Mum boya ile kanvas tablo yapımı

Genelde çocukların el becerilerini geliştirmek için kullarda yapılan mum boya çalışmaları artık ev dekorasyonunda da yerini aldı. Mum boya ile yapılan kanvas tablolar evlere ayrı bir hava katmaya devam ediyor. Sizler de bu ürünlere sahip olmak istiyorsanız, mum boya ile kanvas tablo yapımı hakkında sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

0
564
Mum boya ile kanvas tablo yapımı

Tablolar ev dekorasyonunun en önemli elemanlarından birisidir. Evimizi dekore etmek adına tablolara binlerce lira verdiğimiz oluyor. Bu tarz ürünlere para vermektense kendi sanatçı ruhumuzu ön plana çıkararak mum boyalar ile kendi tablolarımızı yapabiliriz. Mum boya ile kanvas tablo yapımı kesinlikle bunun için ideal bir seçimdir. Belki yapacağımız tablolar ünlü bir ressamın elinden çıkmadığı için hak ettiği değeri görmeyecektir ancak işin içerisinde emek olduğundan dolayı bizlerin seveceği ürünlerden birisi olacaktır.

Şimdiden heveslenip mum boya ile kanvas tablo yapmak isteyenleriniz olduğuna eminim. Mum boya ile kanvas tablo nasıl yapılır konusunda araştırmalar yaptığımızda genelde okulda yapılan performans etkinlikleri karşıma çıktı. Bu da çocuklarımızla birlikte hoş vakit geçirebileceğimiz bir uygulamanın da mum boya ile kanvas tablo yapımı olduğunu gösteriyor.

Mum boya tekniği kavranması en kolay olan tekniklerden birisidir. Mum boya kazıma tekniği nasıl yapılır konusunda maharetlerinizi geliştirirseniz kesinlikle herkes tarafından ilgi gören tabloları yapabilirsiniz. Okul öncesi mum boya çalışmaları genelde çocukların maharetlerini arttırmak adına yapılır. Bu uygulamaları yaparken kesinlikle çalışmalarınıza çocuklarınızı da dahil edin.

Mum boya ile kanvas tablo yapılışı

Mum boya ile kanvas tablo yapılışı
Mum boya ile kanvas tablo yapılışı

Sizlere vereceğimiz uygulamada kullanacağınız malzemeler arasında mum boyalar, sıcak silikon, saç kurutma makinesi ve kanvas tablo yer alıyor. Bu malzemeleri hazırladıysanız kendi sanat eserinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Malzemeleriniz arasında yer alan mum boyaları silikon tabanca yardımıyla tuvalin üst kısmına gelişi güzel bir şekilde yapıştırın. Tuvalinizin bir yere yaslı ve dik bir şekilde konumlanmış olmasına dikkat edin. Saç kurutma makinesini en yüksek sıcaklığa getirip boyaların üstüne tutun.

Yüksek sıcaklıkta olan saç kurutma makinesi boyların eriyerek akmasını sağlayacaktır. Boyalar aktığı zaman renkler birbirine karışacak ve insanı büyüleyici nitelikte bir görüntü elde edilecek. Bu konuda kendinizi geliştirdiğiniz zaman daha başarılı sonuçlar elde edeceksiniz.

Mum boya ile kanvas tablo yapımı video anlatımlı

Her zaman olduğu gibi bu tarz uygulamaların nasıl yapıldığı video anlatımlardan daha iyi bir şekilde anlaşılmaktadır. Eğer sizler de bu tarz çalışmaları beğendiyseniz aşağıda yer alan videodan mum boya ile kanvas tablo yapımı hakkında bilgiler alabilirsiniz. Eğer eviniz için farklı dekorasyon fikirlerine ihtiyacınız varsa kanaviçe pano yapımı makalesini de incelemenizi tavsiye ederim.

Mum boya ile kanvas tablo yapımı eğer çocuklar ile birlikte gerçekleştirilecekse, kesinlikle çocuklar sıcağa karşı korunmalıdır. Özellikle uygulamada kullanılan sıcak silikon çocuğunuzun ellerinin yanmasına neden olabilir. Bu tarz bir durumla karşılamamak adına tedbiri elden bırakmamakta fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here