Örgü Bayan Yelekleri Alize Şiş Örgü Bayan Yeleği Modelleri

Bayan örgü yelek modelleri, anlatımlı kadın örgü yelek çeşitleri ve en güzel tığ işi şişle örülen bayan örgü yelek örnekleri resimli ve video açıklamalı.

15073
Bayan örgü yelek modelleri kadın yelek örnekleri
Bayan örgü yelek modelleri kadın yelek örnekleri

Örgü bayan yelekleri çeyizlerde yer aldığı gibi gündelik yaşam içerisinde de bayanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bu yüzden bayan örgü yelek modelleri bayanlar tarafından sıklıkla yapılan örgüler arasında yer alıyor. Sayfamızda örgü bayan yelek örnekleri anlatımlı olarak ele alındığı için tüm bayanlar sadece yaptığımız anlatımlar sayesinde kendilerine en güzel modelleri örüp kullanabilecek. Bayan örgü yelek modelleri ve yapılışları sözel, resimli ve videolu anlatımlı olarak ele alınmıştır. Sizler detaylı bulduğunuz anlatımı referans alıp bu yelekleri örebilirsiniz.

Bu örgü ürünler en çok satışı yapılan örgü ürünlerden bir tanesidir. Bayan örgü yelek modelleri fiyatı yaklaşık olarak 70-500 TL’dir. Yeleğin fiyatını yelekte kullanılan örgü teknikleri belirliyor. Yani kolay örgü teknikleri kullanılarak yapılan ürünler ucuzken, yapılış zor olan örgü tekniklerinin kullanılmış olduğu ürünler diğerlerine göre daha pahallıdır. El işi ürün satışı yapan neredeyse her yerde bu bu örgü ürünler yer almaktadır. Özellikle çeyizinizde eksik varsa ve çeyiziniz yetişmeyecekse bu tarz yerlerden örgü yelek beğenerek satın alabilirsiniz. Ajurlu bayan örgü yelek modelleri bu yıl moda olduğu için bu modellere yönelmenizi tavsiye ederiz.

Bilgi: Hazırlamış olduğumuz bu makale, bayan örgü yelek modelleri ile alakalı en geniş makalelerden birisidir. Aradıklarınızı kolay bulabilmeniz için ara başlıklara kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlayacak olan navigasyon aşağıdaki gibidir.

6Bayan Örgü Yelek Modelleri Yelek Çeşitleri

Sizler için 100’den fazla bayan örgü yelek modelleri bir araya getirildi. Tığ işi, şişle yapılan örgü bayan yeleği çeşitleri sayfamızda yeterli oranda var. Elimizden geldiğince en popüler olan örnekleri bir araya getirmeye çalıştık. Eğer sayfamızda olmayan, beğendiğiniz daha farklı bayan yelekleri varsa model isimlerini bizlere gönderirseniz bunları da web sayfamıza eklemeye çalışırız. Her ne kadar sürekli bayanlar için yaptığımız paylaşımlar ön plana çıksa da erkekler için de örgü ürünler yapıyoruz. Erkek örgü yelek modelleri sayfasından bu tarz örgü yeleklere de ulaşabilirsiniz.

GALERİ

Örgü yelekler bayanların özellikle kış mevsiminde ev ortamındayken giymeyi tercih etmiş olduğu ürünler olsa da yeni bayan örgü yelekleri abiye elbiselerin üzerine giymek için dahi aşırı derecede uygun. Yeni örgü bayan yelekleri bu kapsamda büyük ilgi görmeyi gerçekten de hak ediyor. Sadece kullanılan örgü tekniklerinde değişiklikler yaparak eskiden sıradan olarak kabul ettiğimiz örgü yelek modelleri dahi gerçekten de göz alıcı hale gelebilir.

Tasarımcılık yönü gelişmiş olan bayanlar her gün yelekler arasına yeni yelekleri dahil ediyor ve bu durumda da günün modası ciddi anlamda değişiyor. Yeni tasarımlara olan ilgi her zaman üst boyutta olduğundan dolayı da bizler elimizden geldiğince en yeni modelleri ele almaya çalıştık. Ben bu tarz örgü ürünleri yapmayı sevdiğim için sizlere sunduğum her modeli ördüğümü belirtmek isterim. Eğer daha fazla ve güzel modeli ulaşmak istiyorsanız tığ işi yelek modelleri sayfasından birbirinden güzel farklı örneklere de ulaşabilirsiniz. Kadın örgü yelek modelleri ile alakalı en kapsamlı sayfada olmanız, ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacaktır.

5Bayan Örgü Yelek Modelleri ve Yapılışları

Gelin bohçalarında yani çeyizlerinde hem kaynana hem de anne için örgü yelekler bulunuyor. Çok eski adetlerden olduğundan dolayı damat ve gelin bohçalarına anne yelekleri koyulmaktadır. Normalde bu yelekler her yaş grubundaki kişiler için uygundur fakat bohçalara koyulan bu yeleklere bu isim verildiği için sizlere örgü anne yeleği modeli yapılışı adı altında video açıklamalı bilgiler vereceğiz. Bayan örgü yelek örnekleri arasında yer alan bu modeli çok seveceksiniz.

Bu tarz yelekler genelde göze hitap eden türden olur. Ne kadar zor görünürlerse görünsünler her zaman tek renk iplik kullanıldığı için yapılışları kolaydır. Bu tarz şeyleri bohçaya eklemek için para ödemek yerine sizler de eğer kısıtlı vaktiniz yoksa bu tarz yelekleri örüp eksiklerinizi giderebilirsiniz. Bazı anneler kendileri için yaptığı yeleklerin bebekleriyle uyumlu olmasını istiyor. Siz de bu düşüncedeyseniz bebek yelek modelleri sayfasından birbirinden güzel modellere ve yapılışları ile alakalı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bayan örgü yelek örnekleri arasında yer alan bu anne yeleği aslında her yaşta olan kişiler için uygun. Ben defalarca bu yeleğin çeyizlerde yer aldığını gördüm. Adı her ne kadar anne yeleği olsa da aslında bu yelek kesinlikle çok modern bir görünüme sahip. Bayan örgü yelek modelleri ve yapılışları bunlarla sınırlı kalmayacak. Size daha birçok modelin nasıl yapıldığını anlatacağız.

4Bayan Örgü Yelek Örnekleri Anlatımlı

Bayan örgü yelek modelleri arasında bulunan yelekler genellikle düz örgü tekniklerinden oluşuyor olmasına rağmen yelekleri yaparken birçoğumuz ciddi anlamda zorlanıyoruz. Bu yüzden örgü bayan yelek örnekleri anlatımlı olarak ele alınsın istiyoruz. En iyi anlatım sözel anlatım olduğu için sizlere bir tane bayan yeleğinin nasıl yapıldığını sözel yani yazılı anlatımlı olarak sunacağız. Bu sözel anlatım sayesinde eminiz ki sizler anlatılan yelek modelini rahat bir şekilde yapacaksınız. Bu örgü ürünlerde ne kadar fazla detay olsa da kesinlikle bu durum sizleri korkutmasın. Bu ürünler sevilerek yapılan, nasıl bittiği anlaşılamayan, yaparken kişiyi kendisine bağlayan örgülerdir. Kesinlikle her modeli yaparken ciddi derecede keyif alacaksınız. Makalemizin başında sizlere ajurlu yeleklerin bu yıl moda olduğunu belirtmiştik. Ajurlu yelekler sayfasından bu tarz yeleklere de ulaşabilirsiniz.

Çift tohum ilmeğinin yapılışı (2 ilmeğin 1 fazlası olacak)

 • 1. Sıra(sağ taraf): 1 düz örgü, birlikte 1 ters örgü, 1 düz örgü; üstten birlikte tekrarlanacak.
 • 2. Ve 3. Sıra: 1 ters örgü, birlikte 1 düz örgü, 1 ters örgü; üstten birlikte tekrarlanacak.
 • 4. Sıra: 1 düz örgü, birlikte 1 ters örgü, 1 düz örgü; üstten birlikte tekrarlanacak.
  Not: 1 ve 4. Sıralar motif için tekrarlanacak (10 ilmeğin 1 fazlası olacak)

Bayan örgü yelek motiflerin yapılışı

 • 1. Sıra(sağ taraf): 1 düz örgü, birlikte 1 ters örgü, 3 düz örgü, 1 ters örgü, 3 düz örgü, 1 ters örgü, 1 düz örgü; üstten birlikte tekrarlanacak.
 • 2. Sıra (ters taraf): 1 ters örgü, birlikte 1 düz örgü, 3 ters örgü, 1 düz örgü, 3 ters örgü, 1 düz örgü, 1 ters örgü; üstten birlikte tekrarlanacak.
 • 3. Sıra: 1 ters örgü, birlikte 3 düz örgü, 1 ters örgü, 1 düz örgü, 1 ters örgü, 3 düz örgü, 1 ters örgü; üstten birlikte tekrarlanacak.
 • 4. Sıra: 1 düz örgü, birlikte 3 ters örgü, 1 düz örgü, 1 ters örgü, 1 düz örgü, 3 ters örgü, 1 düz örgü; üstten birlikte tekrarlanacak.
 • 5. Sıra: 1 ters örgü, birlikte 2 düz örgü, (1 ters örgü, 1 düz örgü ) iki defa, 1 ters örgü, 2 düz örgü, 1 ters örgü; üstten birlikte tekrarlanacak.
 • 6. Sıra: 1 düz örgü, birlikte 2 ters örgü, ( 1 düz örgü, 1 ters örgü) iki defa, 1 düz örgü, 2 ters örgü, 1 düz örgü; üstten birlikte tekrarlanacak.
 • 7. Ve 8. Sıra: 3. Ve 4. Sıralar tekrarlanacak
 • 9. Ve 10. Sıra: 1. Ve 2. Sıralar tekrarlanacak.
 • 11. Sıra: 1 ters örgü, birlikte 1 düz örgü, 1 ters örgü, 2 düz örgü, 1 ters örgü, 2 düz örgü, 1 ters örgü, 1 düz örgü, 1 ters örgü; üstten birlikte tekrarlanacak.
 • 12. Sıra: 1 düz örgü, birlikte 1 ters örgü, 1 düz örgü, 2 ters örgü, 1 düz örgü, 2 ters örgü, 1 düz örgü, 1 ters örgü, 1 düz örgü; üstten birlikte tekrarlanacak.
 • Not: 1. Ve 12. Sıraların arası desen için tekrarlanacak.

Bayan örgü yelek arka yapılışı

101 ilmekle başlayacaksınız. Çift tohum ilmeğinin yapılışında anlattığımız 4. Sıra örgü tekniğini uzunluk 15 santimetre oluncaya kadar tekrarlayıp sıranın tersini yapmaya geçeceksiniz. Çift tohum dikişinden 11 ilmek yapın, yerinizi belirleyin, sonraki işimiz 101 ilmek 1 düz örgü, birlikte 1 ters örgü, 3 düz örgü, 1 ters örgü, 3 düz örgü, 1 ters örgü, 1 düz örgü; üstten birlikte tekrarlanacak şekilde olacak. Daha sonra yerinizi belirleyin, çift tohum dikişinden 11 ilmek yapın. Yerinizi belirleyip işaretlediğiniz yere kadar çift tohum dikişi yapın, işaretlediğiniz içeri örmeden atlayın, sonraki işaretlenen kısma kadar motifi yaparken uyguladığımız teknikleri uygulayın, işaretlenen kısma gelince örmeden atlayın ve sonuna kadar çift tohum örneğindeki tekniği uygulayın. 46 santimetreye ulaştığınız zaman yeleğin arka kısmı bitmiş olacak. Bayan örgü yelek modelinin zor olan kısmını atlatmış bulunuyorsunuz.

Elbette sizlere sadece bir modelin nasıl yapıldığını anlatmamız yeterli olmayacaktır. Bu yüzden belirli zaman aralıklarıyla hem video anlatımlı hem de resimli anlatımlı olarak daha farklı modellerin nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağız. Maharetleri üst düzey olan takipçilerimiz elbette bizlerin bu yelek modellerini nasıl yapıldığını anlatmamızı beklemeden örnek çıkarıp yelekleri kendileri örebilir.

3

Tığ işi yeleklerde farklı örgü teknikleri rahat bir şekilde uygulanabilir. Bu da birbirinden farklı, bir o kadar da göz alıcı yeleklerin ortaya çıkmasını sağlar. Birçoğunuzun en çok beğendiği bayan yelek modelleri arasında kesinlikle tığ işi yelekler vardır. Bu yüzden sizlere resimli anlatımlı olarak bir yelek modelinin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Tığ işi yelekleri yapmak diğer yeleklere göre zordur. Bu yüzden eğer daha önceden tığ işi örgüler konusunda kendinizi geliştirmediyseniz resimli anlatımlar yerine videolu anlatımları tercih edin. Resimli, anlatımlarda anlatımlar sınırlı olduğu için zorlanabilirsiniz. Sizleri düşündüğümüz için tığ işi bayan örgü yelek modelleri video anlatımlı olarak da ele alınacak.

Tığ işi bayan yelek modelleri her zaman diğerlerine göre daha çok beğenilir. Eğer resimli anlatımdan tığ işi bayan örgü yelek modelinin nasıl yapıldığını anlamadıysanız, aşağıda yer alan video anlatımdaki modeli yapmayı deneyebilirsiniz.

Elimizden geldiğince en yeni yelek modellerini ele almaya özen gösteriyoruz. Özellikle çeyizlerde bu tarz örgü ürünlere ihtiyaç duyulduğu için en güzel bayan yelek modelleri sizlerle paylaşılmaya devam edecek.

2Şiş Örgü Bayan Yelek Modelleri Yapılışı

Her zaman şile yapılan örgüler biz bayanlara kolay gelmiştir fakat öyle modeller örgü dünyasında yer almaya başladı ki birçoğumuz şişle örgü bayan yelek modeli yaparken bile zorlanmaya başladık. Zorlanacağınızı düşündüğümüz, kısmen karışık olan şiş örgüsü bir bayan yelek modelinin nasıl yapıldığını bu yüzden sizlere video anlatımlı olarak sunacağız.

Eğer daha fazla modele ve yapılışına ihtiyaç duyuyorsanız şişle yelek örnekleri ve yapılışları sayfasındaki paylaşımlar ihtiyacınızı karşılayacaktır. Bayan örgü yelek modelleri her ne kadar yapılış açısından zor olsa da, elde ettiğiniz sonuçlar sizleri mutlu edecektir. Video anlatımlı olarak verilen bilgilere göz atmadan önce, şişle yapılan birkaç örgü bayan yeleğini incelemekte fayda var.

Şiş örgü bayan yelek modelleri eğer aklınıza yattıysa, video anlatımlı olarak bilgiler verdiğimiz şişle örülen bayan yeleklerinin nasıl yapıldığı anlatan video açıklamaları izleyebilirsiniz.

Sizlere tığ işi, şişle örülen bayan örgü yelek modelleri yapılışları sözel, resimli ve video anlatımlı olarak sunuldu. Zaman içerisinde yeni modeller popüler hale geldikçe sizlere bu modelleri ve yapılışları ile alakalı açıklamaları aktarmaya devam edeceğiz. Bizler ne kadar fazla bayan yeleği paylaşsak da internet dünyasına yeni modeller dahil olmaya devam ediyor. Women’s Vest Knitting Patterns sayfasına takip ederek en yeni modellere ulaşabilirsiniz.

1Bayan Yelek Modelleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bayan örgü yelek seçimi

Biz bayanlar her zaman giyim ve kuşamımız ile dikkatleri üzerimize toplamak isteriz. Giyim hususundaki ince noktaları iyi bilenlerimiz elbette daha fazla ilgi çekmeyi başarmaktadır. Bayan örgü yelek modelleri herkes tarafından örülüp giyilebilir ancak doğru modeli belirlemeniz daha fazla ilgi görmenizi sağlayacaktır.

Bayan yelek modelleri genelde kalça hizasında yapılsa da belden oturmalı modeller de ilgi görüyor. Özellikle genç kızlar vücudunu daha iyi sarmasından dolayı belden oturmalı modelleri diğerlerine göre daha fazla tercih ediyor. Buradan yola çıktığımızda, gençler için belden oturmalı modelleri, yaşı ilerlemiş olan kişiler içinse bol yapıda olan uzun modelleri tercih etmemizin gerekli olduğunu anlayabilir.

Örgü yelek yaparken en çok dikkat edilmesi gerekilen şey renk seçimidir. Gençler için yapılan örgü yeleklerde pastel yani açık tonlu renkler, orta yaşlılar içinse daha koyu renkler tercih edilmeli. Renkler yaşla ilgili bir durum olsa da aşırı kilosu olan kişilerin, kilolarını gizlemek adına koyu renkleri tercih etmesini tavsiye ediyorum.

Yeleklerin kullanılacak mevsime göre de seçilmesi önemlidir. Yazın kullanılan yelekleri yaparken tığ işi yelekler arasından seçim yapılmalıdır. Ayrıca kış için yelek örülecekse şişle yelek örnekleri arasından seçim yapılmalıdır. Tüm bu saydıklarımıza dikkat ederseniz, en güzel bayan örgü yelek modelleri sizin yaptığınız yelekler olabilir.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin