Örgü Tutacaklar Anlatımlı

1062
örgü tutacaklar anlatımlı modelleri

Örgü tutacak modelleri, bayanların mutfaklarda sıcak olan tava, tencere ve tepsi gibi ürünleri yanmadan tutabilmeleri için geliştirildi. Neredeyse her eve lazım olan örgü tutacaklar anlatımlı olarak sizlere verildiği için evinizin eksiği olan bu mutfak örgüsünü yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Örgü tutacaklar gerçekten de sıcağa karşı bizleri iyi bir şekilde koruyor. Kumaş tutacaklar yapılıp satılsa da örgülerin yerini gerçekten de hiçbir şey tutmuyor. İlk olarak Derya Baykal tarafından yapılışlarıyla alakalı bilgiler verilen bu örgü ürünler daha sonra örgü tutkunu olan her bayanın yaptığı örgülerden birisi haline geldi. Tığ işi, şişle yapılan, çeyizlik hatta şirin tutacaklar mutfaklarınıza ayrı bir hava kattığı gibi sizin sağlığınızı da güvence altına alıyor. Bayanlar mutfaklarda her zaman şirin örgü modellerini kullanmayı tercih ettiğinden dolayı çok sayıda örgü tutacak modeli yapılıp örgü severlerle paylaşıldı. Bu yüzden sizlere birbirinden güzel olan çok sayıda model verilecek.

Mutfaklarınıza örgü tutacak modelleri

Eminiz ki birçoğunuz örgü tutak modeli aramadıktadır. Sürekli olarak karşınıza aynı modellerin çıkması sıkılmanıza neden olmuştur. Bunun farkında olduğum için sizlere en nadir modelleri vereceğim. Bazılarının yapılışları hakkında da anlatımlı bilgiler vereceğim. Anlatımı verilmeyen modellerin büyük kısmı temel seviyede örgü teknikleri kullanılarak yapıldı. Bu yüzden sadece modele bakarak sizler de rahat bir şekilde bunları örebileceksiniz. Gelin sizler için hazırladığım örgü tutacak modellerine göz atalım.

Burada hem tığ işi örgü tutacak modelleri hem de şile yapılan örgü tutacak modelleri var. Sizler örgü bilgilerinize göre hangi modeli yapacağınıza karar verin.

Örgü Tutacak Yapılışı Video Anlatımlı

Tek renk iplik kullanarak yapacağımız bu örgü tutacak modeli çift katlıdır. Çift katlı olduğu için aşırı derecede sıcak objeler bile bu örgü tutacak sayesinde rahat bir şekilde tutulabilir. Video anlatımlı olarak ele aldığım bu örgü tutacak yapılışı eminim ki herkesin yapabileceği kadar basit. Model her ne kadar düz olsa da daha sonra modelin üzerine çeşitli çiçek işlemeleri yapılarak modelin görünümü modern hale getirilebilir. Bu tutacağı zorlanmadan yapabilirseniz kesinlikle diğer modelleri de kolay bir şekilde yaparsınız. Bu tığ işi örgü tutacak modelidir. Tığ işi olması sizi korkutmasın çünkü yapılışı gayet kolay.

Örgü tutacaklar anlatımlı olarak ele alındı. Daha önceden örgü lif yaptıysanız bu tutacakların liflerden herhangi bir farkı yok. Sadece birçok model iki taraflı olarak yapılıyor. Bunun tercih edilmesinin tek nedeni, sıcaktan daha iyi korumasının istenmesidir.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin