Süslü Bahar Çiçeği Lifi Birleştirmeli

Liflerde büyük kabarık çiçeklerin olmasını seviyor musunuz? Eğer seviyorsanız süslü bahar çiçeği lifi nasıl yapılır öğrenin.

bahar çiçeği lif

Göbek kısmında yer alan çiçek de hesaba katılacak olursa süslü bahar çiçeği lif modeli 3 kattan oluşmaktadır. En çok istek alan paylaşımlar arasında yer alan bahar çiçeği lifi sizin de favoriniz olacaktır.

Bahar çiçeği lif modeli yapılışı sizlere video anlatımlı olarak sunulacak. Ören Hanım anlatımıyla kusursuz bir şekilde ele alınan bu örneği zorlanmadan yapacağınızı düşünüyorum.

Süslü bahar çiçeği lifi toplamda 2 farklı renkte iplik kullanılarak yapılıyor. Hem tığ işi örgü teknikleriyle yapılması hem de 3 katlı olmasından dolayı kullanacağınız iplik sayısı fazladır. Örneğin yarım kalmaması için lifi yaparken kesinlikle artan ipleri kullanmayın. Bunun yerine tam çile iplik kullanmanızı tavsiye ederim.

Süslü bahar çiçeği lifi

Hangi banyo lifi olursa olsun her zaman açık renkte ipliklerin kullanılmasından yanayım. Koyu renkte iplikler kullanıldığı zaman kesenin kirlenip kirlenmediğini anlamak zor oluyor. Bu da banyo keselerinin bakteri yuvası haline gelmesine neden oluyor. Bu yüzden sizler de liflerinizi yaparken açık renkte iplik kullanmaya özen gösterin.

Süslü Bahar Çiçeği Lifi Yapımı Video Açıklaması

Son zamanların modası olan bahar çiçeği lif modeli toplamda 6 tane aplike yuvarlağın birleştirilip modelin bunun üstüne kurulmasıyla oluşmaktadır.

Modelin büyük bölümünde zincir ve fıstık örgü teknikleri kullanılıyor. Bunları yapmayı biliyorsanız bu süslü lifi zorlanmadan örebilirsiniz.

Bahar çiçeği lif modeli

Bu life bahar çiçeği lifi denilmesinin en büyük nedeni örnek tamamlanınca büyük bir çiçek görüntüsünün elde edilmesidir. Her ne kadar 2 farklı renkte iplik kullanılarak yapılsa da tek renk iplik kullanarak da başarılı sonuçlar alınabilir.

Fıstıkların puf gibi şişkin durması için tasarımda yer alan fıstıkları 4 defa sararak yapmanızı tavsiye ederim. 4’ten az ve 4’ten fazla yaptığımız zaman görüntü olarak güzel olmadığını düşündüm. Sizle de bu yüzden 4 defa sararak fıstıkları yapın.

Daha fazla life ulaşmak ister misin? Cevabın evetse Lif Modelleri Yeni En Güzel 35+ Lif Örnekleri sayfasında yer alan tasarımları inceleyin.

lif modelleri

Bahar çiçeği lif örneğini boncuklarla süsleyenlere de rastladım. Liflerde boncukların yer alması kullanışlılığını azaltıyor. Bu yüzden ben şahsen boncuk kullanmayı önermiyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here