Şişle Bere Yapımı Anlatımlı Misinalı ve 2 Şişle

1088
Şişle bere yapımı anlatımlı misinalı ve 2 şişle
Şişle bere yapımı anlatımlı misinalı ve 2 şişle

Şişle bere yapımı her zaman kolay bere yapılışları arasında yer almıştır. Bu durum şiş örgülerinin daha kısa sürede bitmesinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca şişle yapılan bereler diğer örgü tekniklerine göre daha kalın oldukları için soğuktan korunmak adına daha uygundurlar. Bu yüzden şişle bere yapımı anlatımlı olarak ele alınacak ve kesinlikle sadece bir modele bağlı kalınmayacak. Şişle yapılan bere modelleri arasında erkek, bayan ve bebek bere modelleri bulunuyor. Makalemize öncelikle bu bere modelleri hakkında bilgiler vererek başlayacağız.

Şişle bere nasıl örülür diyen herkes yapmış olduğumuz anlatımlar sayesinde kolay bir şekilde bere örebilecek konuma gelecektir. Şişle bere nasıl örülür konusunu resimli, sözel ve resimli anlatımlı olarak ele alacağız. Zaman içerisinde farklı bere modellerinin nasıl yapıldıkları ile alakalı bilgiler de ekleneceğinden dolayı kesinlikle bizi takip etmenizi tavsiye ediyoruz. Şişle bere nasıl örülür hakkında bilgi almadan önce gelin hep birlikte bu güzel bere modelleri neymiş bakalım. Daha sonrasında belirlemiş olduğumuz modellerin nasıl yapıldıklarını anlatımlı olarak sizlere sunmaya çalışacağız.

##BU YAZIDA OKUYACAKLARINIZ##
>> Şişle yapılan bere modelleri
>> Şişle bayan bere yapılışı anlatımlı
>> Şişle erkek bere yapımı
>> Şişle bebek beresi yapılışı

Şişle Yapılan Bere Modelleri

Şişle yapılan bayan, erkek ve bebek bere modelleri her yıl olduğu gibi bu yılda beklenenden fazla ilgi görüyor. Yeni tasarımlar da şişle yapılan berelerin arasına eklendiği için bu yıl çok sayıda bere modeli var. Bu sayede gönlünüze yatan bir modeli bulup örebilirsiniz. Şişle yapılan berelerin büyük bölümü düz örgü teknikleri kullanılarak yapılıyor olsa da bazı modeller de farklı teknikler de kullanılmaktadır. Bu yüzden daha çok örgü bilgisi yüksek olan bayanlar bu modelleri yapabilir. Hazır eliniz değmişken bu bere modelleriyle takım olsun diye şişle patik yapmanızı da tavsiye ederiz.

Şişle Bayan Bere Yapılışı Anlatımlı

Saçlarımız bozulmasın diye her ne kadar örgü bere takma taraftarı olmasak da bu yıl kış aşırı sert olduğu için hepimiz örgü bere takmaya başladık. Kışın bu kadar soğuk olacağını hesap edemeyen bazı bayanlar örgü beresiz kaldı ve bu yüzden yapılışı kolay olan şişle yapılan bayan bere modellerine yöneldi.

Sizlere yardımcı olmak için şişle bayan bere yapılışı anlatımlı olarak sayfamızda ele alınacak. Maharetli bir bayansanız anlatıma baktıktan sonra 2 saatlik bir zaman diliminde bu bere modelini yapabilirsiniz. Daha farklı modelleri de görmek istiyorum diyenler bayan bere modelleri sayfasındaki modelleri inceleyebilir.

şişle bayan bere yapılışı
Şişle bayan bere yapılışı

Bu berenin yapımında 6 numara şiş kullanacağız. Modelin ön kısmı bir ters ve bir düz örgü şeklinde yapılacak. Arka kısma geçtiğinizde her ilmeği ters şekilde atacaksınız. Modelin yapımına 84 ilmek atarak başlayın. 20 santimetre örgü yaptıktan sonra örgüde eksiltme yapmaya başlamalısınız. 4 sırada bir olmak üzere ilmekleri yarı yarıya azaltmalısınız. Toplamda 20 ilmek kaldığında bu uygulamayı sonlandıracaksınız. 20 ilmek kaldıktan sonra berenin uç kısmını öreceksiniz. Daha sonra gerekli dikimleri yapıp bereyi sonlandıracaksınız.

Yazılı anlatımlı olarak aşırı derecede kolay olan bir bayan beresi modelinin nasıl yapıldığını paylaştım. Yazılı anlatımla bereyi örmekte zorlananlarınız varsa aşağıda iki şile bayan bere yapılışı ile alakalı video anlatımdan yararlanabilir.

Bu yıl iki şişle bayan beresi yapımı moda haline geldi. Eğer şiş örgü tekniklerini biliyorsanız kesinlikle paylaştığımız bu nere modelini yapmayı denemelisiniz.

Şişle Erkek Bere Yapımı

Erkekler biz bayanlara göre örgü giysilere daha hor kullanıyor. Bu yüzden erkeklere bir şey örerken zorlanıyoruz ve bu durum da erkekler için yapılan örgülerin az olmasına neden oluyor. Durumun farkında olduğumuz için sizlere büyük uğraşlar sonucunda elde ettiğimiz bir erkek bere modelinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi vereceğiz.

şişle erkek bere yapımı
Şişle erkek bere yapımı

Şişle erkek bere yapımı koyu renkli olan iplikle başlamaktadır. İlk olarak 2+2 şeklinde lastik örülecek. 4 santimetre örgü yapıldıktan sonra 2 sıra şeklinde örgüye devam edilecek. Toplamda 23 santimetre örgü yapacaksınız. Daha sonra birinci ilmeğin üzerinden geçerek erkek bere modelini bitireceksiniz. Bu örme işlemi için gerekli olan aşamalardı. Örgüyü bitirdikten sonra dikimi yapıp bereyi kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Bu modelden farklı modeller için erkek bere modelleri sayfasını ziyaret edin.

Yazılı anlatımlı olarak örgü erkek bere modelinin nasıl yapıldığını ele aldık. Bazı kişilerin örgü bilgisi yeterli olmadığından dolayı video anlatımlı olarak da bir erkek bere modelinin nasıl yapıldığını paylaşacağım.

Yukarıdaki video anlatımlı modelde misinalı şiş kullanılarak bir erkek bere modelinin nasıl yapılacağı anlatılıyor. Eğer misinalı şiş kullanmayı biliyorsanız bu bere modelini deneyebilirsiniz.

Şişle Bere Yapılışı Bebekler İçin

Üzerinde boncuklar olan bu bere modeli şişle yapılan bir bebek beresidir. Bu bebek beresini incelediğimizde lastik kısmının haraşo olarak yapıldığını görüyoruz. Bu bere eğer dikilmeyecek olursa atkı olarak da kullanılabilir. Bu bebek beresinin üzerinde yer alan saç örgüsü berenin apayrı bir görünümde olmasını sağlayan özel bir şeydir.

Tek renk iplik kullanılarak yapılan şiş işi bebek beresi modeli boncuklarla hareketli hala getirildi. Berede boncuk kullanılmazsa model aşırı derecede sade olur. Bu yüzden bebek bere modelinde kullandığınız ip rengiyle uyum sağlayacak türden boncukları bereye dahil edin. Boncukları bebeğinizin yutmaması için de boncukları dikkatli bir şekilde berenin üzerine dikmenizde fayda var. Daha farklı bere modelleri için bebek bere modelleri sayfasına göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin