Sarhoş Yolu Şaşırdı Örgü Örneği Yapılışı Anlatımlı

0
4854

Sarhoş yolu şaşırdı örneği Derya Baykal anlatımı ile ilk olarak örgü severler ile buluşmuş olan bir örgü modelidir. Sarhoş yolu şaşırdı örgü örneği yapılışı layıkıyla yapılmadığından dolayı bu örgü modelinin nasıl yapıldığı anlatımlı olarak sayfamızda ele alınacak. Bayanlar en çok sarhoş yolu şaşırdı örneği nasıl başlanır konusunda sıkıntı çekiyor. Bu yüzden bu örneğe nasıl başlandığını en ince ayrıntısına kadar ele alarak akıllarda yer alan soru işaretlerinin ortadan kalkmasını sağlayacağız.

Sarhoş yolu şaşırdı örneği yapılışı anlatımlı olarak ele alınsa da resimli ve videolu anlatımlı olarak da bilgiler verilecek. Bu sayede sizlere çok sayıda alternatif sunulmuş olacak. Bu örneği yapmak isteyip makalemizi ziyaret eden her örgü tutkununun anlatılanlar sayesinde bu örgü modelini en kısa süre içerisinde kavrayacağını düşünüyoruz.

Bu örgü modeline sarhoş yolu şaşırdı adının verilmesindeki temek neden ilmeklerin hem sağa hem de sola çapraz bir şekilde gidiyor olmasıdır. Örgü modeli şişle yapılan örgüler sınıfında yer almaktadır. Şişle örgü yapmaya aşinalığınız varsa bu örgü modelini çok kısa süre içerisinde kavrayacaksınız. Örgüye kenar ilmeklerini atarak başlanır. Örgüyü yaparken ipin daimi olarak ön kısımda kalmasına dikkat edin. İpliği kendinize çevirin ve iki ilmeği birlikte alıp kesin. İpi sağ şişe alıp dolayın ve arttırın. Örgümüzü sürekli olarak bu şekilde devam ettirmeniz gerekmektedir. İlmekleri çift şekilde almanız gerekmektedir. 2 veya 2’nin katı olarak bu ilmekleri alabilirsiniz. Örgünün arka kısmı yapılırken de aynı tekniğin uygulanması gerekmektedir. Bu sayede hiçbir sorun yaşamadan örgü modeli tamamlanabilir.

Sarhoş yolu şaşırdı örgü modeli aşırı derecede hızlı yapıldığından dolayı sıklıkla yapmayı tercih ettiğim modellerden birisidir. Mesela yeni doğum yaptığını duyduğum bir kişi olduğu zaman kısa süre içerisinde hediyelik örgüler yapmam gerekebiliyor. Bu tip durumlarda hem hızlı yapılan hem de güzel görüntüsü olan modellere ihtiyacım oluyor. İşte bu tip durumlarda en çok sarhoş yolu şaşırdı örgü örneği tercih ettiklerim arasında yer almaktadır. Gelin resimli ve videolu anlatıma da göz atarak bildiklerimizi kalıcı hale getirmeye çalışalım.

Sarhoş yolu şaşırdı örneği yapımı resimli anlatımlı

Örgü ipini kendimize doğru tutup 2 ilmek toplayarak kesin ve üstüne ipi dolayın. İlgili uygulamayı örgümüzün her iki yüzünde 2 topla kes, 1 üzerine iplik dola şeklinde yapacağız. Bahsi geçen uygulamayı model boyu istediğiniz uzunluğa gelene kadar tekrarlamanız gerekmektedir. Böylelikle sarhoş yolu şaşırdı örgü modeli örgü ürünlerinizde kullanabilirsiniz.

Sarhoş yolu şaşırdı örgü örneği yapılışı resimli, sözel ve videolu anlatımlı olarak paylaşıldı. İlerleyen günlerde bu örgü tekniğini kullanacağınız birçok örgü ürün sizlerle paylaşılacak. Bu örgü modelini tam anlamıyla öğrendiyseniz ilgili paylaşımları yaptığımız zaman anlatımlarda yer alan örgü ürünleri hiç zorlanmadan yapacağınıza emin olabilirsiniz. Bu model çok kısa süre içerisinde bittiği için keyif alarak yapacağınızı düşünüyorum. Özellikle kısa süre içerisinde bitirmeniz gereken kışlık örgüler olursa kesinlikle bu modeli deneyebilirsiniz.

Sarhoş yolu şaşırdı örneği yapılışı video anlatımlı

sarhoş yolu şaşırdı örneği yapılışı
sarhoş yolu şaşırdı örneği yapılışı

Bu örgü modelinin uygulanışı ne kadar kolay olsa da uygulama sırasında sıkıntı çekenler olabiliyor. Anlatımda herhangi bir açıklığa yer vermek istemediğimden dolayı modelin nasıl uygulandığını video anlatımlı olarak da sizlerle paylaşmak istiyorum. Sarhoş yolu şaşırdı örneği nasıl yapılıyormuş bir de video anlatımdan öğrenelim.

Sarhoş yolu şaşırdı örgü modeli nerelerde kullanılır?

Sarhoş yolu şaşırdı örneği nerelerde kullanılır
Sarhoş yolu şaşırdı örneği nerelerde kullanılır

Son zamanların en çok tercih edilen modellerinden birisi olan sarhoş yolu şaşırdı örgü modeli genlikle şal, boyunluk ve bere yapımında kullanılmaktadır. Kış mevsiminin hızla yaklaştığı bu günlerde sizler de bere ya da boyunluk yapmak için bir örgü modeli arıyorsanız tercihinizi bu modelden yana kullanabilirsiniz. Bu örgü tekniğinin nerelerde kullanıldığını daha iyi anlamak için bu örgü tekniği kullanılarak yapılan örgü ürünlere aşağıdan göz atabilirsiniz.Ayrıca sarhoş yolu şaşırdı bere örneği sayfasından bu tekniği kullanarak nasıl bere öreceğiniz hakkında da bilgiler alabilirsiniz.

Bu örgü modeli ayrıca hırkalarda, yeleklerde, bebek örgülerinde ve şallarda rahatlıkla uygulanabilir. Ben birkaç hırka modelini uygularken hırkanın kol kısımlarını bu örgü modelini kullanarak yaptım. Gerçekten de güzel sonuçlar elde ettim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here