevmez. Bu yüzden tığla erkek atkı yapımı konusunda verdiğimiz bilgileri uygularken delik kısımlarına geldiğiniz zaman örgünüzü sıkılaştırın. Bu sayede delikler daha küçük olacaktır. Birçok bayan bu erkek atkısı modelini yaparken genellikle ince iplikleri tercih ediyor olsa da sizler eşinizi ya da oğlunuzu soğuktan daha iyi korumak için kalın iplikleri seçmeye özen gösterin.

Tığ işi bebek atkı modelleri ve yapılışları

Tığ işi bebek atkısı bebeklerini soğuktan korumak isteyen her annenin yapmak istediği örgü ürünlerdendir. Hem yaz mevsiminde hem de kış mevsiminde yetişkinlere göre bebekler daha fazla üşür. Bu yüzden her anne bebeğini sağlıklı yetiştirmek için örgü ürünlere başvurur. Bebek atkıları çoğu annenin en fazla yaptığı örgüler arasında bulunduğu için sizlere en yeni tığ işi bebek atkı modelleri hakkında bilgi verileceği gibi bir bebek atkısının nasıl yapıldığına da değineceğiz.

Sizlere video anlatımlı olarak sunulan bu modeldeki bilgileri referans alarak sizler de kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz. Bir anne olarak elinizden geldiğince yeni şeyler üretmeye çalışın ki yaptığınız örgü ürünler başka hiç kimsede olmasın.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin