Şişle yapılan örgü anne yelek örnekleri yapılışları

0
26093
şişle yapılan yelek modelleri

Şiş örgü yelek modelleri yapılışı kolay olduğundan dolayı yelek örmek isteyen bayanların en çok tercih ettiği yelek örnekleridir. Şişle yapılan yelekler özellikle vakti önemli olan ve fazla vakti olmayan kişiler için idealdir. Düne kadar şişle yapılan yelekler sadece düz örgülerden meydana geliyordu ancak bayanlar bu konuda kendilerini geliştirdi ve yeni şiş örgü teknikleri üretti. Bu sayede artık tığ örgüsünü andıran yelekler artık şişle de yapılabilmektedir.

Şişte anne yelek örnekleri eskiden olduğu gibi günümüzde de popüler. Biz bayanlar yaşımız ilerledikçe gerçekten de daha fazla üşümeye başlıyoruz. Bu yüzden örgü yelek gibi örgü ürünlere daha fazla gereksinim duyar hale geliyoruz. Havaların iyice soğuduğu, kışı daha fazla hissettiğimiz bu günlerde hızlı bir şekilde yelek yapıp kullanmak istiyorsanız şişte yapılan yelekler büyük ölçüde işinizi görecektir. Özellikle şişte anne yelek örnekleri yapılışları hakkında verdiğimiz bilgileri incelemenizi tavsiye ederiz.

Şişle yelek örnekleri

Birçoğumuz sıkıntıya gelemediğimizden dolayı güzel ve kolay olan örgü modellerini yapmayı tercih ediyoruz. Şişle yelek örnekleri de şüphesiz bunlardan birisidir. Şişle yapılan yelekler temel düzeydeki örgü tekniklerinden oluşuyor olsa da son zamanlarda daha farklı örgü teknikleri kullanılarak yapılan yelekler de örgü dünyasına dahil oldu. Bu yüzden kesinlikle bu örgü ürünleri hafife almayın çünkü bazı modelleri yapmak gerçekten de aşırı derecede zor.

Şişle yelek örnekleri arasında bulunan modellerin bazılarının yapılışı ile alakalı açıklamalı bilgiler de vereceğiz. Yeni tasarım olarak kabul edilen şişle yapılan yelekler nelerdir diye merak ediyorsanız sayfamızın devamından bu yıl en çok örülen yeleklere ulaşabilirsiniz. Sizler de bu yelekleri yapacak olursanız kısmi değişiklikler yapmaya çalışın. Bu sayede kendi yelek tasarımınızı oluşturacaksınız. Tabi ki de bu sayede kimsede olmayan bir yeleğe sahip olmanızda gözlerden kaçmamalıdır.

Şişle yapılan yelekler anlatımlı

Şişle yapılan yelekler denildiği zaman akla en basit yelek modelleri gelse de bazı şişle yapılan yelekler anlatımlı olmadığı zaman işin içerisinden çıkamıyoruz. Bu yüzden sizlere şişle yapılan yelekler anlatımlı olarak sunuluyor. Şimdi sizlere 23 ilmekten oluşan ve yeleklerde kullanılabilecek nitelikteki bir örgü modelini aktaracağım. Bu 23 ilmekten meydana gelen örneği uzatarak dilediğiniz boyutlara getirebilir ve bu sayede yelek örebilirsiniz. Tek renk iplik kullanılarak yapılan bu modeli kesinlikle denemelisiniz.

anlatımlı şişle yapılan yelekler

Şişle yapılan yelekler anlatımlı olarak paylaşılsa da bu video anlatım içerisinde yeleğin tamamının nasıl yapıldığı anlatılmıyor. Bu yüzden bu yeleği yaparken zorlanabilirsiniz ancak bu pes etmenize neden olmasın. Örgü modelini tam olarak öğrendikten sonra yeleği rahat bir şekilde yapabilirsiniz çünkü asıl zor olan şey yelekte kullanılan örgü modelindeki teknikleri öğrenmektir. Örgü modelini yeleğe uygulama konusunda sıkıntı yaşayacak olursanız modeli uygulamak için daha önceden yapılışı hakkında bilgi verdiğimiz yelek modellerini referans alabilirsiniz.

Şişte anne yelek örnekleri yapılışları

Anne yeleklerinin neredeyse tamamı şişte yapılmaktadır. Annelerin şişte yapılan yelekleri tercih ediyor olmasındaki en büyük neden şişle yapılan örgü ürünlerin bizleri soğuktan daha iyi bir şekilde korumasıdır. Sizler de soğuktan korunmak için bir yelek örecekseniz kesinlikle şişte yapılan yelekler tercihiniz olmalı. Şişte anne yelek örnekleri yapılışları elimizden geldiğince anlatımlı olarak paylaşılacak. Takıldığınız kısımlar ya da önerileniz olursa bunları bizlerle paylaşabilirsiniz.

şişte anne yelek yapılışı

Şişle yapılan yelekler hem çabuk bitiyor hem de tığla yapılan yeleklere göre kişiyi daha sıcak tutuyor. Hal böyle olunca vaktimiz değerli olduğu için ve asıl amaç sıcak kalmak olduğundan dolayı şişle yapılan yelekler birçoğumuz tarafından daha fazla tercih ediliyor. Sizler de bu kış mevsiminde soğuktan korunmak için bir örgü ürün yapmayı düşünüyorsanız kesinlikle tercihinizi örgü yeleklerden yana kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here