Katlı çiçek örgü modeli
Katlı çiçek örgü modeli

Tığ işi olan örgü çiçekleri genellikle yaptığımız örgü ürünleri süslemek adına kullanıyoruz. Katlı çiçek örgü modeli benim sıklıkla kullandığım bir aplike örgü modelidir. Eğer düz örgü kullanarak kazak, yelek ve hırka gibi ürünler örfüyseniz, büyük ihtimalle bunlar aşırı derecede sıradan görünüyordur. Eğer video anlatımlı olarak sizlerle paylaşacağım katlı çiçek örgü modelini bu ürünlerinize dahil ederseniz sıranda modeller bile aşarı derecede güzel hale gelecektir.

Sizlere katlı çiçek örgü modeli hakkında bilgi vermemin en büyük nedeni, bu modelin aşırı derecede kolay olmasıdır. Elbette aplike örgüler arasında aşırı derecede güzel olan çiçekler de var ancak birçoğunu yapmak aşırı derecede zor. Zaman her şeyden değerli olduğu için sizlere model sunarken yapılışı kolay olan ve güzel görünen ürünleri ele almaya çalışıyorum.

Katlı çiçek örgü modeli yapımı ile alakalı bilgileri alıp bu çiçekleri yaptıktan sonra, katlı çiçekleri patiklerinizde dahi kullanabilirsiniz. Örgü ile alakalı aklınıza ne geliyorsa bu çiçeği orada kullanmaya çekinmeyin. Ürünü örüp kullanmaya başlayınca ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Katlı Çiçek Örgü Modeli Yapılış Videosu

Modeli yaparken tek renkte iplik kullanıyoruz. Eğer bunu tek başına kullanmayacaksanız, örgü ürününüze zıt olan renkteki ipliklerle karlı çiçeklerinizi yapın. Mesela elinizde sarı renkte bir hırka olduğunu düşünelim. Eğer çiçeği bu hırkada kullanacaksanız, beyaz renkte ipliği kullanmanız daha mantıklı olacaktır. Malzemelerinizi hazırladıysanız, bu katlı çiçeğin nasıl yapıldığını gelin birlikte öğrenelim.

Katlı çiçek örgü modeli yapılışı sizlere video anlatımlı olarak sunuldu. Daha farklı çiçek yapılışlarına da ihtiyacı olan kişiler örgü aplike modelleri kategorisini incelemelidir. Benim bir öneride bulunmamı isterseniz, üç katlı örgü çiçek sayfasında yer alan modeli ele almanızı tavsiye ederim. Bu modeli daha önceden bereleri süslemek için kullanmıştım ve size bu konu ile alakalı detaylı bilgiler vermiştim.

Videoyu izlediyseniz katlı çiçek örgü modelini yapan kişinin son olarak çiçeklerin ortasına inci koyduğunu görürsünüz. Sizler de inci koyacak olursanız daha güzel çiçekler elde ederseniz. Ben bebekler için yaptığım aplike çiçeklerde uğur böceği şeklinde olan boncukları kullanmayı tercih ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here