kuru üzüm örgü modeli anlatımlı

Kuru üzüm örgü modeli şişle yapılan örgülerdendir. Özellikle kuru üzüm örgü modeli yeleklerde kullanılmaya başlanınca daha fazla ilgi görmeye başladı. Değişik ve fazla yaygın olmayan bir şiş örgü modeli arıyorsanız kesinlikle kuru üzüm örgü modeli sizler için uygun.

Kuru üzüm örgü modeli yetişkin örgü ürünlerinde kullanılsa da emin olun bu örgü modeli bebek ürünlerinde daha rahat bir şekilde kullanılır. Mesela bu örgü örneğini kullanarak bir bebek yeleği yaparsanız daha güzel sonuçlar alacağınızdan şüphe etmiyorum. Dışarıdan bakıldığı zaman zor bir model olarak görülebilir. Düne kadar ben de kuru üzüm örgü modelinin nasıl yapıldığını bilmiyordum ama yapmaya başladığım zaman gayet kolay olduğunu gördüm. Birçoğunuz bu modelle yeni tanışacağından dolayı ilk olarak sözel anlatımlı daha sonra Türkçe video açıklamalı olarak bu örgü modelini sizlere aktaracağım.

Kuru üzüm örgü örneği anlatımlı

kuru üzüm örgü örneği anlatımlı

Kuru üzüm örgü örneği 2 ve karları olacak şekilde 1 ilmek arttırarak başlanmaktadır. Yapacağınız yeleği veya hırkanın büyüklüğüne göre modele başlamadan önce ilmek sayısını ayarlamaya özen gösterin.

  • 1. tur: kenar ilmeklerini düz bir şekilde örün ayrıca ikinci ilmeği de düz bir şekilde örün. Daha sonra sol şişe takıp düz örgü yapın. Modeli oluşturmak için ilgili uygulamayı toplamda 3 defa yapmanız gerekiyor. Ara kısımlarda 1 tane düz örgü yaparak tüm işlemleri tekrarlayıp örgümüzü sıra sonuna kadar yapalım.
  • 2. tur: örgümüzün arka sırasının tamamını düz bir şekilde örüyoruz.
  • 3. tur: bu sıramızda 1 düz örgü yaparak başlıyoruz. Sonrasında 3. İlmeği düz olarak örün, sol şişe takıp düz örgü yapın. İlgili uygulamayı 3 defa tekrarlayın. Sıra sonuna gelinceye kadar 1 düz örgü yaparak kuru üzüm örgü modelini uygulamaya devam edin.

Örgü kuru üzüm modeli Türkçe videolu

Örgü kuru üzüm modeli her ne kadar kolay bir model olsa da kafası karışanlarınız olabilir. Ben de bu örgüyü ilk öğrenmeye uğraştığımda sözel anlatımda zorluk çektim ve bu yüzden videolu anlatıma ihtiyaç duydum. Sizin de bu tarz bir anlatıma ihtiyacınız olduğunu düşünerek Türkçe videolu anlatımı makalenin devamına ekledim.

Kuru üzüm örgü modelinin nasıl yapıldığını öğrendiniz.

Kuru üzüm örgü modeli nerelerde kullanılır?

Bu örgü modelini tasarımcı gözüyle incelediğim zaman özellikle hırka ve yelek gibi ürünlerde kullanılmaya uygun olduğunu görüyorum. Ayrıca boyunluk, atkı hatta süveter gibi örgü ürünlerinizde de kuru üzüm örgü modelini kullanabilirsiniz. Daha farklı bir model de yapmak isteyenleriniz olursa kahve çekirdeği örneği yapılışı sayfasındaki modeli incelemesini öneririm.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here