Kolay Taş Boyama Örnekleri

0
1000
Kolay taş boyama örnekleri

Dere kenarında dolaşırken sıradan olarak nitelendirdiğimiz taşlar, taş boyama sanatı sayesinde adeta bir sanat eserine dönüşüyor. En çok ilgimi çeken hobilerden birisi olmasından dolayı kolay taş boyama örnekleri üzerine yoğunlaştım. Eminim içinizde benim gibi bu tarz şeylere ilgi duyanlarınız vardır. Bir yerden başlamak gerekiyorsa kesinlikle sıkılıp bunalmamak için kolay taş boyama örnekleri ideal bir seçin olacaktır.

Kolay taş boyama örnekleri arasında gerçekten de aşırı derecede yaratıcı fikirler yer alıyor. Taşların üzerine yapılan şekiller sayesinde basit olarak nitelendirilen taşlar hayat bularak evimizin önemli dekorasyon ürünleri haline geliyor. İçinizde bu tarz uğraşlara meraklı olanlarınız varsa paylaştığımız örnekler sizlere ilham kaynağı olacaktır.

Kolay taş boyama modelleri

Taş boyama örneklerini sizler de bu alanda bir şeyler yapmak adına inceliyorsanız taşları bir tuval olarak görmeye başlayın. Nasıl ki ressam tuval üzerine resmi yapıyorsa sizler de aynı titizlikler taşların üzerine şekiller yapacaksınız. Ne kadar özverili olursanız o kadar başarılı sonuçlar alırsınız.

Bu kolay taş boyama örnekleri kesinlikle evimin bahçesinde aşırı derecede güzel duracak. Bu hobi ile yeni ilgilenmeye başladığımdan dolayı ilk olarak kolay taş boyama örnekleri benim için uygun olacak. Aşağıda yer alan örneği uygulamaya koymayı düşünüyorum.

Taş boyama
Taş boyama

Uğur böcekleri bana her zaman sevimli gelmiştir. Eğer sizler de evinizin bahçesini ya da balkonunuzu hareketlendirmek istiyorsanız uğur böceği şeklinde olan bu taş boyamayı yapamaya çalışın.

Taş boyama sanatında kullanılan boyalar malzemeler

Bu hobi alanında yapılan çalışmaların güzel olması için en çok kullanılan boyalara dikkat edilmelidir. Kullandığınız boyaların taş formuna uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca boyaların kaliteli olması da önemlidir.

  • Boyanacak olan farklı büyüklükteki taşlar,
  • Akrilik boya
  • Cam boyası
  • Tekstil boyası
  • Vernik (sprey şeklinde olması uygundur)
  • Yumuşak dokulu boya fırçaları
  • Kalem
  • Sulu boya

Kolay taş boyama örnekleri nasıl yapılır?

Yaptığım araştırmalara göre en güzel uygulamaların akrilik boyaların kullanıldığı uygulamalar olduğunu gördüm. Bu yüzden kolay taş boyama örnekleri yapılacaksa akrilik boyaların kullanılması daha uygun olacaktır. Boyama işlemine başlamadan önce küçük çakıl taşlarının bulunması gerekiyor. Ayrıca bu taşların üzerleri kesinlikle pürüzsüz olmalıdır.

Taşları temin ettiyseniz taşların üzerine kurşun kalemle şekiller çizin. Bu şekilleri çizmek için kağıttan şablonlar da yapabilirsiniz. Çizim işleminde sonra taşları boyayarak kolay taş boyama örneklerinin hayat bulmasını sağlamanız mümkün.

Taş boyama alanında kendinizi geliştirdikten sonra kokulu taşlar da yapmaya başlayın. Kokulu taş nasıl yapılır konusunda verdiğimiz ön bilgiler bu hobi alanında da başarılı uygulamalar yapmanızı sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here