Küpeler İçin Askı Yapımı Evde Takı Askısı Yapılışı

284
küpeler için askı yapımı

Günümüzde ekonomik durumların iyileşmesiyle birlikte bayanlar eskisine oranla daha fazla takı sahibi olmaya başladı. Küpeler de en sık kullanılan takılardan birisi haline geldi. Çeşit çeşit olan küpelerinizi bir arada tuttuğunuz zaman küpenin diğer tekini bulmakta zorlanıyorsanız sizlere küpeler için askı yapımı konusunda vereceğimiz bilgiler işinizi görecektir. Piyasada takıları takmak için satılan askılıklar var ancak gönlünüze hitap eden, el emeği göz nuru olan bir askılık tercihiniz olursa kendi küpe askılığınızı kendiniz yapmalısınız.

Bu küpe askılığını yapmak sandığınızdan daha da pratik. Yaz mevsimi gelmişken yediğimiz dondurma çubuklarını değerlendirmeden olmaz. Evet, yanlış duymadınız. Bu küpe askılığını yaparken dondurma çubuklarından yararlanacağız. Dondurma çubuklarını direkt olarak kullanmak, küpe askılığının durağan bir görünümde olmasına neden olur. Bu yüzden tasarımı yapmadan önce dondurma çubuklarını boyayacağız. Şimdilik size aşırı derecede basit gelse de hem yaparken hem de kullanırken bu üründen keyif alacağınızı söyleyebiliriz.

Bu tarz kendin yap ürünleriyle ilgileniyorsanız, kola kutusundan neler yapılır makalesini de inceleyebilirsiniz. Bu kendin yap projesi de kesinlikle güzel bir uygulama olarak ele alınabilir.

Dondurma çubuklarından küpeler için askı yapımı

Küpe askılığı yapımına dondurma çubuklarını boyayarak başlıyoruz. Tüm dondurma çubuklarını boyadıktan sonra tutkalla iki çubuğu v şeklinde birbirine yapıştırıyoruz. Tutkalın kuruması biraz zaman alacaktır. Bu yüzden kuruma süresince beklememiz gerekmektedir.

dondurma çubuklarından küpe askılığı yapımı

Hazırlamış olduğunuz v şeklindeki yapıların kenar kısımlarına tutkal sürdükten sonra başka bir dondurma çubuğunu aşağıdaki şekildeki gibi yapıştırın.

dondurma çubuklarından küpe askılığı yapımı

Bir dondurma çubuğunu alın ve uç kısımlarına tutkal sürdükten sonra bir önceki uygulamada yaptığımız kenarlıkları tutkallı kısımlara şekildeki gibi yapıştırın. Bu sayede iki v birleştirilmiş olacak.

dondurma çubuklarından küpe askılığı yapımı

Önceki uygulamada iki adet v şeklindeki yapıyı birleştirmek için yaptığımız uygulamayı çubuklar arasında belirli oranda mesafe bırakarak tekrarlayacağız. Bu işlem sonrasında kipe askılığımız kullanıma hazır hale gelecek.

dondurma çubuklarından küpe askılığı yapımı

DIY uygularımızdan birisi olan küpe askılığı yapımından zevk aldığınızı düşünüyoruz. Ev ortamında bireysel olarak yapacağınız bu tarz uygulamalar bağımlısı haline geleceğiniz hobilerinizden birisi olacaktır. Ayrıca bu tarz şeyleri hobi olarak benimserseniz ev ekonominize de katkınızın olduğunu göreceksiniz. İlerleyen günlerde küpeler için askı yapımı dışında daha farklı uygulamalara da yer vermeye çalışacağız. Bu tarz uygulamalar için dekorasyon kategorisini ziyaret edebilirsiniz. Farklı birçok tasarımın yapılışı orada sizleri bekliyor olacak.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin