Kadife Kutu Kaplama Nasıl Yapılır?

0
549
Kadife kutu kaplama nasıl yapılır
Kadife kutu kaplama nasıl yapılır

Kendi hediye kutularınızı ya da takı kutularınızı kendiniz yapmaya ne dersiniz? Kadife kutu kaplama teknikleri sayesinde küçük kutuları süsleyerek bu kutulara hayat verebilirsiniz. Kutu kaplama teknikleri birbirinden farklı olduğu için sizlere kadife kutu nasıl kaplanır hususunda video anlatımlı bilgiler vereceğim.

Kadife kutu kaplama malzemeleri arasında kadife kumaş, makas, cetvel, kumaş tebeşiri, sünger, silikon tabancası ve kaplanacak kutu yer alıyor. Ayrıca kutunun süslemeleri için boncuklar, kurdeleler ve yapay çiçekler kullanılabilir.

Genelde bu tarz kaplanan kutular takı kutusu olarak kullanılmaktadır. Kutu kaplama teknikleri iyi bir şekilde öğrenildikten sonra sizler de kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz. Hayat gücünüzü kesinlikle sınırlandırmayın. Aklınıza gelen şeyleri hayata geçirdikçe birbirinden güzel saklama kutularına sahip olabilirsiniz.

Kadife Kutu Kaplama Örnekleri

Sizlere ilham vermesi için daha önceden yapılmış çalışmalara yer vermek istiyorum. Sizler de mevcut tasarımları inceleyip kendi tasarım planlarınızı yapabilirsiniz. Ben yaptığım kaplamalarda süslemelere aşırı derecede önem veriyorum. Sizlere paylaştığım örneklerdeki süslemelere dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Sizlere en güzel kadife kutu kaplamaları sunuldu. Verilen örneklerin büyük kısmı nişan bohçalarında yer alacak nitelikte. Bunlar nişanda kullanılsa da düğün sonrasında yatak odalarınızı süslemek için de çok işinize yarayacak. Takılarınızı saklamak ya da bohçanızda yer alan makyaj malzemelerini koymak için bu kaplanmış kutuları kullanmanız mümkün.

Kadife Kutu Kaplama Yapılışı Video Anlatımlı

Yukarıda yer alan malzemeleri hazırladıysanız video anlatımı inceleyerek sizler de kendi tasarımlarınızı nasıl oluşturacağınız hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Ben genellikle koyu renklerde olan kumaşları tercih ediyorum. Özellikle makyaj malzemelerinizi koymak için kutu kaplayacaksanız, sizler de kesinlikle koyu renkte olan kumaşları seçin. Boyalar üstüne geldiği zaman kirlenmeyi belli etmemesi için bu durum önemlidir.

Sizlere bayanlar tarafından en çok beğenilen kadife kutu kaplama örnekleri ve bu kaplamaların yapılışı ile alakalı bilgiler verildi. Video anlatımdaki tasarıma bağlı kalmadan kendi tasarımlarınızı oluşturmaya çalışın. Bu tarz kutular özellikle gelinlerin çeyizlerinde yer almaktadır. Çeyizlerde yer alan ürünler satış potansiyeli olan ürünlerdir. Eğer vaktiniz varsa bu tarz kutu kaplamaları yaparak satabilir ve aile ekonominize katkı sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here