Penye ipten rengarenk güllü kırlent
Penye ipten rengarenk güllü kırlent

Penye ipini kullanarak yapılan ev dekorasyon ürünleri hızla yayılmaya devam ediyor. Penye ipten rengarenk güllü kırlent örneği de sadece bunlardan birisidir. Kendi evimde de kullandığım bu kırlent modelini sizlerin de seveceğini ve birçoğunuzun bu kırlenti yapacağını düşünüyorum.

Penye ipten rengarenk güllü kırlent yapımı sırasında bu penye ipleri için özel tasarlanmış olan tığları kullanacaksınız. Tığ kalınlığı fazla olduğu için modeli tamamlamak da kısa sürüyor.

Kullanılan penye ipinden dolayı bu tarz tasarımlarda farklı örgü tekniklerinin kullanıldığı düşünülüyor olsa da aslında genel tığ işi örgü bilgisi olan herkes bu tarz şeyleri yapabilir. Genellikle zincir ve trabzan gibi tığ işi örgü tekniklerini kullanarak bu penye ipten rengarenk güllü kırlent modelini yapacaksınız. Malzemelerinizi hazırladıysanız video anlatımlı olarak paylaşacağım modelin yapımına geçebilirsiniz. Ben genellikle kırlentlerimi etamin işlemeli olarak yapıyorum. Eğer sizler de bu tarz çalışmalar yapmak isterseniz etamin kırlent şablonları sayfasından destek alabilirsiniz.

Penye İpten Rengarenk Güllü Kırlent Modeli Yapılışı

Modelin uygulamasında 3 farklı renkte penye ipi kullanılıyor. Sizler uyumlu olacağına inandığınız farklı 3 renkteki penye ipini bu kırlenti yaparak kullanabilirsiniz. Model günlük kullanıma uygun olmayıp daha çok dekorasyon amacıyla yapılabilir. Örneğin aşırı derecede sade renklerden oluşan çekyatlarınız ya da koltuk takımlarınız varsa, bunların üstüne bu tarz kırlentleri yapıp koyarsanız evinizin dekorasyonunda hareketlenme meydana gelecektir. Ufak dokunuşlar sayesinde yepyeni bir görünüme kavuşacaksınız.

Penye ipten yapılan ürünlerin hızla artmasından dolayı halk eğitim merkezleri penye ip kullanımı sırasında uygulanan örgü teknikleri hakkında eğitimler vermeye başladı. Eğer hiç örgü bilginiz yoksa halk eğitim merkezlerinde bu konular hakkında verilen eğitimleri alıp kendinizi geliştirebilirsiniz. Eğer kırlent modellerine ve yapılışları ile alakalı bilgilere ihtiyacınız varsa baykuş kırlent sayfasında yer alan modeli de inceleyebilirsiniz.

Penye İpten Rengarenk Güllü Kırlent yapımı sizlere video anlatımlı olarak sunuldu. İlerleyen günlerde yeni modeller elimize geçtikçe sizlere yeni modeller hakkında da bilgiler vermeye devam edeceğiz. Ayrıca en güzel örgü kırlentlere ulaşmak için örgü modelleri kategorisini takip etmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here