Rengarenk Yuvarlak Pıtırcık Lif

Yuvarlak pıtırcık lif modeli nasıl örülür hakkındaki bilgiler video anlatımlı olarak ele alındı. İçerisinde çok fazla renk yer alan lifleri seviyorsanız pıtırcık lif favoriniz olabilir.

Pıtırcık lif modeli yapılışı

Lifler arasındaki en farklı liflerden birisi de yuvarlak pıtırcık lif modelidir. Örgü yapan neredeyse tüm bayanların sevdiği bir lif örneği olmasından dolayı biranda herkesin elinde pıtırcık lif örneğini görmeye başladık.

Düne kadar kare şeklindeki tasarımlarını görmüş olsak da yuvarlak şekilde yapılanları daha fazla ilgi gördü. İçinizde yer alan bazı kişiler yuvarlak olan bu örneği yapmak istediği için video anlatımlı olarak yapılışı hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Modelin en çok zorlayan bölümü göbek kısmıdır. Bu kısmın nasıl yapıldığını anladıktan sonra diğer bölümleri zorlanmadan yapacağınızı düşünüyorum.

Yuvarlak pıtırcık lif

Tasarım adeta bir renk cümbüşü niteliğindedir. Bu etkisinden dolayı özellikle renkli örgüleri seven kişilerin bu tasarıma daha fazla ilgi göstereceğini düşünüyorum.

Yuvarlak Pıtırcık Lif Modeli Yapılışı

Lifin yapımına göbek kısmından başlıyoruz. Uygulamaya 8 zincir çekip halka yaparak başlayacaksınız. Uygulamamızın ilk sırasında ikili trabzan ve bu trabzanların içine dörtlü fıstık yapacağız.

Örneğin diğer sıralarında ikili trabzan kullanıp delikli bir yapının elde edilmesi gerekiyor. Diğer sıralarda yer alan trabzanların üstüne 3 zincirle çıkılıyor ve dörtlü fıstıklar yapılıyor. Bu tasarımın büyük bölümünün bu şekilde oluşturulduğunu söyleyebiliriz.

Pıtırcık lif modeli

Modele ismini veren pıtırcıklar kısacası dörtlü fıstıklarla oluşturulmaktadır. Fıstıkların ara kısımlarında trabzan sayısına riayet ederek arttırma yapılıyor ve model büyültülüyor.

Video anlatımda pıtırcıklar farklı renklerde yapılmıştır. Eğer modeli birebir olacak şekilde yapmak isterseniz sizler de bir pıtırcığı tamamlayıp diğer pıtırcığa geçerken ip rengini değiştirmeyi kesinlikle unutmayın.

Daha fazla life ulaşmak ister misin? Cevabın evetse Lif Modelleri Yeni En Güzel 35+ Lif Örnekleri sayfasında yer alan tasarımları inceleyin.

lif modelleri

Yuvarlak pıtırcık lif her ne kadar bir renk cümbüşü şeklinde karşımıza çıksa da tek renk iplik kullanılarak örülmesi de mümkündür. Pamuksu bir dokuya sahip olan bu tasarımı tek renk olarak yaptım ve güzel sonuç aldım. Bu yüzden sizlere de denemeniz için tek renk iplik kullanmanızı tavsiye ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here