Keçeden Harf Sayı ve Alfabe Yapımı

0
3077
keçeden harf sayı alfabe yapımı

Keçe harfler ve sayılar, çeşitli süslemeler de kullanıldığından dolayı satışı dahi yapılan yani ekonomik getirisi olan elişlerindendir. Özellikle çocuğunuz varsa ya da bebek bekliyorsanız keçeden harf ve keçeden sayılarla çocuk odalarını süsleyebilirsiniz. Genellikle anneler bebeklerinin isimlerini yazmak için keçeden alfabe yapımı konusuna ilgi duyuyor. Bu makaledeyseniz eminiz sizlerin de bu tarz ilgileriniz vardır.

Keçeden yapılan harfler, sayılar ve alfabe dışında keçeler daha farklı ürünlerin tasarımlarında da kullanılıyor. Eğer keçe işine merak sararsanız kesinlikle ömrünüz boyunca keçeden ürünler yapmaya devam edersiniz. Durumun böyle olmasının en büyük nedeni farklı tasarımlar yapmaya uygun bir hobi alanı olmasıdır. Sizler de sayı rakam ve alfabedeki tüm harfleri yapmak istiyorsanız gelin nasıl yapıldıklarını öğrenelim.

Keçeden harf yapımı

keçeden harf yapımı

Keçeden harf yapımı için gerekli olan malzemeler arasında renkli keçeler, elyaf, iğne, iplik, harf kalıpları ve kalem yer alıyor. Bu malzemeleri hazırladıysanız keçeden harf yapmak sizler için çok kolay olacak.

Keçeden harf yapmak için yapmanız gereken ilk şey harf kalıbı hazırlamak olmalıdır. Eğer evinizde yazıcınız varsa bilgisayardan dilediğiniz özellikte harfi çıktı alarak kalıp olarak kullanabilirsiniz. Elinde harf kalıbı olmayan kişiler için aşağıda harf kalıbı eklemek istiyoruz.

keçe harf kalıbı

Harf kalıbınızı çıktı aldıysanız ilk olarak kağıttaki harfleri itinalı bir şekilde kesin. Daha sonra renkli keçenizin üzerine bu harf kalıbını koyun ve kalemle tüm dış hatları çizin. Harflerin içerisine elyaf dolduracağımızdan dolayı 2 adet harf kesimi yapmalısınız.

keçeden harf yapımı

Harfleri kestikten sonra içini doldurmak için harfi kenarlarından dikin. Dilerseniz elyaf doldurma işlemini dikmeden önde, dilerseniz elyaf doldurma açıklığı bırakarak harf dikiminden sonra elyafı doldurabilirsiniz. Bu işlem sonrasında keçeden harf yapımı sonlanmış olacak. Keçeden bir şeyler yapmayı sevdiyseniz keçe iğnelik ve keçeden gül buketi yapımı makalelerini de inceleyin. Eminiz ilginizi büyük ölçüde çekecektir.

keçeden harf yapımı

Eğer video anlatımın daha açıklayıcı olduğunu düşünüyorsanız, bu uygulamanın nasıl yapıldığını aşağıda yer alan kendin yap içerikli videodan öğrenebilirsiniz.

Keçeden sayılar nasıl yapılır?

Keçeden sayılar da aynı harflerdeki uygulamalar tatbik edilerek yapılmaktadır. Burada değişen tek şey kullanılan şablondur. Rakamların olduğu şablonları kullanarak aynı şekilde keçede çizim yapın. Daha sonra bu keçeleri kesip köşelerinden dikin. Dikme işleminden hemen sonra elyafı doldurarak rakamları kullanmaya başlayabilirsiniz. Rakamları yapabilmeniz için aşağıda yer alan rakam kalıbından yararlanabilirsiniz.

keçe sayı kalıbı

Sizlere keçeden harf sayı ve alfabe yapılışı hem sözel hem de resimli anlatımlı olarak sunuldu. Evlilik tarihinizi ya da çocuğunuzun doğum tarihini bu keçelerden yaparak bir anı köşesi oluşturabilirsiniz. Keçeden bir şey yapmak için sınır noktası var mı derseniz tek sınır noktasının hayalleriniz olduğunu söylemek isteriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here