Örgü patik modeli yapılışları

0
1517
patik modelleri

Patik yapılışı sırasında kimi zaman birden fazla şiş kullanıldığı için birçok kişi iyi derecede örgü bilgisi olmasına rağmen patik yaparken zorlanır. Bu yüzden patik modelleri yapılışı patik örmek isteyen kişiler için biçilmiş kaftandır. Daha önceden hiç örgü patik modelleri arasında bulunan bir patik modelini yapmadıysanız hiçbir anlatıma göz gezdirmeden bu örgü ürünleri yapamazsınız çünkü patiklerde birçoğunuz tarafından klasik örgü teknikleri olarak kabul edilen örgü tekniklerinden daha farklı teknikler kullanılıyor. Bizler bunun bilincinde olduğumuz için sizlere anlatımlı bir şekilde patik modelleri yapılışı hakkında bilgi vereceğiz.

Örgü patik örnekleri özellikle kış mevsiminde üşüyen ayaklarımızı sıcak tuttuğu için kimi kesim tarafından demode olarak kabul edilse bile ilgi görmeye devam etmektedir. Hatta en çok satılan örgü ürün ne diyecek olsanız sizlere cevabımız örgü patikler olacaktır. Çeyizlere koyulmaya devam edilen bu örgü ürünler ayrıca gündelik yaşam içerisinde de giyilmektedir. Kullanımı yaygın olduğu için de örgü severler yeni patik modelleri tasarlayarak örgü dünyasına bu modelleri kazandırmaktadır. Sizler de patik modelleri yapılışı hakkında bilgilere ihtiyaç duyuyorsanız yılın modası olan modellere sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Patik modelleri

Yapılışı anlatımlı olarak ilerleyen alt başlıklarda ele alınacak olan birçok patik modelini sizler için bir araya getiriyoruz. Bebek patik modellerinden tutun bayan patik modellerine kadar birçok model bu alt başlık içerisinde yer alacak. Bizlerin bu patiklerin nasıl yapıldığını anlatmamızı beklemeden örgü modellerine bakarak örnek çıkarıp bu patikleri örebilirsiniz. Bu yıl desenli ve boncuklu patikler moda. Eğer bu tarz örgü patikleriniz yoksa tercihinizi boncuklu ve desenli patik modellerinden yana kullanabilirsiniz.

Anlatımlı patik modelleri yapılışı

Bazı patik modelleri zor olduğu için örgü tutkunu olan kişiler patik örmekten uzak duruyor. Bunun farkında olduğumuz için sizlere baştan sona yapılışı hakkında bir patik modelinin nasıl yapıldığını anlatacağız. Bu patik modeli güzel olduğu kadar kolay bir yapılışa sahiptir. İlmek sayılarında farklılık yaparak bu patik modelini bebekler hatta çocuklar için bile yapabilirsiniz. Patiği süslerken düğme kullanmanız gerekmektedir. Düğmenin patikte kullandığınız ip rengi ile uyumlu olmasına özen gösterin. Bu kolay patik modeli ayakkabıya benzemektedir. Yani kolay olması sizi yanıltmasın çünkü dıştan bakıldığı zaman bu patiği yapmak zormuş izlenimi veriyor.

Anlatımlı patik modelleri yapılışı

Patik örnekleri anlatımlı

Patik örnekleri incelenecek olursa babet şeklinde olan patiklerin ilgi gördüğünü görmekteyiz. Babet şeklinde olan patikler en çok Tunus işi örgü teknikleri kullanılarak yapıldığı zaman güzel oluyor. Tunus işi örgü tekniklerine yabancı olanlarınız olabilir ancak patik örnekleri anlatımlı olarak paylaşıldığı için patiği yaparken bu örgü tekniklerini de öğrenmiş olacaksınız. Babet şeklinde olan patikler özellikle genç kızlar tarafından daha fazla ilgi görüyor. 20’li yaşlarda bir bayansanız kesinlikle patik ihtiyacınızı bu patik modeli ile giderebilirsiniz. Ayrıca bu sayede günün modasına ayak uydurmuş olacaksınız. Bu patik modelinin nasıl yapıldığını sizlere video anlatımlı olarak aktaracağız. Patiği yaparken hataya düşmemek için video anlatımı dikkatli bir şekilde izleyin.

patik örnekleri anlatımlı

Patik nasıl örülür?

Patikleri yaparken neredeyse her patik modelinde farklı teknikler kullanıldığı için ister istemez patik nasıl örülür sorusu akla geliyor. 3,5 şişle yapılan patikler olduğu gibi şişle yapılan patikler de vardır. Bu da neredeyse her tür örgü bilgisine sahip olmayı gerektirmektedir. Örgü tekniklerinin nasıl uygulandığını bilmiyorsanız bile patik nasıl örülür sorusunu sormayı bir kenara bırakın ve video anlatımları izlemeye başlayın. Patik nasıl örülür konusunda en iyi bilgilere video anlatımlardan ulaşabilirsiniz. Örgü tekniklerinin nasıl uygulandığını bilmiyor olabilirsiniz ancak video içerisinde patiğin nasıl yapıldığı anlatılırken örgü tekniklerine de değinilmektedir. Bu yüzden patiği öğrenirken bir yandan da örgü tekniğini öğreneceksiniz.

Patik nasıl örülür konusu çok geniş bir konudur. Bu yüzden tek bir anlatım ile alınması gerçekten de mümkün değildir. Sürekli olarak farklı patikler yapıp patiklerin nasıl örüldüğünü daha doğru bir şekilde kavrayabilirsiniz. Sayfamızda sizlere video anlatım olarak çok sayıda patik modelinin nasıl yapıldığı açıklamalı olarak paylaşıldı. Bu anlatımlara kesinlikle göz atmalısınız.

patik nasıl örülür

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here