Midye Kabuğu Bayan Yelek Örneği Yapılışı

0
1075
Midye kabuğu bayan yelek örneği yapılışı
Midye kabuğu bayan yelek örneği yapılışı

Bayan yeleklerini yaparken genelde tığ işi örgü tekniklerini kullanırız. Çok sayıda örgü modeli olsa da birçoğumuz model seçiminde zorlanırız. Midye kabuğu bayan yelek örneği yeni modeller arasında yer aldığı için yelek örneği arayışında olanlara yol göstermek adına bu örneğin nasıl yapıldığını video anlatımlı olarak ele alacağım.

Midye kabuğu bayan yelek örneği yapılırken angora ipliklerin kullanılması gerekmektedir. Bu modeli defalarca başka iplikleri kullanarak yapmayı denedim ancak en iyi sonucu angora ipliklerle yaptıklarımdan aldım. Bu yüzden sizler de kesinlikle angora iplikleri kıllanın. Angora iplerin dokusunun yumuşak olması bu ipleri kullanarak yaptığınız örgü ürünlerin dokunuşunun mutluluk vermesini sağlıyor.

Mideye kabuğu bayan yelek örneği incelenecek olursa, modelde yer alan desenlerin bir midyenin kabuğunu anımsattığı görülebilir. Zaten bu modele de bu ismin verilmesindeki temel neden budur. Çeyizlere koyulabilecek türden yeleklerde kullanılması uygundur. Ayrıca midye kabuğu örneği kullanılarak şal, lizöz ve etol gibi şeyler yapılabilir. Bu örneğin abiye olan bir yönü de var. Yani bu yeleği eğer simli ipleri kullanarak yaparsanız, abiye elbiselerinizle birlikte güzel kombinler oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

Midye Kabuğu Bayan Yelek Örneği Yapımı Video Anlatım

Mide kabuğu bayan yelek örneği yapılışı ile alakalı bilgilere geçmeden önce size bir bilgi vermek istiyorum. Bu modeli kullanarak yelek yapacaksanız, yeleğinize mutlaka ve mutlaka 3 sıra trabzan yaparak başlayın. Ayrıca bu yeleği yaptıktan sonra daha farklı modellere de bakmak isterseniz bayan yelek örnekleri sayfasından destek alabilirsiniz.

Son zamanlarda kaynana öremez gelin giyemez yeleği de popüler oldu. Bu yeleğin ismini ilk defa duyuyorsanız, kesinlikle bu yelek modelini de incelemelisiniz.

Eğer bu anlatımı yetersiz bulursanız aşağıda yer alan video anlatımı da inceleyebilirsiniz.

Bu yelek modeli tığ işi yelekler arasında yer almaktadır. Bu örneği kullanarak neler yapılabileceği hakkında model ilk çıktığında bilgi verilmemişti ancak ilerleyen günlerde birçok kişi bu örneği bayan yeleklerini yaparken kullandı. Böylelikle midye kabuğu örneği denildiğinde akla gelen ilk şey bayan yelekleri oldu. Modelin uygulanışı video anlatımlı olduğu için zorlanmadan öreceğinizi düşünüyorum. Modelin yapımını tamamladıktan sonra bir de şık uzun bayan yelek modeli sayfasında yer alan örneği de incelemenizi tavsiye ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here