Küçük Amigurumi Süs Modelleri ve Yapılışı

0
1383
Amigurumi süs modelleri

Amigurumi teknikleri kullanılarak yapılan küçük örgü süsler, ev dekorasyonu için önemli hale geldi. Küçük amigurumi süs modelleri o kadar fazla tercih edilmeye başladı ki bu modelleri yapıp satarak ciddi paralar kazananlar dahi var. Bu modeller küçük olsa da yapılışları gerçekten de maharet istiyor. Yani kesinlikle karşınıza küçük bir amigurumi süs eşyası çıktığında ona küçümsemeyin. Emin olun bu tarz şeyleri yapmak, büyük modelleri yapmaktan daha zor.

Küçük amigurumi süs modelleri oyuncağı andırdığından dolayı evinize gelen küçük çocuklar bunları alıp oynamak isteyebilir ve bu süs eşyalarınız zarar görebilir. Evine sürekli olarak küçük çocuk gelen ya da küçük çocuğu olan bir kişiyseniz bu tarz süs ürünlerini çocukların ulaşamayacakları yerlere koyun. Küçük amigurumi süs modelleri popüler olduğu için ev dekorasyon ürünü satan neredeyse her yerde bulunmaya başladı. Ben bu küçücük şeylere tonla para yatırmak istemiyorum diyorsanız amigurumi tekniklerini öğrendikten sonra sizler de bu tarz şeyleri yapabilirsiniz. Bu dekorasyon fikirleri evinize ayrı bir hava katacaktır.

Amigurumi süs eşyası modelleri

Sıradan yünlerle yapılan amigurumi süsler, örgü ipliklerinin adeta hayat bulmasını sağlıyor. Tabi ki ev ortamında bu tarz şeyleri bulundurmak güzel ancak aşırıya kaçmamak önemli. Evin hareketi az olan kısımlarına bu tarz süs eşyalarını koyup hareketsiz kısımların hareketlenmesini sağlayabilirsiniz. Minik tablolar, anahtarlıklar, çeşitli semboller insanların en çok tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Gelin sizler için bir araya getirdiğimiz amigurumi süs eşyası modelleri nelermiş göz atalım.

Küçük amigurumi süs modelleri tabi ki de bunlarla sınırlı tutulmamalı. Mesela ben son zamanlarda amigurumi tekniklerine merak sardım ve hazır olan modelleri yapmak yerine kendi başıma modeller oluşturmaya başladım. Örnek, kuş, küçük ev, örgü modelleri gibi simgeler en çok tercih ettiğim modeller arasında yer alıyor.

Amigurumi Süs Yapımı

Sizlere amigurumi teknikleriyle yapılan süs modelleri hakkında bilgi verdik ve bu modelleri tek başınıza yani destek almadan yapmanız için bir tane süsün nasıl yapıldığını video anlatımlı olarak paylaşacağız.

Amigurumi teknikleri kullanılarak yapılan bu süs eşyaları, insanlar bunları yapmakta zorlandığı için uzun yıllar boyunca popüler kalmaya devam edecek gibi görünüyor. Bu yüzden yaptığınız her modeli uzun süre boyunca kullanabileceğinizden şüpheniz olmasın. Eğer yaptığınız bu süs eşyaları kirlenecek olursa makine atmak yerine elde yıkayın. Makineye atıldığı zaman model formunu kaybederek bozulabilir. Bu da emeklerinizin ziyan olması anlamına gelir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here