Keçe İğnelik Yapımı ve Keçeden Yapılan İğnelik Örnekleri

709
keçe iğnelik yapımı

İğnelikler, evde sürekli kullanmış olduğumuz iğnelerin kaybolmaması adına kullanılır. Keçe iğnelik modellerli hem yapımı kısa sürdüğü için hem de kullanılabilirlik dereceleri yüksek olduğundan dolayı iğneliğe ihtiyaç duyan kişilerin en çok tercih ettiği iğneliklerdendir. İğneler kaybolduğu zaman bir yerimize batabilir ve bu durum hayati durumların dahi ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu yüzden sizler de kullandığınız iğnelerin sabit bir yerde kalmasına özen gösterin.

Keçe iğnelik yapımı düşündüğünüzden de kolay. Keçe, pamuk, makas, iğne ve iplik gibi neredeyse her evde olan malzemelerle bu iğnelikleri yapabilirsiniz. İğneliklere bazı yerlerde iğnedanlık da denilmektedir. Eğer iğnedanlık modelleri diye bir şey duyacak olursanız bunun iğneleri saklamak için kullanılan bir şey olduğunu aklınıza getirin.

Keçe iğnelik modelleri

Günümüzde birçok bayan iğne gibi tehlikeli malzemeleri saklamak için özel üretilmiş olan hazır kutuları kullanıyor. Ben sürekli olarak bir şeylere para harcamaktansa bazı şeyleri elimden geldiğince kendim yapma taraftarıyım. Çocuklarımızın rızkını boşa harcamak doğru değildir. Bu dediklerimi hayatınıza geçirecek olursanız ekonomik anlamda ciddi derecede ekonomi yapacağınızdan şüpheniz olmasın. Keçe iğnelik modelleri arasında o kadar güzel modeller var ki, bu keçe iğnelik modellerini gördüğünüz zaman sizler de kutuları kullanmayı bırakıp bu iğnelik örneklerini yapmak isteyeceksiniz.

Keçe iğnelik yapımı video anlatımlı

Mavi renkte keçe yünü kullanılarak yapılan bu iğnelik modeli, sade olduğu kadar aşırı derecede güzel bir görünüme sahip. İğnelik yapımı konusunda video anlatımlı bilgiler arayan kişiler kesinlikle bu anlatımı görünce takılıp kalacak. Bir mavi yumurtayı andıran bu iğnedanlık modelinin üzerinde ekstradan çiçek motifleri işlenmiş. Sadece yumurta formunu vermek iğneliğin oluşmasını sağlayacaktır fakat güzel görünmesi için kesinlikle çiçek motiflerinin de yapılması gerekiyor.

Tabi ki sadece keçeden iğnelik yapmakla işiniz bitmiyor. İğnelerinizi iğneliğe koyduktan sonra bunu özellikle çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayın. İğneler birine batacak olursa mikrop geçişi hızlı bir şekilde olur ve çeşitli hastalıklar oluşabilir. Keçe iğnelik modelleri arasından birisini beğenip bunu yaptıysanız bu uyarımızı da dikkate alın. İğne hafife alınmayacak kadar tehlikeli bir üründür.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin