2018 Lif Modelleri Yeni En Güzel 35+ Lif Örnekleri

En güzel banyo lifleri arasında yer alan yuvarlak, uzun, kare ve kolay lif modelleri ele alındı. Yeni lif örnekleri nelerdir diye merak ediliyorsanız bu makaleden en güzel lif çeşitleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Lif modelleri örnekleri

Örgü lif modelleri, duş alırken vücudu keselemek adına kullanılan örgü ürünlere denir. Her yıl olduğu gibi bu yıla damgasını vurmuş olan çok sayıda örgü lif örnekleri vardır. Örgü tutkunları lif yapmayı hobi edindiği için sizlere yeni en güzel lif örnekleri yapılışları anlatımlı olarak ele alınıp sunulacak.

Lif modelleri özellikle çeyizlerin vazgeçilmez örgü ürünleri arasında yer alır. Tığ işi örgü teknikleri kullanılarak yapılan çeşitleri olduğu gibi şişle örülen lif modelleri de vardır. Bu makalede sizlere elimizde geldiğince tüm örgü lif örnekleri hakkında bilgi vereceğiz. Ayrıca yapılışları da detaylarıyla ele alındığı için zorlanmadan bu lifleri örebileceksiniz.

1. Yeni Başlayanlar İçin Kolay Lif Modelleri
2. Yeni Uzun Lif Modelleri
3. Kare Güzel Banyo Lifleri
4. Çeyizlik Yuvarlak Lif Modelleri

Yapacağımız paylaşımlar arasında kare, kolay, uzun, yuvarlak ve daha birçok lif modeli yer alıyor. Özellikle yeni başlayanlar için uygun olan örnekler de burada ele alınacak. Aşağıda galeri halinde yer alan liflerden beğendikleriniz için verilen bağlantılara tıklayarak istediğiniz life ve yapılışları ile alakalı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Lif Modelleri

Kolay lif modelleri arasında yer alan en güzel banyo keselerini bir araya getirmeye çalıştım. Dilerseniz çeyizinizdeki eksikleri gidermek dilerseniz gündelik olarak kullanmak için bu kolay lif örneklerini örebilirsiniz.

Sonsuzluk lif yapımıAcemiler İçin Yeni Sezon Sonsuzluk Lif yapılışının kolay olması kadar görüntüsünün güzel olmasıyla ön plana çıkmaktadır.

Ayıcık lif yapımıAyıcık Şeklinde Lif Nasıl Yapılır? diyen kişiler için ayı banyo kesesi olarak da bilinen bu tasarımın tüm detaylarını ele aldık.

Gelin damat lif yapımıDeğişik Gelin Damat Lifi Nasıl Yapılır? işinizi kolaylaştıracak yöntemlere verdiğimiz bilgilerden ulaşın.
elbise lif yapımıYakalı Çan Şeklinde Elbise Lif maharetine güvenen bayanlar için tasarlanan kolay bir banyo kesesi örneği olarak bilinmektedir.

Yeni Uzun Lif Modelleri

Uzun lif modelleri, kullanım açısından en iyi olan örnekleri kapsar. Özellikle sırt bölgesine uzanamadığından dolayı ilgili kısımları yeterli oranda keseleyemeyenleriniz varsa kesinlikle diğer tasarımları bir kenara bırakıp bu örneklere odaklanmanızı tavsiye ederim.

Püsküllü uzun lif yapımıÇeyizlik Çiçekli Püsküllü Uzun Lif kişiye kullanım kolaylığı sağlaması kadar güzel bir görünüme sahip olmasıyla ön plana çıkıyor.

örümcekli halkalı lif yapımıGenç Kızlara Özel Örümcekli Halkalı Lif çeyiz hazırlığında olan evlenme çağındaki genç kızlara özel olarak tasarlanmış bir örnektir.

Kalpli lif yapımıTrend El Örgüsü Kalpli Lif yeni sezon banyo kesesi tasarımları arasında yer almaktadır ve şüphesiz maharet gerektiren bir örnektir.
Balık lif yapımıEle Geçirmeli Desenli Balık Lif ele geçirmeli özelliktedir. Çocuğunuzun seveceği bir örneğe ihtiyacınız varsa örmeyi deneyin.

Kare Güzel Banyo Lifleri

Dünyanın en güzel banyo liflerini incelediğimde bunların büyük bölümünün kare olarak yapıldığını gördüm. Ülkemizde de kare lif modelleri diğer tasarımlara oranla daha fazla ilgi görüyor. Bu yüzden kesinlikle bu makalede kare olanların da yer almasını düşündüm ve en güzel örnekleri sadece sizler için bir araya getirdim.

çaydanlık lif yapımıMavi Çaydanlık Lif çay tiryakisi sayısı çok olan bir millet olduğumuzdan dolayı en çok sevilen lifler arasında yer alan bir örneğimizdir.

Sen ve ben yazılı lif yapımıSen ve Ben Yazılı Lif modeli kare lif modelleri arasında yer alıp aşkını örgülere yansıtanlar tarafından örülmektedir.

Badem şekeri lif yapımıBadem Şekeri Lif (Bayram Şekeri) modelimiz özellikle farklı renkleri içerisinde barındıran örnekleri seven kişiler için uygundur.
çam dalı lif yapımıYeniliklere Açık Olanlara Çam Dalı Lif tasarımını detaylarıyla birlikte, tüm yeni örgü tekniklerini ele alarak anlattık.

Çeyizlik Yuvarlak Lif Modelleri

Diğer liflere göre tasarım açısından daha güzel görünmelerinden dolayı yuvarlak lif modelleri özellikle çeyizlik lif örneği olarak yapılır. Son zamanlarda en çok ilgi gören yuvarlak lif modelleri belirlendikten sonra bunların yapılışlarını ele aldık. Uzun zamandan beri aradığınız birçok örneğe rehberimizden ulaşabilirsiniz.

Pıtırcık lifRengarenk Yuvarlak Pıtırcık Lif Yapımına orta kısmından başlanan bir tasarımdır. Sabun bezimizin büyük kısmında fıstık örgü tekniği kullanılır.

Bahar çiçeği lif yapımıSüslü Bahar Çiçeği Lifi Birleştirmeli bir modeldir. Aplike yuvarlak parçaların özel birleştirme yöntemleriyle birleştirilmesi ile yapılır.

çarkıfelek lif yapımıDeğişik çarkıfelek lif popüler bir örnektir. İki farklı renkte iplik kullanılarak yapılır ve rüzgar gülü olarak da bilinir. Ortasından sprial halde de tasarlanabilir.

Puf çiçekli lif yapımıYuvarlak Puf Çiçekli Lif Pofuduk sıfatına nail olacak kadar yumuşaktır. Aplike çiçeklerle süslenen bu çiçekli yuvarlak lif modelini çok seveceksiniz.

İlgi Gören 2018 Lif Modelleri

Genç kızların çeyizlerinde günümüzde de yer almaya devam eden örgü lif modelleri, en çok yapılan örgü ürünler arasında yer almaya devam ediyor. Hem tığ işi hem de şişle örülen çok sayıda lif modeli vardır. Bu örneklerin büyük kısmı da sayfamızda sizlerle paylaşılmıştır.

1. Üçlü Takım Lif

üçlü takım lif

Lifler artık tek parça halinde yapılmak yerine üçlü takım olarak örülmektedir. Lif takımları tekli parçalara göre daha fazla ilgi görüyor. Eğer elişi dünyasındaki yenilik sizin için önemliyse lifleri takım halinde örmenizi tavsiye ederim.

2. Buğday Başağı Lif Modeli

Buğday başağı lif modeli

Ekinler olgunlaşmaya başladığı zaman buğday sağlarında başaklar meydana gelir. Bu Türk tarihi boyunca bereketi simgelemiştir. İlgili özelliğinden dolayı yapılan elişlerinde buğday başağı deseni sıklıkla yer almıştır. İlgili desenleri örgü liflerde de görmek mümkündür.

3. Baklava Dilimli Kese Lif

Baklava dilimli kese lif

Liflerde baklava dilimlerinin olmasını çok seviyorum. Bu tasarımı diğerlerinden ayıran en önemli özellik kese şeklinde olmasıdır. Yani vücudu keseleme esnasında ele geçirerek keselemenin daha rahat bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

4. Çilekli Lif Örneği

Çilekli lif örneği

Çilekli lifler genellikle çilek şeklinde yapılsa da yuvarlak, uzun ve kare liflerin üstünde çilek desenlerinin işlenmesiyle de elde edilir. Bir tercih yapmanız gerekirse size çilek şeklinde olan tasarımları tavsiye ederiz.

5. Aşkıma Yazılı Lif Modelleri

Aşkıma yazılı lif modeli

Üzeri yazılı lif modelleri arasında yer alan aşkıma yazılı lif örneği genç kızlar tarafından tercih edilmektedir. Yüreğiniz aşka düştüyse yani aşık olduysanız aşkınızı aşkıma yazılı lif örneği ile gösterebilirsiniz. Özellikle görücü usulü yerine severek evlilik yapacak olan genç kızların çeyizlerinde mutlaka yer alması gereken bir tasarımdır. Aşkın rengi kırmızı olduğu için bunu örerken kırmızı ve kırmızıya yakın renkte olan iplikleri kullanmanızı tavsiye ederim.

6. Yumuşak Civcivli Bebek Lifi

Yumuşak civcivli bebek lifi

Bebeklere bebek mevlitleri için bebek bohçası hazırlanır. Bu bohçanın içerisinde bebeği yıkarken keselemek için kullanılan yumuşak bebek lifi modelleri de yer alır. Kızınızın ya da bir yankınızın yakın zaman içerisinde bebeği olacaksa mevlit hazırlıkları için yumuşak dokuya sahip olan bu keseleri örmenizi tavsiye ederim.

7. 3D (Üç Boyutlu) Lif

3D üç boyutlu lif modeli

Kabartılı desenlerden, aplike örgü süslemelerinden oluşan liflerin büyük kısmı 3D yani üç boyutlu lif olarak isimlendirilir. Özellikle üstünde tomurcuklar yer alan üç boyutlu lif bunların en meşhur olanıdır. Biraz uğraştırıcı olsa da kesinlikle arşivinizde olması gereken bir örnektir.

8. Örümcekli Fırfırlı Lahana Lif

örümcekli fırfırlı lahana lif modeli

Üstünde salkım saçak fırfırların yer aldığı örümcek fırfırlı lahana lif modeli kesinlikle en çok beğenilen örneklerden birisidir. Yapımı diğer lif çeşitlerine göre kısmen daha zordur. Bu yüzden daha çok maharetlerine güvenen bayanların yapmayı düşünmesi gereken bir modeldir. Eğer örgü yaparak ailenizi geçindiren bir kişiyseniz bu tasarımı kesinlikle satış arşivinize ekleyin. İlgi çok olduğundan dolayı daha fazla alıcıya ulaşmanız mümkündür.

9. Parmaklı Eldiven Lif Modeli

Parmaklı eldiven lif modeli

Aplike çiçeklerle süslenmiş olan bu parmaklı eldiven lif modeli gerçekten de çok güzel. Özellikle çeyizlik lif örneği olarak kullanılabilir. Temel düzeyde tığ işi örgü bilginiz varsa bu parmaklı eldiven lif modelini rahatlıkla yapabilirsiniz.

10. Facebook Gülen Yüz Emojili Lif Örneği

Facebook emojili lif modeli

Facebook Twitter Google Plus gibi sosyal medya platformlarına ek olarak mobil yazılımların her geçen gün artması, emoji kavramının ön plana çıkmasını sağladı. Emoji, duygu ve düşünceleri ifade etmek adına kullanılan ikon şeklindeki görsellerdir. Bunlar arasında yer alan gülen yüz sıklıkla kullanılır. Bunların örgü ürünlerde de yer almasını uygun gören tasarımcıların olmasından dolayı yukarıdaki gibi gülen yüz Emojili lif örneği ortaya çıkmıştır. Özellikle gençler bu tarz örgü ürünlere bayılmaktadır.

11. Hayvan Desenli Horoz Lif

Horoz lif modelleri

Horoz, sabahları aynı kurmalı saat gibi öterek bizleri uyandıran kümes hayvanlarındadır. Tarih boyunca gücün ve iktidarın sembolü olmuştur. Bu özelliğinden dolayı horoz şekli bazı ülkelerin bayraklarında bile yer almıştır. Böylesine geniş bir alana yayılma imkanı olduğundan dolayı örgü ürünlerde de horoz desenlerine rastlanır. Hayvan desenli horoz lif modeli de bunlardan birisidir.

12. İki Renkli Papatyalı Lif

Papatya lif modeli

Uzun, yıldız, tomurcuk ve kare formlarda çok farklı çeşitte yapılan papatyalı lif modelleri en zarif görünüme sahip tasarımlardandır. Farklı renklerde yapanlar olsa da orijinalini aratmaması için beyaz ipliklerle yapılması taraftarıyım. Model kesinlikle kendisini beyaz renkte ipliklerle daha iyi gösteriyor.

13. Hello Kitty Kese Lif

Hello Kitty kese lif modeli

Hello Kitty adlı çizgi film karakteri popüler çizgi kahramanlardandır. Genç kızlar Hello Kitty karakterini daha farklı bir şekilde sevmektedir. Bu da ilgili karakterin çantalardan tutun da örgü ürünlere kadar ulaşmasını sağlamıştır. Kızınızın ya da torununuzun Hello Kitty karakterine ilgisi varsa bu banyo kesesini çok beğenebilir.

14. Kalpli Lif Modeli

Kalpli lif modeli

Mavi ve beyaz renkte iplikler kullanılarak örülen bu kalpli lif modeli, 4 kalp motifinin örülüp birleştirilmesiyle elde ediliyor. Kalp denildiği zaman kırmızı renk akla geldiği için kırmızı renkte ipliklerle örülürse daha güzel sonuç alınacağını düşünüyorum.

15. Sepet Lif Örneği

Sepet lif örneği

Üstünde aplike çiçekler yer alan sepet lif örneği hem kullanışlı hem de güzel bir tasarımdır. Aplike bilginiz varsa sepetin üstünde meyveler yaparak örneği kimsede olmayan güzel bir tasarım haline getirebilirsiniz.

16. Tomurcuk Çiçekli Yıldız Lif

Yıldız lif örneği

Bu lif üç boyutlu yıldız lif örneği olarak da biliniyor. Üstünde yer alan tomurcuk çiçekler yıldız lifin boyut kazanmasını sağlıyor. 3 farklı renkte iplik kullanılarak yapılan yıldız lif örneği en güzel ve en yeni liflerdendir. Modaya ayak uydurmak için tercihinizi bu örnekten yana kullanabilirsiniz.

17. Kelebek Lif Modelimiz

Kelebek lif modelleri

Bahar gelip çiçekler açtığı zaman rengarenk çiçekleri kelebekler süsler. Bu yüzden kelebek denildiği zaman her zaman bahar akla gelir ve insanın içini neşe kaplar. Sizler de yaptığınızın örgülerin size keyif vermesini istiyorsanız kelebek lif modelimizi kesinlikle denemelisiniz.

18. Kasnakta Yapılan Lif Modeli

Kanakta yapılan lif modeli

Bazılarınız ne tığ işi ne de şiş örgü teknikleri hakkında en ufacık bilgiye sahip değildir. Tabi ki örgü yapmayı bilmemek lif yapmanıza engel değildir. Tuhafiyelerden kolay bir şekilde temin edebileceğiniz kasnakları kullanarak kolay bir şekilde lif yapabilirsiniz. Sizlere sunmuş olduğumuz bu güzel lif örneği kasnakta yapılmış bir tasarımdır.

19. Üzümlü Lif Modeli

Üzümlü lif modeli

Üzümlü lif modeli genellikle yıldız formunda yapılır. Ayrıca kare, yuvarlak ve uzun olarak örülenleri de bulunmaktadır. Yapımına göbek kısmından başlansa da lifimiz dilimlerden oluştuğu için dilimlerin tamamı tek tek örülmektedir. Life ismini veren üzümler aplike olarak yapılıp sonrasında üste eklenerek lif tamamlanmaktadır.

20. Laleli Lif Modeli
Tohumlu laleler lif modeli lif dünyasına kazandırıldığı günden bu yana çok sayıda laleli lif tasarımı yapıldı. Lalelerin örgü ürünlerde bu denli çok tercih edilmesinin sebebi lalelerin Türklükle özdeşleştirilmiş olmasıdır. Çok güzel olmasından dolayı bu lifi yapmaya başladığınız zaman biran önce bitirmek isteyeceğinizi düşünüyoruz.

21. Nazar Boncuklu Lif

Nazar boncuğu şeklinde yapılan bu lif, ele geçirildiğinden dolayı kese özelliğindedir. Size bakan alımlı gözler nedeniyle negatif enerji yüklendiğinize inanıyorsanız örgü ürünlerinizde de nazar boncuğu desenlerini kullanabilirsiniz. Kare, yuvarlak ve uzun olarak nazar boncuklu liflerin yapılması mümkündür.

22. Püsküllü Lif

Benim gibi liflerinizde uzun saçakların olmasını seviyorsanız kesinlikle püsküllü lif modellerinin tam da size göre olduğunu söyleyebilirim. Bu lifi yaparken tek renk iplik kullanmanız gerekmektedir. Lifte yer alan püsküllerin zaman içerisinde yıpranma ihtimali vardır. Bu yüzden bu örneği yaparken kaliteli lif iğlerini kullanmanız gerekmektedir.

23. Sonsuzluk Lif

Sonsuzluk işareti şeklinde olan bu tasarım aşkın sonsuz olduğunu ifade eder. Özellikle birini sonsuza kadar sevip ona değer vereceğinizi düşünüyorsanız sonsuzluk lif modeli kesinlikle uygun bir hediye olacaktır. Yeni lif örnekleri arasında yer aldığı için çok istek alan bu lifi örmenizi tavsiye ederiz.

24. Tavşan Lif

Hem genç kızlar hem de çocuklar için uygun bir lif olan tavşanlı lif, sevimli sabun bezleri arasında yer almaktadır. Tavşan desenlerinin yer aldığı ya da tavşan şeklinde olan örgü ürünler hoşunuza gidiyorsa bu lif tasarımını da çok seveceğinizi düşünüyoruz.

25. En Güzel Üçgenli Banyo Lifi

Yakalı Üçgen Lif Yapımı

Bu lif üçgen formunda olup kese liflerdendir. Model bu yılın modası olan yakalı üçgen lif olarak isimlendirilmektedir. Güzel bir banyo lifi arayışında olanlarınız varsa bu üçgenli lifi örebilir.

Sizlere 2018 yılının en güzel lif modelleri sunuldu. İlerleyen günlerde yeni lif örnekleri örgü dünyasına kazandırılınca ilgili harika örnekleri de elimizden geldiğince ele almaya çalışacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here