Papatya Lif Yapılışı Açıklamalı Anlatım

0
1130
Papatya lif yapılışı açıklamalı anlatım
Papatya lif yapılışı açıklamalı anlatım

Papatya lif örnekleri yapılışı konusunda açıklaması her zaman bir yerlerde eksik kalan lif modellerinden birisidir. Papatya lif örneği bu kadar çok beğeniliyor olmasına rağmen nedendir bilinmez ama insanlar bu lifin yapılışı hakkında anlatımlı öğeler sunmaya çekiniyor gibi. Bu durum büyük ihtimalle bu örgü modelinin yayılmasının istenmiyor olmasından dolayı kaynaklandığını düşünüyorum. Bu yüzden akıllardaki bu olguyu yok etmek adına papatya lif yapılışı ile alakalı hazırlanmış olan bir resimli videolu anlatımı sizlerle paylaşacağım.

Bu örgü modeline Derya Baykal lif modelleri arasında rastlamıştım. Yapılışını o dönemde bilmediğinden ötürü de maalesef bu lifi yapamamıştım ancak nasip bu güneymiş. Sizler de tığ işi papatya lif örneği nasıl yapılır diye düşünüyorsanız tam olarak doğru adreste olduğunuzu söyleyebilirim.

Sayfamızda yapılışını resimli ve videolu anlatımlı olarak vereceğimiz bu lif modelinde beyaz, pembe, yeşil ve eflatun renklerindeki iplikler kullanıldı. Bu lif modelinde çeşitli küçük ayrıntılar yer aldığından dolayı yapımı biraz uzun sürebilir. Bu yüzden şimdiden sabırlı olmanızı tavsiye ediyorum. Resimler her ne kadar bu lifin nasıl yapıldığını açıklıyor olsa da sizlere zaman içerisinde yazılı anlatım sunarak bu lifin nasıl yapıldığını daha detaylı bir şekilde anlatacağız ancak büyük ihtimalle çoğunuz sadece görsellerden yola çıkarak zaten bu lifi kolay bir şekilde yapacaktır.

Papatya Lif Yapılışı Video Açıklamalı

En sevilen çiçeklerden olan papatyalar sıklıkla örgü ürünlerden kullanılır. Papatya lif modelleri de bunlardan bir tanesidir. Bu liflerin nasıl yapıldığı ile alakalı çok sayıda resimli anlatım olsa da video anlatımlar yetersizdir. Durum böyle olduğu için sizlere ilk olarak video anlatımlı olarak bu liflerin nasıl yapıldığını anlatmak istiyorum.

İlk modelimizde papatyaların boyutu küçük ve neredeyse lifin her yerini kaplıyor. Lifin sahip olduğu bu özellik gerçeksi bir görüntünün elde edilmesini sağlıyor.

Bu modelimizde papatyalar diğer liftekine oranla daha küçük. Önceki modelimizi yapmak biraz uzun sürdüğün için vakti değerli olan kişiler bu modeli tercih edebilir.

Papatya Lif Yapılışı Resimli Anlatımlı

Türk kültüründe yer alan örgülerin büyük bölümünde çiçek desenleri kullanılır ve bu çiçek desenleri arasında yer alan papatyalar en çok kullanılan çiçek figürleridir. Papatyalar baharın geldiği izlenimini verdiğinden dolayı bu lifi yapan kişiler daha pozitif bir ruh hali ile bu lif modelini yaptıklarını söylüyorlar. Sizler de çiçeklerin psikoloji üzerindeki etkisine inanıyorsanız papatya lif modelini yaparken bunu büyük oranda hissedeceksiniz. Bu lif modelini yapmak için gerekli olan malzemeler bir araya getirildiyse gelin ilgili lifin yapımına birlikte başlayalım.

Resimli anlatımlı olarak sizlere aktarılan papatya lif yapılışı bu şekildedir. Papatyaların yer aldığı daha birçok lif modeli var ancak bu lif modelinin hepsinden zor olduğunu söyleyebilirim. Eğer sabrınızı koruyup sayfamızda yapılışı verilen bu papatya lif modelini tamamlamayı başardıysanız, büyük ihtimalle lif dünyasına yer alan tüm papatya lif modellerini yapabilecek konuma gelmiştirsiniz. Daha farklı modellere yönelmek isteyenler olacağından dolayı ilerleyen zamanlarda daha yeni papatya lif modellerine ve bu liflerin yapılışlarına sayfamızda yer verilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here