Tığ ile yapılan çiçek motifleri

326
Tığ ile yapılan çiçek motifleri

Tığ işi çiçek modelleri birçok örgü ürünü süslerken kullanılmaktadır. Tığ ile yapılan çiçek motifleri bu yüzden örgü dünyasında en çok yapılan örgüler arasında yer alıyor. Tığ işi çiçek yapımı tığ işi çiçek örnekleri incelenecek olursa kolay bir şekilde anlaşılabilir. Çiçeklerde aşırı derecede detaylar olduğu için sürekli olarak iplik rengi değiştirmek zorunda kalıyorsunuz ve bu durum örgünün zorlaşmasına neden olur. Her ne kadar tığ ile yapılan çiçek motifleri zor olsa da bir o kadar bu tarz şeyleri yapmanın zevkli olduğunu söyleyebiliriz.

Tığ ile yapılan çiçek motifleri aşırı derecede fazla olduğundan dolayı bizler sadece en güzel çiçek motiflerini ele almaya çalıştık. Zaman içerisinde tüm modellerin yerine yeni modelleri ekleyerek en güzel çiçek motifleri hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Çiçek motiflerini yaparken artan iplikleri de kullanabilirsiniz çünkü bu motifleri yapmak için aşırı derecede fazla ipliklere ihtiyaç duymayacaksınız.

Tığ ile yapılan çiçek motifleri yastık kılıflarında kullanıcılınca güzel sonuçlar alınıyor. Ayrıca düz bir şekilde örülmüş olan bebek battaniyelerinde de bu tarz motifleri defalarca kullandım. Sizler de aşırı derecede sıradan görünün örgü ürünleri bu tarz çiçek motifleri ile hareketlendirebilirsiniz. Yapmış olduğunuz çalışmalar kesinlikle memnun kalmanızı sağlayacaktır.

Tığ ile yapılan çiçek motifleri arasında aşırı derecede zor olanlar var. Bu tarz çiçekleri sadece resimlere bakarak örgü çıkarıp yapmak zordur. Bu yüzden bu tarz çiçeklerin nasıl yapıldığını ilerleyen günlerde sizlere anlatımlı bir şekilde sunacağız. Ben çiçek yapmayı biliyorum diyen kişiler dahi paylaştığımız çiçek motiflerine bakmalı çünkü en yeni motifler sizlerle paylaşılıyor.

Tığ işi çiçek motifi örnekleri

Tığ ile yapılan çiçek motifleri ayrıca çeşitli boncuklarla birlikte de kullanılabilir. Mesela çiçeklerin tam orta kısımlarına boncuk eklerseniz aşırı derecede güzel olacaktır. Çiçekleri yaparken her zaman doğadan esinlenin ve çiçeğin doğada yer aldığı renkleri tercih edin. Mesela papatya yaparken sarı ve beyaz renkteki iplikleri kullanmanız çiçeğe gerçekçilik katacaktır. Bu örnek diğer çiçekler için de genişletilebilir ancak papatyaları yaparken mesela mor rengini kullanırsanız dışarıdan bakıldığı zaman yapmış olduğunuz çiçek motifinin papatya olduğu anlaşılmaz. Buna dikkat ettiğiniz müddetçe tığ ile yapılan çiçek motiflerinden başarılı sonuçlar alırsınız.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin