Makrome Bileklik Modelleri ve Yapılışları

0
423
Makrome bileklik modelleri ve yapılışları
Makrome bileklik modelleri ve yapılışları

Makrome ipinde bileklik örme kadınların en gözde uğraşlarından birisi oldu. Makrome adı verilen ipliklerin özel tekniklerle örülmesiyle elde edilen bilekliklere makrome bileklik modelleri denilmektedir. Bu tarz bileklikleri takı satışı yapan yerlerde de görmeye başladığım için kendi bilekliğini kendisi örmek isteyenleriniz olacaktır diye düşünmeye başladım. Bu yüzden sizlere makrome bileklik modelleri ve makrome bileklik yapılışı ile alakalı bilgiler vereceğim.

Makrome bileklik modelleri sade bir şekilde örülebileceği gibi çeşitli boncukların kullanılmasıyla modern bir takı haline gelebilir. Boncukların kullanıldığı makrome bileklik modelleri daha popüler olduğundan dolayı sizlerin de boncuklardan yararlanmasını tavsiye ediyorum.

Makrome ipi kullanılarak sadece bileklik yapılmamaktadır. Bu ipin kullanılmasıyla çeşitli süs eşyalarının da yapıldığı bilinmektedir. Sizden gelen ilgiye göre makrome bileklik modelleri anlatımından sonra daha farklı süs eşyalarının da nasıl yapıldığını ele almaya çalışacağım.

Makrome İpinden Bileklik Yapılışı

Video anlatımlı olarak ele aldığımız makrome bileklik modelini yapmak sandığınızdan daha basittir. Ayrıca bu bilekliğin yapımında kullanılan malzemeler de bir o kadar ucuz. Bu bilekliği eğer yapmaya karar verirseniz sadece 5 tl gibi bir ücret ödeyerek tüm malzemeleri alabilirsiniz.

Makrome bileklik modelinin eğer can alıcı bir görünümde olmasını istiyorsanız metal aksesuar kullanın. Daha önceden kullanmış olduğunuz uygun formdaki kolye uçlarını da bu bileklikleri yaparken kullanabilirsiniz.

Makrome Bileklik Modelleri

İlgi odağı haline gelmesinden dolayı birçok bayanın uğraşları arasında yer almaya başlayan makrome bileklikler, en fazla tasarım yapılan hobiler arasında yer alıyor. Çok sayıda bileklik modeli olsa da ben en çok beğendiklerimi bir araya getirmeye çalışıyorum. Umarım sizler de sayfaya eklemiş olduğum bileklik örneklerini beğenirsiniz.

Yukarıdaki makrome bileklikler arasında bir modeli beğenip bunu yapmaya başlamakta zorlananlarınız olabilir. Bu yüzden sizlere yardımcı olmak için tavsiye olarak birkaç modeli de ele almak istiyorum.

makrome bileklik modelleri

makrome bileklik modelleri

makrome bileklik modelleri

Bu makrome bileklikler her yaş grubunda olan kişiler için uygundur. Bu bilekliklerde kullanacağınız aksesuarlar tarzınızı yansıtma konusunca ciddi anlamda sizlere yardımcı olacaktır. Ayrıca yakın arkadaşlarınıza kendi el emeğiniz ile bu bileklikleri yaparak hediye edin. Emin olun tonlarca para verip alacağınız hediyelerden daha değerli olacak ve kıymet görecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here