Kumaştan Çiçek Yapımı Anlatımlı

0
792
kumaştan çiçek yapımı

Kumaştan çiçek yapımı tarifi çok sayıda artan kumaşı olup bu kumaşları değerlendirmek isteyen kişiler için hazırlandı. Kumaştan çiçek yapımı anlatımlı olarak ele alındığı için herkes sadece resimli anlatıma bakarak bu çiçekleri yapabilir. Bu çiçekler genellikle dekorasyon amacıyla kullanılmaktadır. Saten, organize ve şifon kumaştan yapılan çiçekler birçok objeyi süslemek için gerçekten de çok idealdir. Kumaştan çiçek yapımı anlatımlı olarak ele alınmış olsa da sizler anlatılanlara sağdık kalmak zorunda değilsiniz. Dilerseniz kendiniz farklı kesim ve dikim yöntemlerini kullanarak daha farklı çiçekler de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihleri tamamen sizlere bırakıyoruz.

Kumaştan yapılan çiçekler çeyiz ve nişan sandıklarında da kullanılabilir. Sizlerin de bildiğiniz gibi çeyiz ve nişan sandıklarının aşırı derecede süslü olması gerekiyor. Hazır olarak satışa sunulan çiçeklere dünya para verip düğün borcu yapmaktansa gelin adayı olan her bayan bu çiçekleri yapıp kullanarak ciddi bir ekonomi elde edebilir. Yakın zaman önce yeğenimi evlendirdik ve sadece yapay çiçek süslemelerine yaklaşık olarak 500 TL verdik. Bu miktar az bir miktar olmadığından dolayı kumaştan çiçek yapmayı öğrenip bu tarz yerlerde kullanmak faydalı olacaktır.

Kumaştan çiçek yapımı anlatımlı olarak ele alınması gereken bir konu olduğu için en faydalı anlatımın resimli anlatımlar olduğunu düşünüyorum. Benim gibi terzilik ile ilgileniyorsanız eminim ki elinizde çok sayıda artan kumaş vardır. Resimli anlatımda yer alan çiçekleri ben defalarca yaptım. Özellikle evimde yer alan yastık kılıflarını süslemek için sürekli olarak bu çiçekleri yapıp kullanıyorum. Sizler de yastıklarınızdan sıkıldıysanız ya da yastıklarınızın aşırı derecede sade göründüğünü düşünüyorsanız kumaştan çiçek yaparak yastıklarınızı süsleyebilirsiniz.

Kumaştan çiçek yapımı elbette sadece artan kumaşların değerlendirilmesi için kullanılmaz. Hazır olarak kumaş alıp da bu çiçekleri yapabilirsiniz. Ben kışlık kazaklarda da kumaştan çiçekleri kullanıyorum. Özellikle tek renk iplik ile örülmüş kazakları, yelekleri ve hırkaları bu kumaştan çiçek modelleri sayesinde hareketlendirmek mümkündür.

Kumaştan çiçek yapılışı

kumaştan çiçek yapımı

kumaştan çiçek yapımı

Kumaştan çiçek yapımı anlatımlı olarak ele alındı. Daha farklı teknikler kullanılarak kumaştan çiçeğin nasıl yapıldığını anlatan görseller elimize geçtikçe bu görselleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here