lif modelleri anlatımlı lif örnekleri

Örgü lif örnekleri banyolarda vücudu keseleyip temizlemek adına kullanılan örgü ürünlerdir. Lif modelleri anlatımlı olarak paylaşıldığı zaman örgü bilgisi olan bayanlar kolay bir şekilde bu lif modellerini yapabiliyor olsa da kolay lif modelleri anlatımlı yapılışı anlatımlı olarak ele alındığı zaman işlerimiz daha da kolay hale geliyor. Şişle yapılan lifler olduğu gibi tığla yapılan anlatımlı uzun lif örnekleri de örgü dünyasında yer almaktadır fakat tığla yapılanlar şişle yapılanlara göre yapması biraz daha zor olan örgü lif türleridir.

Yeni lif örnekleri ve yapılışı konusunda bu yüzden daha çok tığla yapılan liflere yer veriyoruz. Lif örnekleri en güzel banyo lifleri çeyizlilerin de vazgeçilmezidir. Bu yüzden neredeyse her lif modeli çeyizlik lif örnekleri arasında yer alır. Lif modelleri açıklamalı olarak sayfamızda ele alınacak ve bu sayede lif konusundaki en detaylı arşiv elde edilecek.

1Çeyizlik lif modelleri

Kız alıp verme konusunda Türk gelenekleri devam ettiği için her genç Türk kızı çeyiz hazırlamaktadır. Çeyizlik lifler de çeyizlerde yer alan el emeği göz nuru örgü liflerden birisidir. Yeni çeyizlik lif modelleri her zaman daha büyük bir ilgiyi gördüğü için sizlere öncelikli olarak yeni modeller sunulacak ve en çok beğendiğimiz lif modelinin yapılışı açıklamalı olarak anlatılacak.

Çeyiz ve düğün gibi kavramlar akla geldiğinde şüphesiz akıllara ilk olarak beyaz rengi gelmektedir. Bu yüzden çeyizlik lif modelleri kesinlikle bana göre beyaz renkteki iplikler kullanarak yapılmalıdır. Kızımın yaşı sürekli olarak büyüdüğünden dolayı yakın zaman içerisinde evlilik çağına geleceğini düşünüyorum. Tabii ki benim gibi örgü konusunda çalışma yapan bir bayanın şüphesiz yapmış olduğu örgülerin hiç kimsede olmaması gerekmektedir. Bu yüzden çeyizlik lif modelleri üzerinde araştırma yaparken elimden geldiğince kendi hayal dünyamda yer alan motifleri bu çeyizlik lif modellerine eklemeye çalışmaktayım. Yaptığı tasarımlar sayesinde kızımın çeyizinde yer alan tüm örgü lif modellerinin başka hiç kimsede olmayacağını düşünüyorum. Birçok bayan aklında yer alan şeyleri örgülere aktarma konusunda sıkıntı çekmektedir. Bu yüzden aklında olanları aktarırken çeşitli hatalar yapılmakta ve bu da yapılan örgülerin aşırı derecede kötü görünmesine neden olmaktadır. Diğer benzer lifler için bağlantıyı ziyaret edin çeyizlik banyo lifi modelleri

Gelinler için gelin damat lif modeli

Yeni gelinler ve gelinlik çağında olan genç kızlar nedenini bilmesek de üstünde gelin ve damat figürlerinin yer aldığı lif modelleri aşırı derecede sevmektedir. Hal böyle olunca hobi dünyasına katkılarımız olması için bu lif modellerini de ala almaya çalıştık.

Yapılışı birçok lif modeline göre kolay olan bu lifleri sizler de sevdiyseniz vakit kaybetmeden eksiklerinizi tamamlamak adına bu lifleri örmelisiniz. Minimalist çizgileri aşıp daha modern hava kazanan bu lif kesinlikle beğeneceğiniz türdendir. Yapılışları ve yeni modelleri için gelin damat lif sayfasından bilgiler alabilirsiniz.

Ek Bilgi: Bu tarz lif örneklerini incelediğimizde püsküllü olan modellerin diğerlerine göre daha fazla tercih edildiğini görüyorum. Eğer sizler de gelin damat desenlerinin yer aldığı bu lifleri yapmayı düşünüyorsanız püsküllü olan modelleri tercih edin.

2Derya Baykal örgü lif modelleri

Deryalı günler programında yapılışı anlatımlı olarak verilen Derya Baykal açıklamalı lif modelleri her zaman en çok tercih edilen örgü lif örnekleri arasında yer almıştır. Derya Baykal lif modelleri anlatımlı olarak ilerleyen günlerde paylaşılacak olsa da sizlere en güzel lifler aktarılacak. Modele bakarak örnek çıkarabiliyorsanız bu lifleri kesinlikle yapmanızı tavsiye ederim. Aldığınız sonuçlar sizleri büyük ölçüde memnun edecektir.

Örgülerin yapılışları ile alakalı en detaylı anlatımları takipçileri ile paylaşan Derya Baykal, paylaşmış olduğu lif modelleri nedeniyle de büyük ilgi görmektedir. Derya Baykal lif modelleri çağın modernizasyonuna ayak uydurduğundan dolayı kendisi tarafından yapılan lif örnekleri en yeni lif örnekleridir diyebilir. Derya Baykal’ın en önemli özelliği yapmış olduğu her örgüye yeni şeyler dahil etmesidir. Bu yüzden Derya Baykal lif örnekleri arasında yer alan en basit bir lif modelinin dahi kendisine has bir özgünlüğünün olduğunu söylemek mümkün. Derya Baykal hem televizyon kanallarında hem de internet ortamında bildiklerini sürekli olarak paylaşan bir kişidir. Bu yüzden kendisine bu katkılarından dolayı ciddi manada teşekkür ederiz. Bir lig örmeyi düşünüyorsanız ve bunun Derya Hanım tarafından paylaşılmış olmasını istiyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. Diğer lif modelleri için ziyaret edin Derya Baykal lif modelleri

Deryanın dünyası lif örnekleri

Boş vakitlerinizi değerlendirmek istiyorsanız şişleri, tığları ve ipliklerinizi elinize alıp bu lif modellerinden örnek çıkarmaya başlayın. Bu sayede örgü konusunda ciddi anlamda kendinizi geliştirebilirsiniz. Takıldığınız yerler olduğu zaman bizler de elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışırız. Bu lif modellerine en çok çeyiz mağazalarında rastlamaktayım. Bu durum ilgili lif modellerinin gerçekten de çeyizler için uygun olduğunu gösteriyor. Tabi ki her zaman ki gibi tercih siz değerli takipçilerimizindir. Derya Baykal’dan en yeni bilgileri almak için Deryalı Günler adlı televizyon programını izleyin.

3Örgü marul fırfırlı kıvırcık lif modelleri

Marul lif modeli en sık yapılan liflerden birisidir. Örgü lif modelini yaparken sıra atlanması modelin bozulmasına neden olabilir. Bu yüzden örgü marul lif modellerine daha fazla dikkat edilmesi gerekiyor. Bu modele ayrıca fırfırlı lif modeli de denilmektedir. Değişik lif yapılışı arayışındaysanız kıvırcık olarak da nitelendirilen bu lif modelini kesinlikle incelemelisiniz.

4Sepet lif örnekleri

Sepet lif modelleri en eski lif örnekleri arasında bulunuyor olsa da günümüzde de büyük ilgi gören lifler arasında yer almaya devam ediyor. Sepet desenli lifin yapımı düz örgü teknikleri kullanılarak yapıldığı için temel düzeyde dahi örgü bilgisi olan herkes bu lif örneklerinini yapabilir. Eminiz ki sizlerin de vazgeçemediğiniz lif örnekleri arasında sepet desenli uzun lifler yer alacak.

5Çiçekli lif modelleri

Yeni yuvarlak çiçek desenli lif örnekleri içinize bahar havasının gelmesini sağlayacak. Birbirinden güzel çiçeklerin yer aldığı bu model banyolarınızdaki dekorasyon havasının da değişmesini sağlayacaktır. Güzel motiflerde life ihtiyacım var diyen herkes kesinlikle bu liflere göz atmalıdır. Güllü lif örnekleri arasında yer alan bir modeli beğenip yapmaya başlayabilirsiniz. Küçük çiçekli uzun lif örnekleri aslında üzerinde en çok durmanız gereken lif modelleridir. Derya Baykal bu liflerin yapılışları ile alakalı çok sayıda bilgiyi bu güne kadar paylaştı. Özellikle sarı küçük çiçekli lifler çok kibar göründüğü için bu liflerin de yapılışı sizlere anlatılacak. Çiçeklerden oluşan diğer lifler için ziyaret edin çiçekli lifler

Horoz tavuk desenli lif örnekleri

Civcivli, horoz ve tavuk şeklinde lif yapılışı birçok platformda paylaşılıyor. Bu yüzden horoz tavuk lif modelleri biranda herkesin ilgi duymuş olduğu liflerden birisi haline geldi. Yapılışı lahana lif modeline benzeyen bu örgü lifler sizlerin de beğeninizi kazanacaktır. Horoz şeklinde lif örneği arayışındaysanız kesinlikle sayfamızda bulunan horoz desenli lif örnekleri işinizi görecektir. Bu modelde ele geçirilen modeller olduğu gibi düz formda üzerinde horoz deseni bulunan lifler de yer almaktadır.

Bu tarz liflerin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız aşağıda horoz lif modeli yapılışı ile alakalı hazırlanmış olan video incelenebilir. Bu anlatım sayesinde sizler de tavuk horoz desenli örgü lif modellerini rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca horoz lif modelleri sayfasında birçom model ve yapılışı ile alakalı bilgiler yer almaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here