Kelebek Lifler: Harika Tasarlanmış Lif Anlatımı

0
698
kelebek desenli lif örnekleri yapılışı

Kelebekli lif modeli belki de bilinen en eski lif modellerinden birisidir. Yapılışı video anlatımlı olarak sayfamıza eklenmiş olan kelebek desenli lif modeli dışarıdan bakıldığı zaman aşırı derecede kolay gibi görünse de aslında renk geçişlerinin olmasından dolayı bu lif modelinin birçok lif modeline oranla zor olduğunu söyleyebiliriz. Su yeşili, pembe, mor gibi renklerin kullanıldığı kelebek desenli lif modeli her ne kadar her bayanın evinde yer alsa da vazgeçilmeyen lif modelleri arasında yer almaya devam etmektedir.

Kelebek desenli lif modelleri incelenecek olursa örgü dünyasında birbirinden farklı olan çok sayıda kelebek desenli lif modelinin yer aldığını görebilirsiniz. Bu da kelebekli lifler üzerinde gerçekten de büyük bir ilginin olduğunun göstergesi olarak kabul edilebilir. Tabi ki bu liflerin herkeste yer alması ilgili liflerin aşırı derecede basit olduğunu göstermez. Vazgeçilemeyen örgüler arasında yer alan bu lif modelini yapmaya başladığınızda ne demek istediğimizi daha iyi anlayacağınızı düşünüyoruz.

Kelebekli lifler kelebeklerin insana baharın geldiğini hatırlatmasından dolayı kişinin ruhuna ayrı bir enerji vermektedir. Bu da insan moralinin doğal olarak yükselmesini sağlamaktadır. Kelebekli lif modelleri arasında yer alan ve anlatımı video anlatımlı olarak elimize geçmiş olan bu lif modelini özellikle bu etkisinden dolayı sayfamıza eklemiş bulunuyoruz. Yapılışı birçok lif modeline oranla kolay olan ve güzel görünüme sahip bir lif örmek istiyorsanız kesinlikle tercihlerinizin arasına kelebekli modelini ekleyebilirsiniz. Örgünüzü dikkatli bir şekilde yapıp bitirdikten sonra karşınızı çok güzel görünüme sahip bir lif modeli çıkacağından dolayı bu lifi ördüğünüze kesinlikle pişman olmayacaksınız.

Kelebek desenli lif modelleri

Kelebeklerin yer aldığı desenler örgü dünyasının neredeyse her yerinde vardır ve örgü lif modelleri de bunlardan sadece bir tanesidir. Genelde günlük kullanımlar için tercih ediliyor olsalar da çeyizlere ya da hediyelik olarak yapılan paketlere bu lifler koyulabilir. Hünerli ellerinize güveniyorsanız ilk olarak modelleri inceleyelim ve sonrasında lifleri örmeye başlayalım.

Kelebek desenli lif yapılışı

Sizlerin de bildiğiniz gibi kelebekler birbirinden güzel renklere sahip olan canlılardır. Bu yüzden yapacağınız örgü modelinde farklı renkleri kullanarak aşırı derecede güzel görünüme sahip olan liflerleri elde edebilirsiniz. Şüphesiz en güzel renk kombinasyonu yakalayan yüce Allah’tır. Bu yüzden kelebeklerin doğada yer almış olduğu renkleri kullanarak güzel bir renk kombinasyonu yakalayabilirsiniz. Dilediğiniz kelebeğin üzerindeki renkleri belirleyip bu yönde iplikler alarak bunu yapmış olduğunuz kelebek desenli lif modelinde kullanmanız mümkündür. Bu lif modelinin yapılışı video anlatım olarak sunulduğu için detaylı bir şekilde ilgili lifin nasıl yapıldığı aktarılmıştır. Bu yüzden herkesin zorlanmadan bu lif modelini kolay bir şekilde yapacağını düşünüyoruz. Video anlatımdan yola çıkarak bu lifin nasıl yapıldığını öğrenelim.

Fadime hanımın ısrarları üzerine sayfamıza eklemiş olduğumuz kelebek desenli lif modeli yapılışı sizlere video anlatımlı olarak sunuldu. Eğer farklı görünüme sahip olan kelebek desenli lif modellerinin nasıl yapıldığı elimize geçecek olursa bu liflerin nasıl yapıldığını anlatan videolar sayfamıza eklemeye devam edecektir. Bu sayede birbirinden farklı görünüme sahip lif modellerini örebilir ve lif arşivinizi daha kolay bir şekilde detaylandırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here