Örgü Lizöz Örnekleri Şişle Örülen Tığ İşi Örgü Lizöz Modelleri

0
3717
Örgü lizöz örnekleri şişle örülen tığ işi örgü lizöz modelleri
Örgü lizöz örnekleri şişle örülen tığ işi örgü lizöz modelleri

Örgü lizöz modelleri genç kızların severek kullanmış olduğu örgü ürünler arasında bulunuyor. Genel olarak göbek kısmının kapanmadığı örgü lizöz modelleri dekolteyi seven bayanlar tarafından tercih ediliyor olsa da son zamanlarda içine bir şeyler giyerek örgü lizöz giyen bayanların da yer almaya başladığı görülüyor. Örgü lizöz örnekleri bayanların bu örgü ürüne ilgi göstermesinden dolayı yeni tasarımların yapıldığı örgü modellerinden birisi haline geldi. Çok eski zamanlarda lizözleri sadece hamilelik döneminde olan bayanlar giyerdi.

Günümüzde de hamilelik döneminde olan birçok bayan omuz ve kol kısımları üşümesin diye örgü lizöz örnekleri arasında bulunan modelleri giymektedir. Yani aslında gelenek bir nevi bozulmadı ve hamile bayanlar tarafından bu örgü ürünler giyilmeye devam ediyor. Lizöz modelleri sadece hamileler ile özdeşleşmediği için her bayan bu örgü ürünü giyebilir.

Lohusa örgü lizöz
Lohusa örgü lizöz

Örgü lizöz örnekleri hamileler bir kenara dursun genç kızlar tarafından gösterilen ilgiden dolayı ciddi anlamda beğenilmektedir. Bir Jean üzerine lizöz giyildiği zaman gerçekten de çok güzel bir kombin oluşuyor. Eğer daha önceden bunu demediyseniz kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz. Örgü lizöz örnekleri incelenecek olursa bazılarının düğmeli bazılarının ise bağlı olduğu görülür. Sizler tercihlerinize ve beğenilerinize göre düğmeli ya da bağlı olarak bu örgü ürünleri yapabilirsiniz.

Şişle yapılan örgü lizöz örnekleri olduğu gibi tığ işi örgü lizöz örnekleri de bulunmaktadır. Büyük ilgi gören lizözlere baktığımızda bunların tığla yapılanlar olduğunu görüyoruz ancak son zamanlarda değişik örgü teknikleri kullanılarak yapılan şiş örgüsü olarak örülen lizöz örnekleri de tercih edilmeye başlandı. Bu durumun bilincinde olarak dilerseniz şiş dilerseniz tığ örgü teknikleri ile bu lizözleri örebilirsiniz.

Yeni Örgü Lizöz Örnekleri

Örgü lizöz örnekleri aslında sizlerin tasarımlarınız ile daha da şekillenebilir. Mesela yaka, bel ve kol kısımlarına püsküller yapacak olursanız bu modelin hareketlenmesini sağlayacaktır. Bu örgü lizözlerin ilmek sayısını değiştirerek ayrıca bebekler için de uygun hale getirebilirsiniz. Son zamanlarda birçok kız bebeğin üzerinde bu ürünü gördüm ve gerçekten de bebeklere aşırı derecede yakıştığını söyleyebilirim.

Örgü lizöz örnekleri arasında bulunan modellerden herhangi birisini beğendiyseniz iplik rengi seçiminde dikkatli olun. Daha çok neşeli renkler arasında bulunan kırmızı, pembe, sarı ve yeşil gibi renkleri tercih edin. Bu sayede dışarıdan bakıldığı zaman enerjinizin yükselmesini sağlayacak bir giysi elde etmiş olacaksınız. Bu ürünler hem uzun hem de kısa kollu olarak yapılabilir. Kısa kollu olarak yapılırsa yaz akşamlarında ya da bir şeyin üzerine giymek için uygun olacaktır. Yok, ben kışın bu lizözü giyeceğim diyorsanız kesinlikle uzun kollu olan modellere yönelmeye çalışın.

Tığ İşi Fıstıklı Örgü Lizöz Yapılışı Video Anlatımlı

Bir süre en az kullanılan örgüler arasında yer alan örgü lizözler, şimdi en çok rağbet gören örgü ürünlerden birisi haline geldi. Aslında kullanış açısından yeleklerden pek farkı olmayan bir üründür. Eğer yelek kullanmayı seviyorsanız örgü lizözleri de seveceksiniz. Tığ işi örgü bilginiz varsa aşağıdaki video anlatımdan yola çıkarak sizler de örgü lizöz örebilirsiniz.

Eğer bu modelden daha farklı bir modele de ihtiyaç duyarsanız Şerife Hanım tarafından yapılışı hakkında bilgi verilen modeli de inceleyin. Bu model de tığ işi örgü lizöz için geçerlidir.

Sizlere tığ işi ve şişle yapılan örgü lizöz modelleri sunuldu. Özellikle son zamanlarda bu örgü ürünleri çeyizlerde görüyoruz. Sizler de çeyiz hazırlığı içerisindeyseniz ve hiç lizöz örmediyseniz, çeyizinizde eksik olmaması için en az 1 tane örmenizi tavsiye ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here