Örgüde Kesme Artırma Nasıl Yapılır?

0
791
örgüde kesme artırma nasıl yapılır

Yapılan tüm örgü modellerini sonlandırmak için kesme artırma örgü tekniklerinin uygulanması gerekmektedir. Yani bir kişi kesme artırma örgü tekniklerini bilmiyorsa bu kişinin örgüyü düzgün bir şekilde sonlandırabilmesi mümkün değildir. Bazı bayanlar örgü teknikleri konusunda iyi bir bilgiye sahip olsa da kesme ve artırma nasıl yapılır konusunda bilgi sahibi olmadıklarından dolayı yapmış oldukları örgüleri çevresinde yer alan kişilere bitirtmektedirler. Bu yüzden sizlerin işyerlerinizi kolaylaştırabilmek için videolu anlatımlı olarak örgüde kesme ve artırma tekniklerinin nasıl uygulandığı hakkında bilgiler vereceğiz.

Örgüde kesme ve artırma uygulamaları özellikle şişle yapılan örgülerde karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden sizlere şişle yapılan herhangi bir örgü modelinde ilmek kesme veya ilmek artırma işlemlerini nasıl yapacağınızı anlatacağız. Örgüyü tamamlayıp o aşamaya geldiğinizde zaten zor olan kısmı bitirmişsiniz demektir. Yani örgü kesme ve örgü artırma uygulamaları ana örgüyü yapmaya oranla aşırı derecede kolaydır. Bu yüzden herhangi bir sıkıntı çekmeden sadece videolu anlatımda yer alan bilgilere bakarak bu örgü tekniğinin nasıl uygulandığını anlayabileceğinizden şüpheniz olmasın.

Örgülerde kesme ve artırma işlemleri düzgün bir şekilde yapılmayacak olursa örgüler istenilen şekilde elde edilemez. Bu da emeklerin ziyan olması anlamına gelmektedir. Her ne kadar basit bir uygulama olsa da kesinlikle yapılırken dikkat edilmesi gerekilen bir uygulamadır. Bu yüzden örgüde kesme artırma uygulamaları kesinlikle hafife alınmamalıdır. Evimizde hazırda olan kesme veya artırma işlemleri yapılmamış örgüler bulunuyorsa bunları gelin makalemizin devamında yer alan videoyu izledikten sonra kesme artırma işlemlerini yaparak bitirelim. Düz örgü bile yapsanız her zaman kesme ve artırma işlemlerini uygulamanzı gerekebilir.

Örgüde kesme yapılışı video anlatımlı

Yaptığımız örgü ürünleri sonlandırırken kesme adı verilen tekniği yapmamız gerekmektedir. Buna bazı kişilerin örgü kapatma ve örgü sonlandırma dediği de biliniyor. Yaptığınız örgünün sonuna yaklaştıysanız ancak örgüde kesme yapılışı hakkında bilginiz yoksa bu video anlatım sizlere yardımcı olacaktır.

Örgüde artırma nasıl yapılır?

Örgülerimize sizlerin de bildiğimiz gibi belirli ilmek sayısında başlarız ancak kimi zaman bu ilmek sayısını arttırmamız gerekmektedir. Arttırmalar bazen sağdan bazen soldan bazen de her iki taraftan yapılır. Yapılan bu uygulamaya örgüde arttırma denilmektedir. Örgüde arttırma nasıl yapılır konusunda bilginiz yoksa bu video anlatım sizlere yardımcı olacaktır.

Örgüde kesme artırma yapımı

Bazı bayanlar kendilerine özgü olarak nitelendirilebilecek nitelikte ilmek kesme ve ilmek artırma işlemleri yapmaktadır ancak örgü dünyasında kabul gören ilmek kesme ve ilmek artırma işlemlerinin genel şekliyle bunlar olduğunu söyleyebiliriz. Video içeriği dışında farklı kesme artırma yöntemlerini öğrenmeniz ekstra bilgi almanız anlamına gelmektedir fakat videoda yer alan bilgileri tam öğrendiğiniz zaman bu bilgilerin büyük oranda işinizi göreceğini düşünüyoruz. Sizlerin bildiğiniz daha pratik yöntemler varsa tabii ki de işlerimizi kolaylaştırmak adına bilmiş olduğunuz bu yöntemleri örgü severler ile paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here