Kolay Adımlarla Gökkuşağı Lif Yapılışı

0
538
Gökkuşağı lif yapılışı kolay adımlarla
Gökkuşağı lif yapılışı kolay adımlarla

Gökkuşağı lif modeli en eski lif örnekleri arasında yer almaktadır. Birbirinden farklı birçok renkte ipliğin bu liflerde kullanılmasından dolayı bu life gökkuşağı lif modeli denilmiştir. Dışarıdan bakıldığı zaman zor gibi görünse de kolay adımlarla gökkuşağı lif yapılışı ele alınacağı için hiç zorlanmadan bu lifi örebileceksiniz.

Gökkuşağı lif yapılışı eminim ki birçoğunuzun ilgisini çekmeyecektir. Çoğunuz daha modern modellere yöneliyorsunuz ancak kültürümüzün zengin kalması için bu tarz çok eski örgü ürünler de örülmelidir. Türk örgü kültürünü ölümsüzleştirmek için sizlerin de kolay adımlarla bilgi verdiğimiz bu lif modelinin lif yapılışı hakkında bilgi aldıktan sonra bu lifi örmenizi tavsiye ederim.

Gökkuşağı lif örneğini ilk olarak teyzemin çeyizinde rastlamıştım. Aradan uzun yıllar geçmesine rağmen bu lifi ilk gördüğümde tanıdım. Ben de geçmişin hatıralarını canlandırmak için en kısa zaman içerisinde bu lif modelini öreceğim. Özellikle artan iplerinizi değerlendirebileceğiniz türden bir model olan gökkuşağı lifin nasıl örüldüğünü gelin öğrenelim.

Gökkuşağı Lif Yapılışı Video Anlatımlı

Video anlatımlı olan gökkuşağı lif modelinde sarı, siyah, kırmızı ve beyaz renkteki iplikler kullanılmış. Sizler birbirine uyumlu olan daha farklı renklerdeki artan iplerinizi bu lifi örmek için kullanabilirsiniz. Lif yapımında gerekli olan malzemeleri hazırladıysanız, lifin yapılışının anlatıldığı video anlatımı izlemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca anlatımlı lifler sayfasından daha farklı modellere de ulaşmanız mümkün.

Bu lifi yaparken 1.7 mm tığ kullanmanız yeterlidir. Lifin yapımına göbek kısmından 10 zincir çekerek başlanıyor. Daha sonra ilk zincire batıp bir çember oluşturuluyor. Yani aslında bu lif modeli yuvarlak lif modellerinde uygulanan teknikler kullanılarak yapılmaktadır.

Bu güne kadar sizlere çok sayıda lif modeli ve bunların yapılışı ile alakalı bilgiler sunduk. En çok ilgi gören lifler arasında tığ işi lif örnekleri ve çeyizlik banyo lifi modelleri yer almaktadır. Böylesine detaylı anlatımları ve modelleri bir araya getirmemiz uzun zamanımızı aldı. Zaman zaman bazı hatalarımız olsa da sizlere en güncel örgü bilgilerini sunmaya çalışıyorum. Bu emeğin değerini bilerek yaptığım paylaşımları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanızı temenni ederim. Bana bu şekilde destek olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here