Kasnakta Yapılan Ponponlu Lifler

0
724
kasnakta yapılan lifler

Kasnakta yapılan lif örnekleri bayanların sürekli olarak tığla ve şişle örgü lifler yapılıyor olmasından dolayı zor bulunan lif modelleri arasında yer almaktadır. Kasnakta yapılan lif modelleri büyük beğeni alsa da bu lifleri yaparken kullanılan tekniklere birçoğumuz aşina olmadığımızdan dolayı bu lifleri yaparken ciddi anlamda zorlanmaktayız. Kasnakta yapılan lif modelleri genel olarak bir kasnağın üzerine çakılan çivilere bağlanan ipliklere ana ipliklerin geçirilmesi ile yapılmaktadır. Kasnakta yapılan lif modellerinde kullanılan teknik aslında halı dokumada kullanılan teknikle aynıdır. Bu yüzden daha önceden halı dokunmuş olan ya da halı dokumayı bilen kişiler kasnakta yapılan lif modellerini kolay bir şekilde yapabilecektir.

Kasnakta yapılan lif modellerinde farklı görünüm elde edebilmek için çeşitli kasnaklar geliştirilmiştir. Yıldız, üçgen, kare ve altıgen şeklinde çok sayıda kasnağın olduğu biliniyor. Bu kasnak türlerini el işi malzemeleri satan atölyelerden temin edebileceğiniz gibi marangozlara giderek kendi kasnağınızı kendiniz yapabilirsiniz. Marangozlarda kasnak yaptıracak olursanız daha sonra bu kasnakların üzerine çivileri çakarak ve iplikleri geçirerek kendiniz kaslarınızı kendiniz yapabilirsiniz. Ayrıca birçok bayan sürekli olarak altıgen, yıldız, üçgen şeklinde kasnakları kullanmaktadır. Sizler daha farklı geometrik şekillerde kasnak yaptırarak daha farklı görünümlerde lifler yapabilirsiniz.

Kasnakta yapılan lif modellerinin sürekli olarak popüler olduğunu duymaktayım ancak bu konuda pek de maharetli olduğumu söyleyemem. Bu yüzden kasnakta yapılan lif modellerine zaman ayırmak yerine bu lif modellerini örgü ürünü satışı yapan mağazalardan tahmin etmekteyim. Tabii ki bu liflerin yapımı zor olduğundan dolayı tığla ve şişle yapılan örgü liflere olanla fiyatları daha yüksektir. Eğer ekonominizi sarsmak istemiyorsanız bu nedenden dolayı kendi lifinizi kendiniz yapmanız daha mantıklı olacaktır. Bugüne kadar yapılmış olan çok sayıda kasnakta lif modeli bulunmaktadır. Sayfamızda en çok beğenilen kasnakta lif modelleri yer almaktadır. Bu lif modellerinden birisini beğenerek sizler de gerekli teknikleri öğrendikten sonra bu lif modellerini yapabilirsiniz.

Kasnakta yapılan lif örnekleri

Bayanların en çok tercih etmiş olduğu kasnakta yapılan lif modelleri bu şekildedir. Lifleri yaparken kırmızı, beyaz, pembe, mavi, yeşil ve turuncu renkler kullanılabilir. Her ne kadar bu liflerin yapımı zor olsa da lifleri tamamladıktan sonra elde edeceğiniz ürün gerçek anlamda mutlu olmanızı sağlayacaktır. Çünkü kasnakta yapılan lif modelleri gerçek anlamda çok güzeldir. Kasnakta yapılan lif modelleri arasında yer alan ponponlu lif modelleri en çok tercih edilen lif modelidir. Bu yüzden eğer kasnakta lif yapacaksınız kesinlikle ponponlu olan lif modellerine yönelmenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here