2018 Lif Modelleri Yeni En Güzel 35+ Lif Örnekleri

En güzel banyo lifleri arasında yer alan yuvarlak, uzun, kare ve kolay lif modelleri ele alındı. Yeni lif örnekleri nelerdir diye merak ediliyorsanız bu makaleden en güzel lif çeşitleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

0
52
Lif modelleri örnekleri

Örgü lif modelleri, duş alırken vücudu keselemek adına kullanılan örgü ürünlere denir. Her yıl olduğu gibi bu yıla damgasını vurmuş olan çok sayıda örgü lif örnekleri vardır. Örgü tutkunları lif yapmayı hobi edindiği için sizlere yeni en güzel lif örnekleri yapılışları anlatımlı olarak ele alınıp sunulacak.

Lif modelleri özellikle çeyizlerin vazgeçilmez örgü ürünleri arasında yer alır. Tığ işi örgü teknikleri kullanılarak yapılan çeşitleri olduğu gibi şişle örülen lif modelleri de vardır. Bu makalede sizlere elimizde geldiğince tüm örgü lif örnekleri hakkında bilgi vereceğiz. Ayrıca yapılışları da detaylarıyla ele alındığı için zorlanmadan bu lifleri örebileceksiniz.

Yapacağımız paylaşımlar arasında kare, kolay, uzun, yuvarlak ve daha birçok lif modeli yer alıyor. Özellikle yeni başlayanlar için uygun olan örnekler de burada ele alınacak. Aşağıda galeri halinde yer alan liflerden beğendikleriniz için verilen bağlantılara tıklayarak istediğiniz life ve yapılışları ile alakalı bilgilere ulaşabilirsiniz.

2018 Lif Modelleri ve Yapılışları

Genç kızların çeyizlerinde günümüzde de yer almaya devam eden örgü lif modelleri, en çok yapılan örgü ürünler arasında yer almaya devam ediyor. Hem tığ işi hem de şişle örülen çok sayıda lif modeli vardır. Bu örneklerin büyük kısmı da sayfamızda sizlerle paylaşılmıştır.

1. Yeni Sezon Lif Modeli

Yeni sezon lif modeli

Çeyizlerde modası geçmiş olan elişlerinin olması istenmez. Bu yüzden yeni sezon lif modelleri her zaman diğerlerine göre daha fazla ilgi görür. Eğer çeyizinizde eksiğiniz varsa ya da modayı takip etmek sizin için önemliyse tercihinizi yeni sezon liflerinden yana kullanın.

2. Çiçekli Uzun Lif Modelleri

Çiçekli uzun lif

Sırt bölgesini keselemeyi kolaylaştırmasından dolayı uzun lif modelleri özellikle günlük kullanımlarda tercih edilir. Normalde düz örgü teknikleri kullanılarak yapılır. Çeyiz gibi yerlerde kullanmak için tasarlanmış olan güzel ve yapımı maharet gerektiren çiçekli uzun lif modelleri de bulunmaktadır.

3. Renkli Pıtırcık Lif Modeli

Pıtırcık lif modeli

Malzemeler: Fosforlu pembe ve beyaz renkte ip. 5 numara tığ. İsteyen kişiler artan iplerini değerlendirmek için 2 renkten fazla renkte iplik de kullanabilir.
Çeşidi: kolay – tığ işi – yapılışı
Boyut: modeli 37 kutucuk üstüne kurmanız yeterli olacaktır.Modeldeki kutucukları 80 zincirin üstüne oluşturmanız uygundur.

Pıtırcık lif, sahip olduğu pamuksu yapısı sayesinde cildini korumak isteyenlerin tercih ettiği bir örnek haline gelmiştir. Genelde iki farklı renkte iplik kullanılarak yapılıyor olsa da çok sayıda farklı renkte ipliğin bir araya getirilmesiyle de örülebilir. Farklı renkte ipliklerle yapılınca da güzel olduğunu söyleyebiliriz.

Bu örneği yaparken en çok kararsız kalınan kısım modelin boyutudur. Yaptığımız denemeler sonucunda 30’lu karelere yapıldığı zaman ideal boyutlarda olduğunu gördük. Sizler de boyut konusunda kararsızsanız 30’lu karaler yaparak örebilirsiniz.

4. Üçlü Takım Lif

üçlü takım lif

Lifler artık tek parça halinde yapılmak yerine üçlü takım olarak örülmektedir. Lif takımları tekli parçalara göre daha fazla ilgi görüyor. Eğer elişi dünyasındaki yenilik sizin için önemliyse lifleri takım halinde örmenizi tavsiye ederim.

5. Bahar Çiçeği Lifi

Bahar çiçeği lifi

Bahar denildiği zaman akla gelen ilk şey rengarenk açan çiçeklerdir. Büyük bir çiçekten meydana gelen bu lifimize bu yüzden bahar çiçeği adı verilmiştir. Doğayla iç içe yaşam sürmeyi seven bir kişiyseniz bu sabun bezi tasarımını çok seveceğinizi düşünüyorum.

6. Buğday Başağı Lif Modeli

Buğday başağı lif modeli

Ekinler olgunlaşmaya başladığı zaman buğday sağlarında başaklar meydana gelir. Bu Türk tarihi boyunca bereketi simgelemiştir. İlgili özelliğinden dolayı yapılan elişlerinde buğday başağı deseni sıklıkla yer almıştır. İlgili desenleri örgü liflerde de görmek mümkündür.

7. Balık Lif Modeli

Balık lif modeli

Hayvan desenli lifler arasında yer alan balık lif modeli en sevilenlerden birisidir. Genellikle bebekler için yapılır. İyi niyetin ve bereketin simgesi olmasından dolayı bu lif örneğine çeyizlerde de rastlamak mümkündür.

8. Baklava Dilimli Kese Lif

Baklava dilimli kese lif

Liflerde baklava dilimlerinin olmasını çok seviyorum. Bu tasarımı diğerlerinden ayıran en önemli özellik kese şeklinde olmasıdır. Yani vücudu keseleme esnasında ele geçirerek keselemenin daha rahat bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

9. Ayıcık Lif Örneği

Ayıcık lif modeli

Son zamanların en çok istek alan liflerinden birisi de ayıcık lif örneğidir. Genelde bebek lifleri olarak kullanılır. Pelüş oyuncaklara olan ilginin artmasından dolayı gençlerin de ayıcık lif örneğini tercih ettiğini görüyorum.

10. Çilekli Lif Örneği

Çilekli lif örneği

Çilekli lifler genellikle çilek şeklinde yapılsa da yuvarlak, uzun ve kare liflerin üstünde çilek desenlerinin işlenmesiyle de elde edilir. Bir tercih yapmanız gerekirse size çilek şeklinde olan tasarımları tavsiye ederiz.

11. Aşkıma Yazılı Lif Modelleri

Aşkıma yazılı lif modeli

Üzeri yazılı lif modelleri arasında yer alan aşkıma yazılı lif örneği genç kızlar tarafından tercih edilmektedir. Yüreğiniz aşka düştüyse yani aşık olduysanız aşkınızı aşkıma yazılı lif örneği ile gösterebilirsiniz. Özellikle görücü usulü yerine severek evlilik yapacak olan genç kızların çeyizlerinde mutlaka yer alması gereken bir tasarımdır. Aşkın rengi kırmızı olduğu için bunu örerken kırmızı ve kırmızıya yakın renkte olan iplikleri kullanmanızı tavsiye ederim.

12. Yumuşak Civcivli Bebek Lifi

Yumuşak civcivli bebek lifi

Bebeklere bebek mevlitleri için bebek bohçası hazırlanır. Bu bohçanın içerisinde bebeği yıkarken keselemek için kullanılan yumuşak bebek lifi modelleri de yer alır. Kızınızın ya da bir yankınızın yakın zaman içerisinde bebeği olacaksa mevlit hazırlıkları için yumuşak dokuya sahip olan bu keseleri örmenizi tavsiye ederim.

13. Çaydanlık Lif Modeli

çaydanlık lif modeli

Bu lif kare formda olup üstünde çaydanlık eseni yer almaktadır. Kimisi bu life demlik lif modeli de demektedir. Evlilik sonrasında hayatını ev hanımı olarak sürmeye devam edecek olan bayanların tercihlerinden olan bu lif, en sevdiğim keseler arasında yer alıyor.

14. Çam Ağacı Dalı Lif Örneği

Çam ağacı dalı lif modeli

Çam ağaçları, her daim yeşil olmalarıyla bilinen ağaç türüdür. Bazı medeniyetlerde kutsal olarak dahi görüldükleri olmuştur. Bu yüzden bu tarz mistik öğeler elişlerinde de yer almıştır. Çam ağacı dalı lif örneği de sadece bunlardan birisidir. Günlük kullanıma uygun bir örnek arıyorsanız bu tasarımı tercih edebilirsiniz.

15. Çarkıfelek Lif Tasarımı

Çarkıfelek lif modeli

Kiminin rüzgârgülü kimininse çarkıfelek lif dediği bu tasarım en yeni lif modelleri arasında yer alıyor. Genelde 3 farklı renkte iplik kullanılarak yapılsa da daha fazla renkte iplikle de örülmesi mümkündür. Örneğin çarkıfelek dilimlerinin tamamını birbirinden farklı renkte yapabilirsiniz. Yıldız şeklinde olan tasarımlar olduğu gibi yuvarlak ve kare formda olan çeşitleri de bulunuyor.

16. Puf Çiçekli Lif Çeşidi

Puf çiçekli lif

Üstünde kabartılı olarak aplike çiçeklerin yer alması bu tasarımı puf çiçekli lif modeli denilmesini sağlamıştır. Yapılan çiçeklerde genelde göze batan çarpıcı renkler tercih edilmektedir. Bu da ilk görüldüğü zaman bu life odaklanılmasını sağlamaktadır. Genelde çeyizlerde görmeye alışık olsak da maharetlerine güvenen kişiler banyo dekorasyonlarına renk katmak için de bu lifi örebilir.

17. Gelin Damat Lifi

Gelin damat lif modeli

Çeyizlik lif modellerinin vazgeçilmez örneklerinden birisi de üstünde gelin damat figürleri yer alan liflerdir. Eğer çeyiz hazırlığı yapıyorsanız ve henüz bu tasarımı liflerin arasına eklemediyseniz en kısa zaman içerisinde örüp eksiğinizi tamamlamanızı tavsiye ederiz.

18. 3D (Üç Boyutlu) Lif

3D üç boyutlu lif modeli

Kabartılı desenlerden, aplike örgü süslemelerinden oluşan liflerin büyük kısmı 3D yani üç boyutlu lif olarak isimlendirilir. Özellikle üstünde tomurcuklar yer alan üç boyutlu lif bunların en meşhur olanıdır. Biraz uğraştırıcı olsa da kesinlikle arşivinizde olması gereken bir örnektir.

19. Örümcekli Fırfırlı Lahana Lif

örümcekli fırfırlı lahana lif modeli

Üstünde salkım saçak fırfırların yer aldığı örümcek fırfırlı lahana lif modeli kesinlikle en çok beğenilen örneklerden birisidir. Yapımı diğer lif çeşitlerine göre kısmen daha zordur. Bu yüzden daha çok maharetlerine güvenen bayanların yapmayı düşünmesi gereken bir modeldir. Eğer örgü yaparak ailenizi geçindiren bir kişiyseniz bu tasarımı kesinlikle satış arşivinize ekleyin. İlgi çok olduğundan dolayı daha fazla alıcıya ulaşmanız mümkündür.

20. El Sokmalı Elbise Lif Örneği

Elbise lif modeli

Yakalı, çan, fırfırlı ve robadan elbise lif modelleri en güzel liflerdendir. Oyuncak bebek elbisesinde olan bu sevimli tasarımlar banyonuzun hayat bulmasını sağlayacak. Benim favorim çan formunda olan tasarımdır. Sizler de eğer kararsız kaldıysanız çan şeklinde olanı örebilirsiniz.

21. Parmaklı Eldiven Lif Modeli

Parmaklı eldiven lif modeli

Aplike çiçeklerle süslenmiş olan bu parmaklı eldiven lif modeli gerçekten de çok güzel. Özellikle çeyizlik lif örneği olarak kullanılabilir. Temel düzeyde tığ işi örgü bilginiz varsa bu parmaklı eldiven lif modelini rahatlıkla yapabilirsiniz.

22. Facebook Gülen Yüz Emojili Lif Örneği

Facebook emojili lif modeli

Facebook Twitter Google Plus gibi sosyal medya platformlarına ek olarak mobil yazılımların her geçen gün artması, emoji kavramının ön plana çıkmasını sağladı. Emoji, duygu ve düşünceleri ifade etmek adına kullanılan ikon şeklindeki görsellerdir. Bunlar arasında yer alan gülen yüz sıklıkla kullanılır. Bunların örgü ürünlerde de yer almasını uygun gören tasarımcıların olmasından dolayı yukarıdaki gibi gülen yüz Emojili lif örneği ortaya çıkmıştır. Özellikle gençler bu tarz örgü ürünlere bayılmaktadır.

23. Hayvan Desenli Horoz Lif

Horoz lif modelleri

Horoz, sabahları aynı kurmalı saat gibi öterek bizleri uyandıran kümes hayvanlarındadır. Tarih boyunca gücün ve iktidarın sembolü olmuştur. Bu özelliğinden dolayı horoz şekli bazı ülkelerin bayraklarında bile yer almıştır. Böylesine geniş bir alana yayılma imkanı olduğundan dolayı örgü ürünlerde de horoz desenlerine rastlanır. Hayvan desenli horoz lif modeli de bunlardan birisidir.

24. İki Renkli Papatyalı Lif

Papatya lif modeli

Uzun, yıldız, tomurcuk ve kare formlarda çok farklı çeşitte yapılan papatyalı lif modelleri en zarif görünüme sahip tasarımlardandır. Farklı renklerde yapanlar olsa da orijinalini aratmaması için beyaz ipliklerle yapılması taraftarıyım. Model kesinlikle kendisini beyaz renkte ipliklerle daha iyi gösteriyor.

25. Hello Kitty Kese Lif

Hello Kitty kese lif modeli

Hello Kitty adlı çizgi film karakteri popüler çizgi kahramanlardandır. Genç kızlar Hello Kitty karakterini daha farklı bir şekilde sevmektedir. Bu da ilgili karakterin çantalardan tutun da örgü ürünlere kadar ulaşmasını sağlamıştır. Kızınızın ya da torununuzun Hello Kitty karakterine ilgisi varsa bu banyo kesesini çok beğenebilir.

26. Kalpli Lif Modeli

Kalpli lif modeli

Mavi ve beyaz renkte iplikler kullanılarak örülen bu kalpli lif modeli, 4 kalp motifinin örülüp birleştirilmesiyle elde ediliyor. Kalp denildiği zaman kırmızı renk akla geldiği için kırmızı renkte ipliklerle örülürse daha güzel sonuç alınacağını düşünüyorum.

27. Sepet Lif Örneği

Sepet lif örneği

Üstünde aplike çiçekler yer alan sepet lif örneği hem kullanışlı hem de güzel bir tasarımdır. Aplike bilginiz varsa sepetin üstünde meyveler yaparak örneği kimsede olmayan güzel bir tasarım haline getirebilirsiniz.

28. Tomurcuk Çiçekli Yıldız Lif

Yıldız lif örneği

Bu lif üç boyutlu yıldız lif örneği olarak da biliniyor. Üstünde yer alan tomurcuk çiçekler yıldız lifin boyut kazanmasını sağlıyor. 3 farklı renkte iplik kullanılarak yapılan yıldız lif örneği en güzel ve en yeni liflerdendir. Modaya ayak uydurmak için tercihinizi bu örnekten yana kullanabilirsiniz.

29. Halkalı Lif Örneği

Halkalı lif örneği

Uzun liflerin büyük bölümünün uç kısımlarına halka yapılır. Halkaların yapılmasının en büyük nedeni keseleme sırasında lifin elden düşmesini engellemektir. Özellikle fazla kilolu olan kişiler keseleme sırasında değim yerindeyse ızdırap çekmektedir. Halkalı lifler sayesinde ulaşılması zor olan kısımlara rahat ulaşıp kolay bir şekilde duş esnasında keselenebilirsiniz.

30. Kelebek Lif Modelimiz

Kelebek lif modelleri

Bahar gelip çiçekler açtığı zaman rengarenk çiçekleri kelebekler süsler. Bu yüzden kelebek denildiği zaman her zaman bahar akla gelir ve insanın içini neşe kaplar. Sizler de yaptığınızın örgülerin size keyif vermesini istiyorsanız kelebek lif modelimizi kesinlikle denemelisiniz.

31. Kasnakta Yapılan Lif Modeli

Kanakta yapılan lif modeli

Bazılarınız ne tığ işi ne de şiş örgü teknikleri hakkında en ufacık bilgiye sahip değildir. Tabi ki örgü yapmayı bilmemek lif yapmanıza engel değildir. Tuhafiyelerden kolay bir şekilde temin edebileceğiniz kasnakları kullanarak kolay bir şekilde lif yapabilirsiniz. Sizlere sunmuş olduğumuz bu güzel lif örneği kasnakta yapılmış bir tasarımdır.

32. Üzümlü Lif Modeli

Üzümlü lif modeli

Üzümlü lif modeli genellikle yıldız formunda yapılır. Ayrıca kare, yuvarlak ve uzun olarak örülenleri de bulunmaktadır. Yapımına göbek kısmından başlansa da lifimiz dilimlerden oluştuğu için dilimlerin tamamı tek tek örülmektedir. Life ismini veren üzümler aplike olarak yapılıp sonrasında üste eklenerek lif tamamlanmaktadır.

33. Laleli Lif Modeli

Tohumlu laleler lif modeli lif dünyasına kazandırıldığı günden bu yana çok sayıda laleli lif tasarımı yapıldı. Lalelerin örgü ürünlerde bu denli çok tercih edilmesinin sebebi lalelerin Türklükle özdeşleştirilmiş olmasıdır. Çok güzel olmasından dolayı bu lifi yapmaya başladığınız zaman biran önce bitirmek isteyeceğinizi düşünüyoruz.

34. Nazar Boncuklu Lif

Nazar boncuğu şeklinde yapılan bu lif, ele geçirildiğinden dolayı kese özelliğindedir. Size bakan alımlı gözler nedeniyle negatif enerji yüklendiğinize inanıyorsanız örgü ürünlerinizde de nazar boncuğu desenlerini kullanabilirsiniz. Kare, yuvarlak ve uzun olarak nazar boncuklu liflerin yapılması mümkündür.

35. Püsküllü Lif

Benim gibi liflerinizde uzun saçakların olmasını seviyorsanız kesinlikle püsküllü lif modellerinin tam da size göre olduğunu söyleyebilirim. Bu lifi yaparken tek renk iplik kullanmanız gerekmektedir. Lifte yer alan püsküllerin zaman içerisinde yıpranma ihtimali vardır. Bu yüzden bu örneği yaparken kaliteli lif iğlerini kullanmanız gerekmektedir.

36. Sonsuzluk Lif

Sonsuzluk işareti şeklinde olan bu tasarım aşkın sonsuz olduğunu ifade eder. Özellikle birini sonsuza kadar sevip ona değer vereceğinizi düşünüyorsanız sonsuzluk lif modeli kesinlikle uygun bir hediye olacaktır. Yeni lif örnekleri arasında yer aldığı için çok istek alan bu lifi örmenizi tavsiye ederiz.

37. Sen ve Ben Yazılı Lif

Sen ve ben kelimeleri genelde aşkı zirvede yaşayan kişilerin kullanmayı sevdiği kelimelerdir. Özellikle uzun zamandan beri aşk yaşayan ve düğün hazırlığında olan genç kızlar sen ve ben yazılı lifi tercih etmektedir. Çeyizinizi böylesine güzel bir liften mahrum etmemek için sen ve ben yazılı bu örneği denemelisiniz.

38. Tavşan Lif

Hem genç kızlar hem de çocuklar için uygun bir lif olan tavşanlı lif, sevimli sabun bezleri arasında yer almaktadır. Tavşan desenlerinin yer aldığı ya da tavşan şeklinde olan örgü ürünler hoşunuza gidiyorsa bu lif tasarımını da çok seveceğinizi düşünüyoruz.

39. En Güzel Üçgenli Banyo Lifi

Yakalı Üçgen Lif Yapımı

Bu lif üçgen formunda olup kese liflerdendir. Model bu yılın modası olan yakalı üçgen lif olarak isimlendirilmektedir. Güzel bir banyo lifi arayışında olanlarınız varsa bu üçgenli lifi örebilir.

Sizlere 2019 yılının en güzel lif modelleri sunuldu. İlerleyen günlerde yeni lif örnekleri örgü dünyasına kazandırılınca ilgili harika örnekleri de elimizden geldiğince ele almaya çalışacağız.

Önceki İçerikKokulu Taş Nasıl Yapılır Püf Noktaları
47 yaşında, Sakaryalı tam bir hobi aşığı olarak internet ortamında yer alan en değerli hobileri sizlerle paylaşabilmek için bu web siteyi açtım. Sizlere kısmen kendimi uzman hissettiğim hobi, örgü ve elişi konularında elimden geldiğince bilgiler vermek ve bu sayede bu mecraya katkı sağlamak en büyük hedefimdir. Web sitemi Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak destek olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here