Kaftan lif modeli yapılışı açıklamalı
Kaftan lif modeli yapılışı açıklamalı

Kaftan şeklinde olan lif modelinin yapılışı elbise lif modelinin yapılışı ile neredeyse aynıdır. Daha önceden elbise lif modellerinden birisini yapmış olan bir kişi kaftan lif modelini kolay bir şekilde örebilir. Anlatımı resimli olarak sayfamıza eklenmiş olan kaftan lif modeli yeni örgü lif modellerindendir. Bu özelliğinden dolayı bu lif modeline çeyizlerde rastlamak mümkündür.

Çeyizlerde olan örgülerin yeni örgüler olması aşırı derecede önemlidir. Bu yüzden çeyiz hazırlıyorsanız ve lif eksiğiniz varsa kesinlikle kaftan lif modeli yapabileceğiniz türden bir lif örneğidir. Bu yıl en yeni lif örgüsü kaftan lif modelidir. Daha yeni bir örgü lif modeline rastlayamayacağınıza emin olabilirsiniz.

Tığ işi örgü liflerden olan, resimli anlatımlı olarak sayfamıza eklenen kaftan lif, yapılışında beyaz, eflatun ve yeşil iplikler kullanıldı. Renklerin güzel bir kombinasyon yakaladığını düşündüğümüz için sizlerin de bu renkteki iplikleri tercih etmesini tavsiye ediyoruz.

Lif modelini bende yapmaya çalıştım diyorum çünkü lifi yaparken ciddi anlamda zorlandım. Nedendir bilmiyorum ama etrafımdaki kişiler aşırı derecede bu lifin kolay olduğunu dile getiriyor olsa da ben lifi tamamlayamadan pes ettim. Bu yüzden içinizde yer alan kişilerin bazılarının da bu lifi yaparken pes edeceğini düşünüyorum. Belki de hiçbiriniz pes etmeyecek. Belki de tek sorun bendedir.

Kaftan Lif Modeli Yapımı Resimli Anlatımlı

Kaftan bizlerin kültür öğeleri arasında yer alan bir giysi türüdür. Bu giysi türünün örgü dünyasında da yer alması beni gerçek anlamda mutlu etti. Örgü mağazalarında en çok satılan örgü lifler arasında kaftan lif modeli yer aldığı için bayanların büyük bölümü kaftan lif nasıl yapılır diye merak ediyor.

Bu yüzden merakınızı gidermek için sizlere resimli anlatımlı olarak kaptan lif modeli yapılışı hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Bu lif modelinin yapılışı hakkında bilgi aldıktan sonra bu tarz ürünlere para verip almak yerine kendiniz örmek isteyeceksiniz.

Görüldüğü gibi kaftan lif modelinin yapılışı elbise lif modeline gerçek anlamda benzemektedir. Lif modelini yaparken zorlarsanız da lifi elinizden geldiğince bitirmeye çalışın çünkü lifi tamamladıktan sonra elde edeceğiniz sonuçlar sizleri mutlu edecektir.

Kaftan lif modelini sade bulan bir kişiyseniz bu lif modelinin uç kısımlarına ya da göbek kısmına çeşitli desenler yapabilirsiniz. Life püsküller ekleyerek lif modelinin daha da hareketli bir model haline gelmesine sağlayabilirsiniz. Bana göre elbise şeklinde olan lifler kızların çeyizleri için, kaftan şeklinde olan lifler ise erkeklerin çeyizleri için uygun. Sizler de kız ve erkekler için çeyiz hazırlarken elinizden geldiğince buna dikkat edin. Bu sayede herkes tarafından takdir gören örgüleri yapmış olacaksınız.

Kaftan Lif Modeli Yapımı Video Anlatımlı

Örgü tutkunlarının bu lif örneğine olan ilgisini gören kişiler video anlatımlı olarak bu lifin nasıl yapıldığını paylaştı. Benim elime 2 tane çok güzel video anlatım geçti. Bu lifi resimli anlatımlardan anlamayanlarınız olabileceği için sizlere video anlatımlı olarak bilgiler vermek istiyorum.

İlk videomuzda yer alan model ören hanım lif modelleri arasında yer alıyor. Kendisinin yapmış olduğu bu kusursuz anlatım için çok teşekkür ediyoruz.

Bu modelimizde de çok iyi bir anlatım izlenmiş. Kaftan lif modeli yapılışı ile alakalı en iyi anlatımlardan birisi olduğu için bu videolu anlatımı da sizlerle paylaşmak istedik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here