Sakallı İpten Kese Bebek Lifleri: Yapılışı Püf Noktalarıyla

Sakallı iple yapılan yumuşak bebek lifleri makalesinde sakallı ipten kese bebek lifleri modelleri ve bu liflerin yapılışı tüm detaylarıyla video anlatımlı olarak ele alındı.

547
Sakallı ipten lif modelleri yumuşak bebek lifleri
Sakallı ipten lif modelleri yumuşak bebek lifleri

Sakallı ipten yapılan örgülerin dokunuşları insana adeta mutluluk verdiğinden dolayı örgü yapmayı hobi haline getirmiş olan birçok bayan sakallı ipleri kullanarak lifler örmeyi tercih etmeye başlamıştır. Bu yüzden sakallı ipten kese bebek lifleri modelleri sayfamıza eklenerek bu ipliklerden lif yapmayı düşünen kişilere ön bilgi vermek amaçlanmaktadır. İlk olarak örgü dünyasına banyo takımlarının yapılması ile giriş yapan sakallı ipler kısa süre içerisinde birçok örgü alanına yayılmıştır.

Sakallı iplerin üzerinde yer alan uzantılar uzun olduğundan dolayı örgü yaparken zorlanmanız gayet doğaldır. Bu yüzden bu iplikleri kullanarak örgü yaparken eğer görme konusunda sıkıntılar çekiyorsanız kesinlikle gözlük takmanızı tavsiye ederiz. Her ne kadar örgüleri yaparken düz örgü tekniği kullanılıyor ortada sakallı ipten kese bebek lifleri yapılırken çoğu zaman ipliklerin üzerlerinde yer alan uzun uzantılar hata yapmanıza neden olabilir. Bu yüzden bu lifleri yaparken kesinlikle dikkatli olmanız gerekmektedir.

Sakallı ipler elime değdiği zaman beni aşırı derecede gıdıklıyor. Bu yüzden mümkün mertebe sakallı iplikleri kullanmadan örgüleri yapmayı tercih ediyorum ancak özellikle çeyizlerde daha ihtişamlı görünüme sahip örgülere yer verilmek istemediğinden dolayı sakallı iplerle yapılan örgüler çeyizlerde tercih edilmektedir. Hal böyle olunca sakallı ipten yapılar örgüler sadece çeyizlerde yer alan ve beğenilen örgüler olduğundan dolayı bu ipliklerle yapılan örgüler hızla yayılmaya devam ediyor. Bunun bir batı etkisi olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden sakallı iplikleri kullanmak yerine normal bildiğimiz klasik lif iplerini kullanmayı daha fazla tercih etmekteyim. Örgü ürünlerinizde bu ipi kullanmayı seviyorsanız sakallı ipten paspas yapılışı sayfasını incelemenizi tavsiye ederim.

Sakallı İpten Lif Modelleri

Bize sürekli olarak sakallı ipten kese bebek lirleri nasıl yapılır sorusu yöneltiliyor olsa da bu konuda açıklama yapma gereği duymuyorum çünkü herhangi bir lif modelini ele alacak olursanız bu lif modelini sakallı iplikten de yaparak örebilirsiniz. Yani sizlere daha önceden yapmış olduğumuz anlatımlardan yola çıkarak düz iplikleri kullandığımız modelleri sakallı ipliklerle de yapmanız mümkündür. Sizlere sunacağımız sakallı ipten kese bebek lifleri örnekleri üzerinde inceleme yapacak olursanız bunu daha iyi bir şekilde anlayacağını düşünüyorum.

Sakallı ipten yapılan lif modelleri bu şekildedir. Görüldüğü üzere basit bir lif modeli bile sakallı ipten yapıldığı zaman ihtişamlı bir örgü modeli haline gelmektedir. Bu yüzden birçok bayan sadece ihtişamı dikkate aldığı için sakallı ipten yapılan lif örnekleri büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sizlerde çeyiz hazırlıyorsanız ve çeyizinizde yer alan örgüler normal örgülerden farklı olarak ihtişamlı bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız kesinlikle liflerinizi sakallı ip kullanarak yapmalısınız.

Sakallı İpten Kese Bebek Lifleri Yapılışı

Bu lif modellerinde kullanılan ipler en az lif ipleri kadar yumuşak bir dokuya sahip olduğu için sakallı ipten sıklıkla bebek lifleri yapılır. Bebeklerin cildi aşırı derecede narin olduğundan dolayı bu lifleri bebekler için yapmanız uygun olacaktır.

Sakallı İpten Kolay Lif Yapılışı Video Anlatımlı

Sakallı ip kullanılarak yapılan ürünlerden örnek çıkarmak aşırı derecede zordur. Nerede kaç zincir çekildiği ya da kaç tane ters ya da düz örgü yapıldığı lif ipi ile yapılan modellerde belli olmaz. Bu yüzden sizlere yapılışı kolay olan ve sakallı ip kullanılarak yapılan bu lif modeli aktarıldı.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin